Ripustusvalaisin Itza - 16640-402 LED DELTA VALK 3K - Fagerhult
Tuotteelle ei enää tarvita sähkönumeroa, se on poistunut toimittajan valikoimasta tai sillä on uusi sähkönumero.
| Sähkönumero |
42 368 02
Arkistoitu 31.01.2022 |
|---|---|
| Yleisnimi | Ripustusvalaisin |
| Tuotesarja | Itza |
| Tekninen nimi | 16640-402 LED DELTA VALK 3K |
| Pitkä tuotenimi | ITZA LED BETA 5400LM SINGLE WHITE 3K |
| GTIN-koodi | 6410042368022 |
| Toimittajan tuotekoodi | 16640-402 |
| Toimittaja | Fagerhult Oy verified |
| Tuotemerkki | Fagerhult |
| Tuoteryhmä | 42 Sisävalaisimet |
Itza Beta Opti, Ripustettava työpistevalaisin, jonka valonjako on suora/epäsuora. Beta Opti -häikäisysuoja luo tehokasta ja hyvin häikäisysuojattua valaistusta, Asennustapa: Vaijeriripustus kitkalukoilla. Valaisin on tasapainotettu. Vaijeriripustus, ks. lisävarusteet, Kytkentä: Yksittäisvalaisin – kytkentäpiste päätykannen alla. 5-napainen jousiliitinkytkentärima toisessa päädyssä._x000D_Jonoasennus – vakiona 5-napainen jousiliitinkytkentärima molemmissa päissä sekä välijohto, 3⊗1,5 mm^2. Himmennettävässä valaisimessa 5-napainen jousiliitinkytkentärima, mahdollisuus 1-vaiheiseen läpijohdotukseen, Design: Runko valkoiseksi (RAL 9016) tai alumiininharmaaksi (RAL 9006) maalattua teräslevyä, raepinta. Päädyt polykarbonaattia. Myös muita värejä on saatavana Yläpinnalla aktiivikalvo, joka muodostaa leveän valonjaon ylävalolle ja suojaa samalla pölyltä. Jonoasennuksessa valaisimeen lisätään jonoasennusvaruste ja päädyt, ks. lisävarusteet, Häikäisysuoja: Beta Opti – paraboliset pitkittäisheijastimet ja poikkilamellit mattapintaista metalloitua alumiinia integroidulla opaalikalvolla, joka poistaa ledien aiheuttaman kiusahäikäisyn, Heijastin: Häikäisysuojat toimivat heijastimina, Himmennys: e-Sense Active – tunnistinyksikkö läsnäolo- (PIR-sensori) ja päivänvalo-ohjauksella. Mahdollisuus orja-valaisimen ohjaukseen DALI-väylän kautta.e-Sense Connect – tunnistinyksikkö läsnäolo- (PIR-sensori) ja päivänvalo-ohjauksella. Langaton RF-tiedonsiirto valaisimien ja tilassa olevan ohjausyksikön välillä.e-Sense Tune – tunnistinyksikkö läsnäolo- (PIR-sensori) ja päivänvalo-ohjauksella. Tunable White ja dynaaminen/henkilökohtainen valo. Ohjaus Bluetooth-laitteen avulla (Android ja iOS). Langaton RF-tiedonsiirto orjavalaisimille, Sekalaista tietoa: Fagerhult Plus –valaisimet sisältävät halogeenittoman liitosjohdon ja ripustusvaijerit valmiiksi asennettuna.Tunable White -valaisimet (2700-6500 K, CRI 90) on varustettu DALI Device type 8 –liitäntälaitteella, Perustietoja: Tunable White –värilämpötilana esitetään 4000 K, EAN: 7320046157081, Malli: ITZA LED BETA HL SINGLE WHITE 3K Häikäisysuojan mallinumero:26, Väri:37, RAL: 9016, Asennustapa: Single, Ohjaustapa: DaliPhasePulseControl, Suojausluokka: 1, IP-luokitus:20, Minimi käyttölämpötila:-25, Maximi käyttölämpötila:25, Driverin valmistaja:Tridonic, Paino:3.8, Pituus:1244, Leveys:124, Korkeus:95, McbB10A: 13, McbB16A: 22, McbC10A: 21, McbC16A: 36, SwitchControl Max orja-valaisimien määrä: 25, Valontason muisti sähkökatkon jälkeen: Kyllä, CorridorFunction: Kyllä, StandbyEffect: 0.15, Syöttöjännite:220-240 V, Taajuus:0, 50, 60, PottedDriver: Ei, Käynnistysteho W: 43, Keskimääräinen teho W: 45, kokonaisteho W: 47, THD: 13, NTCfunction: Ei, Tehokerroin100: 0.98, SurgeProtectionCM: 2, SurgeProtectionDM: 1, Valonjako: 2, Lumen (netto): 6035, Valotehokkuus lm/W2: 140, Huoltosuhde 50000h: 1, Driverin elinkaari: 100000/10, CLO: Kyllä, CloH: 50000, SDCM: 3, Valonlähde:LED, Ra: 80, CCT: 3000, Tw: Ei, RGB: Ei, Elinkaari: L100B50 50.000h Elinkaari L100B50: 50000, Amplitudi-modulaatio: Kyllä, Pulssisuhdehimmennys: : Ei, 50kh: L100, 75kh: L89, 100kh: L86,
Itza Beta Opti, Ripustettava työpistevalaisin, jonka valonjako on suora/epäsuora. Beta Opti -häikäisysuoja luo tehokasta ja hyvin häikäisysuojattua valaistusta, Asennustapa: Vaijeriripustus kitkalukoilla. Valaisin on tasapainotettu. Vaijeriripustus, ks. lisävarusteet, Kytkentä: Yksittäisvalaisin – kytkentäpiste päätykannen alla. 5-napainen jousiliitinkytkentärima toisessa päädyssä._x000D_Jonoasennus – vakiona 5-napainen jousiliitinkytkentärima molemmissa päissä sekä väli...
| ETIM-luokka | Ripustusvalaisin (EC001743) |
|---|---|
| Valonlähteen tyyppi | LED, vaihdettava (EV011514) |
| Sisältää valonlähteen | Ei |
| Lampunpidin | muu (EV000154) |
| Liitäntälaitteen tyyppi | vakiojänniteohjattu LED-liitäntälaite (EV011531) |
| Sisältää ohjauslaitteen | Kyllä |
| Soveltuu turvavalaistukseen | Ei |
| Jännitetyyppi | AC (EV000460) |
| Nimellisjännitealue (V) | 230 - 240 |
| Suora/epäsuora valo ohjattavissa erikseen | Ei |
| Kotelon/suojuksen materiaali | alumiini (EV000072) |
| Rungon väri | valkoinen (EV000202) |
| Suojuksen materiaali | strukturoitu muovi (EV006822) |
| Soveltuu päätetyöskentelyyn | Kyllä |
| Häikäisysuojan tyyppi | muu (EV000154) |
| Heijastin | korkeakiiltoinen (EV000657) |
| Valon jakautuminen (symmetrinen/epäsymmetrinen) | symmetrinen (EV000181) |
| Valon suunta (suora/epäsuora) | suora (EV000090) |
| Pituus (mm) | 1244 |
| Leveys (mm) | 124 |
| Sisältää ripustusosat | Ei |
| Ripustuksen pituus (mm) | 1500 |
| Suojausluokka (IEC 61140) | I (EV000582) |
| Kotelointiluokka (IP) | IP20 (EV006405) |
| Iskunkestävyysluokka | IK00 (EV011423) |
| Valaisimen pintalämpötila on rajoitettu, luokka D, standardi EN 60598-2-24 | Ei |
| Valon väri | valkoinen (EV000202) |
| Värilämpötila-alue (K) | 3000 |
| Värintoistoindeksi (CRI) | 80-89 (EV003581) |
| Soveltuu lampputeholle (W) | 0 |
| Himmennys 0-10 V | Ei |
| Himmennys 1-10 V | Ei |
| Himmennys DALI | Kyllä |
| Himmennys DSI | Kyllä |
| Himmennys DMX | Ei |
| Himmennys potentiometri | Ei |
| Himmennys valmistajakohtainen | Ei |
| Himmennys verkkovirtamodulaatio | Kyllä |
| Himmennys ohjelmoitavissa | Ei |
| Himmennys RF | Ei |
| Hipaisuhimmennys | Ei |
| Himmennys Zigbee | Ei |
| Painonappihimmennys | Kyllä |
| Valonjako | hajottava linssi/optiikka/paneeli (EV014410) |
| Kotelointiluokka (NEMA) | muu (EV000154) |
| Korkeus/syvyys (mm) | 95 |
| Hehkulankatesti IEC 60695-2-11 mukaan | ei ole (EV000494) |
| Valaisimen elinikä L70B50 Ta=25 °C (h) | 0 |
| Tehokerroin | 0,98 |
| Kaapelointitapa | soveltuu läpijohdotukseen (EV015019) |
| Napojen lukumäärä | 5 |
| Johtimen poikkipinta-ala (mm²) | 0,75 |
| Kytkentätapa | jousiliitin (EV006535) |
| Lampputeho (W) | 45 Poistettu |
| Integroitu turvavaloyksikkö | Kyllä Poistettu |
| Korkeus (mm) | 95 Poistettu |
| Valaisimen mitoitettu valovirta (lm) | 6035 Poistettu |
| Himmennys GPRS | Ei Poistettu |
| Himmennys LineSwitch | Ei Poistettu |
| Himmennys Sine Wave Reduction | Ei Poistettu |
| Ilman himmennystoimintoa | Ei Poistettu |
| Kiinteän lampun energiatehokkuusluokka | muu (EV000154) Poistettu |
| Vaihdettavan, sisältyvän lampun energiatehokkuusluokka | A++ (EV007056) Poistettu |
| Vaihdettavan lampun korkein energiatehokkuusluokka | A++ (EV007056) Poistettu |
| Vaihdettavan lampun matalin energiatehokkuusluokka | A++ (EV007056) Poistettu |
| Mitoituselinikä L80/B50 at 25 °C (h) | 0 Poistettu |
| Liitäntälaitteen energiatehokkuusindeksi (EEI) | muu (EV000154) Poistettu |
| Valaisimen elinikä L70B10 Ta=25 °C (h) | 0 Poistettu |
| Valaisimen elinikä L80B10 Ta=25 °C (h) | 0 Poistettu |
| Valaisimen elinikä L80B50 Ta=25 °C (h) | 0 Poistettu |
| Valaisimen elinikä L90B10 Ta=25 °C (h) | 0 Poistettu |
| Valaisimen elinikä L90B50 Ta=25 °C (h) | 0 Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39111500 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2513J |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 6410042368022 |
| Toimittajan tuotekoodi | 16640-402 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Ripustusvalaisin (EC001743) |
| Pituus (syvyys) | - |
|---|---|
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 1 290 mm | 160 mm | 160 mm | 4,000 kg | 33,024 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | - | 100 | - | - | - | - | - | - |
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 1 290 mm |
| Korkeus | 160 mm |
| Leveys | 160 mm |
| Paino | 4,000 kg |
| Tilavuus | 33,024 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 100 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | - |
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 60 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | SE |
| Tullinimike | 94051098 |
| Julkaisupäivämäärä | 09.10.2015 |
| Muutospäivä | 01.02.2022 |
| Arkistointipäivä | 31.01.2022 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Suspension luminaire | - |
| Svenska | Pendelarmatur | - |


