Alasvalo PLEIAD G4 - 73283 165 MA ME ML 930 IP44 - Fagerhult
Tuotteelle ei enää tarvita sähkönumeroa, se on poistunut toimittajan valikoimasta tai sillä on uusi sähkönumero.
| Sähkönumero |
42 352 67
Arkistoitu 09.01.2023 |
|---|---|
| Yleisnimi | Alasvalo |
| Tuotesarja | PLEIAD G4 |
| Tekninen nimi | 73283 165 MA ME ML 930 IP44 |
| Pitkä tuotenimi | PLEIAD G4 165 MATT MEDIUM REC ML 930 WHITE |
| GTIN-koodi | 7320047815508 |
| Toimittajan tuotekoodi | 73283 |
| Toimittaja | Fagerhult Oy verified |
| Tuotemerkki | Fagerhult |
| Tuoteryhmä | 42 Sisävalaisimet |
Pleiad G4 165, Tehokas downlight-valaisin, jonka valotekniset ominaisuudet ovat erittäin hyvät. Useita valovirta-, heijastin- ja valonjakovaihtoehtoja. Mahdollisuus myös Tunable White- ja RGB/W-toimintoihin sekä integroituun turvavalaistukseen, Asennustapa: Alakattoon upotettava valaisin. Ilmastoimattomaan tai ilmastoituun alakattorakenteeseen. Mukana vakaat asennusjouset. Pehmeiden alakattomateriaalien kanssa on käytettävä tukilevyä. Erillinen kytkentärasia helpottaa ja nopeuttaa asennusta, Kytkentä: Liitetään erilliseen liitäntälaitekoteloon. Jousiliitinkytkentärima 3x1,5 mm^2 (x2), jossa läpijohdotusmahdollisuus. Valonohjaus 5x2,5 mm^2 (x2). Voidaan toimittaa myös liitosjohdolla ja maadoitetulla pistotulpalla tai runkoon asennetulla pikaliittimellä (T-haaroitin) varustettuna. Valaisimen runko ja liitäntälaite yhdistetään pikaliittimellä, Design: Valaisimen runko alumiinivalua. Näkyvä häikäisysuojarengas valkoista (RAL 9003) alumiinia, Heijastin: Mattapintainen metalloitu alumiiniheijastin, valkoinen (RAL 9003) tai musta (RAL 9005). Valkoinen häikäisysuojarengas (RAL 9003). Linssi kirkasta akryyliä, Sekalaista tietoa: Valoaukossa on pölysuojamuovi. IP 44 alakaton alla, IP 20 alakaton yläpuolella. Valaisinrunko suojausluokka III. Mukana toimitettava liitäntälaite on suojamaadoitettava. Tunable White -valaisimet (2700–6500 K) on varustettu DALI Device type 8 -liitäntälaitteella. Alakattojärjestelmän kuormitus, ks. alakaton toimittajan suositukset. CLO (Constant Light Output) tarkoittaa, että valaisimen valovirta pysyy vakiona valaisimen käyttöiän ajan, EAN: 7320047815508, Malli: PLEIAD G4 165 MATT MEDIUM REC ML 930 WHITEVäri:37, Heijastin 2: Matt, Suojausluokka: 1, IP-luokitus:44, Minimi käyttölämpötila:-25, Maximi käyttölämpötila:25, Driverin valmistaja:Tridonic, Paino:0.5, Korkeus:98, Halkaisija:183, McbB10A: 25, McbB16A: 40, McbC10A: 41, McbC16A: 66, Valontason muisti sähkökatkon jälkeen: Ei, CorridorFunction: Ei, Syöttöjännite:220-240 V, Taajuus:0, 50, 60, PottedDriver: Ei, Teho W: 14, THD: 9, NTCfunction: Ei, Tehokerroin100: 0.92, SurgeProtectionCM: 2, SurgeProtectionDM: 1, Valonjako: 29, Lumen (netto): 1476, Valotehokkuus lm/W2: 107, Elinkaari L90B50: 100000, Huoltosuhde 50000h: 0.95, Driverin elinkaari: 100000/10, CLO: Ei, SDCM: 3, Ra: 90, CCT: 3000, Tw: Ei, RGB: Ei, Amplitudi-modulaatio: Ei, Pulssisuhdehimmennys: : Ei, IP-luokitus 2: 20, 50kh: L95, 75kh: L93, 100kh: L92,
Pleiad G4 165, Tehokas downlight-valaisin, jonka valotekniset ominaisuudet ovat erittäin hyvät. Useita valovirta-, heijastin- ja valonjakovaihtoehtoja. Mahdollisuus myös Tunable White- ja RGB/W-toimintoihin sekä integroituun turvavalaistukseen, Asennustapa: Alakattoon upotettava valaisin. Ilmastoimattomaan tai ilmastoituun alakattorakenteeseen. Mukana vakaat asennusjouset. Pehmeiden alakattomateriaalien kanssa on käytettävä tukilevyä. Erillinen kytkentärasia helpottaa ja nopeuttaa asenn...
| ETIM-luokka | Katto-/seinävalaisin (EC002892) |
|---|---|
| Ripustusasennus | Ei |
| Kattoasennus | Kyllä |
| Uppoasennus | Kyllä |
| Pinta-asennus | Ei |
| Valonlähteen tyyppi | LED, vaihdettava (EV011514) |
| Sisältää valonlähteen | Ei |
| Lampunpidin | muu (EV000154) |
| Liitäntälaitteen tyyppi | vakiojänniteohjattu LED-liitäntälaite (EV011531) |
| Sisältää ohjauslaitteen | Ei |
| Soveltuu turvavalaistukseen | Ei |
| Nimellisjännitealue (V) | 230 - 240 |
| Värilämpötila-alue (K) | 3000 |
| Kotelon/suojuksen materiaali | alumiini (EV000072) |
| Jonoasennus | Ei |
| Suojuksen materiaali | ilman kantta (EV000719) |
| Soveltuu päätetyöskentelyyn | Ei |
| Valon jakautuminen (symmetrinen/epäsymmetrinen) | symmetrinen (EV000181) |
| Avauskulma (määritelty alue) | avoin säde (EV011539) |
| Valon suunta (suora/epäsuora) | suora (EV000090) |
| Sisältää liiketunnistuksen | Ei |
| Valotunnistimella | Ei |
| Suojausluokka (IEC 61140) | I (EV000582) |
| Valaisimen pintalämpötila on rajoitettu, luokka D, standardi EN 60598-2-24 | Ei |
| Valaisimen suojaaminen lämpöäeristävällä materiaalilla mahdollista | Ei |
| Tuuletusaukot | Kyllä |
| Jännitetyyppi | AC (EV000460) |
| Valon väri | valkoinen (EV000202) |
| Värintoistoindeksi (CRI) | 90-100 (EV003580) |
| Himmennys 0-10 V | Ei |
| Himmennys 1-10 V | Ei |
| Himmennys DALI | Ei |
| Himmennys DMX | Ei |
| Himmennys DSI | Ei |
| Himmennys potentiometri | Ei |
| Himmennys valmistajakohtainen | Ei |
| Himmennys verkkovirtamodulaatio | Ei |
| Himmennys ohjelmoitavissa | Ei |
| Himmennys RF | Ei |
| Hipaisuhimmennys | Ei |
| Himmennys Zigbee | Ei |
| Painonappihimmennys | Ei |
| Valonjako | heijastin (EV000278) |
| Kotelointiluokka (NEMA) | muu (EV000154) |
| Ympäristön mitoituslämpötila IEC62722-2-1 mukaisesti (°C) | -25 - 25 |
| Hehkulankatesti IEC 60695-2-11 mukaan | ei ole (EV000494) |
| Kaapelointitapa | soveltuu läpijohdotukseen (EV015019) |
| Napojen lukumäärä | 3 |
| Johtimen poikkipinta-ala (mm²) | 3 |
| Kytkentätapa | jousiliitin (EV006535) |
| Seinäasennus | Ei Poistettu |
| Kotelointiluokka (IP) | IP44 (EV006418) Poistettu |
| Energiatehokkuusluokka | A++ (EV007056) Poistettu |
| Himmennys GPRS | Ei Poistettu |
| Himmennys LineSwitch | Ei Poistettu |
| Himmennys Sine Wave Reduction | Ei Poistettu |
| Himmennys riippuvainen ohjauslaitteesta | Ei Poistettu |
| Ilman himmennystoimintoa | Kyllä Poistettu |
| Kiinteän lampun energiatehokkuusluokka | muu (EV000154) Poistettu |
| Vaihdettavan, sisältyvän lampun energiatehokkuusluokka | A++ (EV007056) Poistettu |
| Vaihdettavan lampun korkein energiatehokkuusluokka | A+ (EV007055) Poistettu |
| Vaihdettavan lampun matalin energiatehokkuusluokka | A++ (EV007056) Poistettu |
| Liitäntälaitteen energiatehokkuusindeksi (EEI) | muu (EV000154) Poistettu |
| Valon väri EN 12464-1 | neutraali 3300-5300 K (EV008613) Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39111500 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2513J , S2523J |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 7320047815508 |
| Toimittajan tuotekoodi | 73283 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Katto-/seinävalaisin (EC002892) |
| Pituus (syvyys) | - |
|---|---|
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 190 mm | 210 mm | 190 mm | 0,800 kg | 7,581 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | - | 168 | - | - | - | - | - | - |
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 190 mm |
| Korkeus | 210 mm |
| Leveys | 190 mm |
| Paino | 0,800 kg |
| Tilavuus | 7,581 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 168 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | - |
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 60 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | SE |
| Tullinimike | 94051098 |
| Julkaisupäivämäärä | 30.01.2019 |
| Muutospäivä | 09.01.2023 |
| Arkistointipäivä | 09.01.2023 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Downlight | - |
| Svenska | Downlight | - |


