Pinta-asennusvalaisin Start Surface Slim - 0043510 IP54 15W 830/840 DIM - Sylvania
| Sähkönumero | 42 783 47 |
|---|---|
| Yleisnimi | Pinta-asennusvalaisin |
| Tuotesarja | Start Surface Slim |
| Tekninen nimi | 0043510 IP54 15W 830/840 DIM |
| Pitkä tuotenimi | Start Surface Slim Pyöreä 15W 1500lm IP54 3000/4000K opaali himmennettävä valkoinen |
| GTIN-koodi | 5410288435107 |
| Toimittajan tuotekoodi | 0043510 |
| Toimittaja | Feilo Sylvania Finland Oy verified |
| Tuotemerkki | Sylvania |
| Tuoteryhmä | 42 Sisävalaisimet |
Siro, mutta vankkarakenteinen IP54 valaisin seinä- ja kattoasennuksen. Saatavissa pyöreän ja neliön mallisena. Helppo ja nopea asennus. Valaisimen värilämpötila voidaan vaihtaa dip-kytkimellä 3000 kelvinistä 4000 kelviniin ja toisinpäin. Tämä mahdollistaa valaistuksen muuttamisen joustavasti asennuspaikan mukaan. Valo jakautuu kevyen tyylikkäästi myös asennuspinnalleen. Polykarbonaattiopaalikuvun korkealaatuinen viimeistely luo vaikutelman opaalilasimateriaalista. Valaisin on himmennettävä. Soveltuu hyvin asennettavaksi käytäville, auloihin, kylpyhuoneisiin ja muihin kosteisiin tiloihin.
- Pinta-asennettava seinään ja kattoon
- LED 15W - 35W
- 1500 - 4000lm
- Avautumiskulma 120°
- Värilämpötilasävy valittavissa dip-kytkimellä: 3000K tai 4000K
- IP54/ IK07
- Kuvun ja rungon materiaali polykarbonaatti
- Neljä eri kokoa pyöreä: Ø220mm, Ø280mm, Ø330, 400mm
- Kaksi eri kokoa neliö: 280x280mm ja 400x400mm
- Voidaan kiinnittää suoraan jakorasiaan (ei 220mm)
- Ketjutettava liitin 2x1,5mm2
- Pintajohdotusaihio sivussa
- Saatavissa liiketunnistimella varustetut mallit
- Himmennys RC-/RL-himmentimellä (ei liiketunnistinmallit)
- Tunnistinmallissa säädettävissä Dip-kytkimellä: läsnäoloviive, tunnistimen herkkyys, päivävalon herkkyys, sekä Stand-by –tilan viiveaika (Stand-by –tilan valotaso kiinteä 15%)
- Elinikä 58 000h/L70B50 ja 65 000h/L70B50 liiketunnistinmallit
- CRI 80
- Takuu 3 vuotta
Siro, mutta vankkarakenteinen IP54 valaisin seinä- ja kattoasennuksen. Saatavissa pyöreän ja neliön mallisena. Helppo ja nopea asennus. Valaisimen värilämpötila voidaan vaihtaa dip-kytkimellä 3000 kelvinistä 4000 kelviniin ja toisinpäin. Tämä mahdollistaa valaistuksen muuttamisen joustavasti asennuspaikan mukaan. Valo jakautuu kevyen tyylikkäästi myös asennuspinnalleen. Polykarbonaattiopaalikuvun korkealaatuinen viimeiste...
| ETIM-luokka | Katto-/seinävalaisin (EC002892) |
|---|---|
| Ripustusasennus | Ei |
| Kattoasennus | Kyllä |
| Uppoasennus | Ei |
| Pinta-asennus | Kyllä |
| Valonlähteen tyyppi | LED, vaihdettava (EV011514) |
| Sisältää valonlähteen | Kyllä |
| Lamppujen/moduulien lukumäärä | 1 |
| Liitäntälaitteen tyyppi | vakiovirtaohjattu LED-liitäntälaite (EV011530) |
| Sisältää ohjauslaitteen | Kyllä |
| Soveltuu turvavalaistukseen | Ei |
| Nimellisjännitealue (V) | 220 - 240 |
| Nimellisvirta-alue (mA) | 69,4 - 75,8 |
| Värilämpötila-alue (K) | 3000 - 4000 |
| Kotelon/suojuksen materiaali | muovi (EV000139) |
| Rungon väri | valkoinen (EV000202) |
| Jonoasennus | Ei |
| Suojuksen materiaali | opaalimuovi (EV006821) |
| Häikäisysuojan tyyppi | ei ole (EV000494) |
| Avauskulma (määritelty alue) | erittäin leveä säde >80° (EV011538) |
| Valon suunta (suora/epäsuora) | suora (EV000090) |
| Pituus (mm) | 53 |
| Leveys (mm) | 53 |
| Korkeus/syvyys (mm) | 53 |
| Ulkohalkaisija (mm) | 220 |
| Sisältää liiketunnistuksen | Ei |
| Valotunnistimella | Ei |
| Suojausluokka (IEC 61140) | II (EV000583) |
| Iskunkestävyysluokka | IK07 (EV006813) |
| Valaisimen pintalämpötila on rajoitettu, luokka D, standardi EN 60598-2-24 | Ei |
| Valaisimen suojaaminen lämpöäeristävällä materiaalilla mahdollista | Ei |
| Järjestelmän enimmäisteho (W) | 15 |
| Tuuletusaukot | Ei |
| Jännitetyyppi | AC (EV000460) |
| Värintoistoindeksi (CRI) | 80-89 (EV003581) |
| Himmennys 0-10 V | Ei |
| Himmennys 1-10 V | Ei |
| Himmennys DALI | Ei |
| Himmennys DMX | Ei |
| Himmennys DSI | Ei |
| Himmennys potentiometri | Ei |
| Himmennys valmistajakohtainen | Ei |
| Himmennys verkkovirtamodulaatio | Kyllä |
| Himmennys laskevan reunan ohjaus | Kyllä |
| Himmennys nousevan reunan ohjaus | Kyllä |
| Himmennys ohjelmoitavissa | Ei |
| Himmennys RF | Ei |
| Hipaisuhimmennys | Ei |
| Himmennys Zigbee | Ei |
| Painonappihimmennys | Ei |
| Valonjako | hajottava linssi/optiikka/paneeli (EV014410) |
| Valaisimen elinikä L70B50 Ta=25 °C (h) | 58000 |
| Valaisimen elinikä L80B50 Ta=25 °C (h) | 37000 |
| Ympäristön mitoituslämpötila IEC62722-2-1 mukaisesti (°C) | -20 - 40 |
| Hehkulankatesti IEC 60695-2-11 mukaan | 650 °C - 30 s (EV011542) |
| Tehokerroin | 0,9 |
| Kaapelointitapa | päättyvä (EV013935) |
| Napojen lukumäärä | 2 |
| Johtimen poikkipinta-ala (mm²) | 2,5 |
| Kytkentätapa | pistokepuristin / jousiliitin (EV006494) |
| Kotelon pintakäsittely | käsittelemätön (EV006034) |
| Bluetooth -ohjattava | Ei |
| Värin konsistenssi (MacAdamin ellipsi) | SDCM4 (EV014017) |
| Fotobiologinen turvallisuus EN 62471 | RG0 (EV014021) |
| Himmennys DALI-2 | Ei |
| Apple HomeKit -yhteensopiva | Ei |
| Google Assistant -yhteensopiva | Ei |
| Amazon Alexa -yhteensopiva | Ei |
| IFTTT-tuki | Ei |
| Vaihdettava liitäntälaite | Kyllä |
| Enimmäismäärä valaisimia, johdonsuojakatkaisija B16 | 32 |
| Enimmäismäärä valaisimia, johdonsuojakatkaisija C16 | 50 |
| Vakiovalovirta-ohjaus (CLO) | Ei |
| Säädettävä värilämpötila | portaaton (EV000552) |
| Säädettävä valovirta (lumen) | portaaton (EV000552) |
| Säädettävä valonjako | ei (EV004175) |
| Seinäasennus | Ei |
| Valonlähteen energiatehokkuusluokka (EU-säännös 2019/2015) | E (EV000647) |
| Yhteensopiva Casambi-järjestelmän kanssa | Ei |
| Seinäasennus | Ei Poistettu |
| Kotelointiluokka (IP) | IP54 (EV006419) Poistettu |
| Valaisimen mitoitettu valovirta (lm) | 1500 Poistettu |
| Himmennys GPRS | Ei Poistettu |
| Himmennys LineSwitch | Ei Poistettu |
| Himmennys Sine Wave Reduction | Ei Poistettu |
| Himmennys riippuvainen ohjauslaitteesta | Kyllä Poistettu |
| Ilman himmennystoimintoa | Ei Poistettu |
| Valaisimen elinikä L90B50 Ta=25 °C (h) | 19000 Poistettu |
| Valaisimen tehokkuus (lm/W) | 100 Poistettu |
| Integroitu varateholähde | Ei Poistettu |
| Kokonaisharmoninen särö (THD) | 18 Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39111500 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2513J |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 5410288435107 |
| Toimittajan tuotekoodi | 0043510 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Katto-/seinävalaisin (EC002892) |
| Pituus (syvyys) | - |
|---|---|
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 225 mm | 227 mm | 58 mm | 0,778 kg | 2,962 l |
| Pakkauskoko 2 | - | 1 | - | - | - | - | - | - |
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 225 mm |
| Korkeus | 227 mm |
| Leveys | 58 mm |
| Paino | 0,778 kg |
| Tilavuus | 2,962 l |
Pakkauskoko 2
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | - |
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | - |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | CN |
| Tullinimike | 94051098 |
| Julkaisupäivämäärä | 23.09.2021 |
| Muutospäivä | 01.04.2025 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Surface mounted luminaire | START SURFACE SLIM IP54 ROUND |
| Svenska | Påputs armatur | START SURFACE SLIM IP54 ROUND |








