Kohdevalaisin Beacon XL LED - 2059701 33W 4K 34° L3 VA - Concord
| Sähkönumero | 42 808 61 |
|---|---|
| Yleisnimi | Kohdevalaisin |
| Tuotesarja | Beacon XL LED |
| Tekninen nimi | 2059701 33W 4K 34° L3 VA |
| Pitkä tuotenimi | Beacon XL LED 33W 4000K 34° L3 CRI93 valkoinen |
| GTIN-koodi | 5025768597017 |
| Toimittajan tuotekoodi | 2059701 |
| Toimittaja | Feilo Sylvania Finland Oy verified |
| Tuotemerkki | Concord |
| Tuoteryhmä | 42 Sisävalaisimet |
- LED 33W
- 3479 – 3912lm
- 3-vaihekiskoon
- Värilämpötila lämmin valkea 3000K ja valkea 4000K
- Värintoistoindeksi CRI 85 ja CRI 93
- Saatavana kolme avautumiskulmaa, kapea 15⁰, keskileveä 34⁰ ja leveä 50⁰
- Fresnel linssitekniikka – kapea avautumiskulma
- Elinikä 72 000h / L80B10
- Himmennys: valaisinkohtainen himmennin tai DALI
- Painevalettu alumiinirakenne
- Erilaisilla lisävarusteilla voi muokata näyttely- ja esittelytiloja joustavasti, mm. säädettävät läppärajaajat, pidennyslinssi
- Saatavana väreissä musta ja valkoinen
- Ihanteellinen myymälöihin, museoihin ja gallerioihin
Huom! DALI-himmennettävät mallit toimivat ainoastaan Concord DALI-virtakiskon kanssa. Erikoistilauksena myös muihin DALI-kiskoihin soveltuvalla virranottimella.
- LED 33W
- 3479 – 3912lm
- 3-vaihekiskoon
- Värilämpötila lämmin valkea 3000K ja valkea 4000K
- Värintoistoindeksi CRI 85 ja CRI 93
- Saatavana kolme avautumiskulmaa, kapea 15⁰, keskileveä 34⁰ ja leveä 50⁰
- Fresnel linssitekniikka – kapea avautumiskulma
- Elinikä 72 000h / L80B10
- Himmennys: valaisinkohtainen himmennin tai DALI
- Painevalettu alumiinirakenne
| ETIM-luokka | Alasvalo / kohdevalaisin / valonheitin (EC001744) |
|---|---|
| Ripustusasennus | Ei |
| Kattoasennus | Ei |
| Orsiasennus | Ei |
| Maa-/lattia-asennus | Ei |
| Kosketinkiskoasennus | Ei |
| Kiinnikeasennus | Ei |
| Sisältää liiketunnistuksen | Ei |
| Valotunnistimella | Ei |
| Sisältää valonlähteen | Kyllä |
| Lamppujen/moduulien lukumäärä | 1 |
| Liitäntälaitteen tyyppi | elektroninen liitäntälaite (EV014417) |
| Sisältää ohjauslaitteen | Ei |
| Nimellisjännitealue (V) | 220 - 240 |
| Nimellisvirta-alue (mA) | 800 |
| Järjestelmän enimmäisteho (W) | 33 |
| Värilämpötila-alue (K) | 4000 |
| Kotelon/suojuksen materiaali | alumiini (EV000072) |
| Rungon väri | valkoinen (EV000202) |
| Avauskulma (määritelty alue) | keskileveä säde 20-40° (EV011536) |
| Pituus (mm) | 85 |
| Leveys (mm) | 165 |
| Korkeus/syvyys (mm) | 205 |
| Suojausluokka (IEC 61140) | II (EV000583) |
| Iskunkestävyysluokka | IK02 (EV006808) |
| Valaisimen pintalämpötila on rajoitettu, luokka D, standardi EN 60598-2-24 | Ei |
| Jännitetyyppi | AC (EV000460) |
| Valon väri | valkoinen (EV000202) |
| Värintoistoindeksi (CRI) | 90-100 (EV003580) |
| Harjattu pinta | Ei |
| Pinta-asennus | Ei |
| Uppoasennus | Ei |
| Soveltuu matalajännite kaapelijärjestelmiin | Ei |
| Himmennys 0-10 V | Ei |
| Himmennys 1-10 V | Ei |
| Himmennys DALI | Ei |
| Himmennys DSI | Ei |
| Himmennys DMX | Ei |
| Himmennys potentiometri | Ei |
| Himmennys LineSwitch | Ei |
| Himmennys valmistajakohtainen | Ei |
| Tehokerroin | 0,9 |
| Himmennys verkkovirtamodulaatio | Ei |
| Himmennys laskevan reunan ohjaus | Ei |
| Himmennys nousevan reunan ohjaus | Ei |
| Himmennys ohjelmoitavissa | Ei |
| Himmennys RF | Ei |
| Himmennys Sine Wave Reduction | Ei |
| Hipaisuhimmennys | Ei |
| Himmennys Zigbee | Ei |
| Painonappihimmennys | Ei |
| Pinnan suojaus | muu (EV000154) |
| Valaisimen elinikä L70B50 Ta=25 °C (h) | 72000 |
| Valaisimen elinikä L80B50 Ta=25 °C (h) | 72000 |
| Valonjako | ei ole (EV000494) |
| Valon suunta (suora/epäsuora) | suora (EV000090) |
| Hehkulankatesti IEC 60695-2-11 mukaan | 650 °C - 30 s (EV011542) |
| Fotobiologinen turvallisuus EN 62471 | RG1 (EV014022) |
| Apple HomeKit -yhteensopiva | Ei |
| Google Assistant -yhteensopiva | Ei |
| Amazon Alexa -yhteensopiva | Ei |
| Himmennys DALI-2 | Ei |
| Vaihdettava liitäntälaite | Kyllä |
| Vakiovalovirta-ohjaus (CLO) | Ei |
| Säädettävä värilämpötila | ei (EV004175) |
| Säädettävä valonjako | ei (EV004175) |
| Enimmäismäärä valaisimia, johdonsuojakatkaisija B16 | 20 |
| Enimmäismäärä valaisimia, johdonsuojakatkaisija C16 | 20 |
| Seinäasennus | Ei |
| Seinäasennus | Ei Poistettu |
| Himmennystapa | ei himmennettävä (EV011014) Poistettu |
| Kotelointiluokka (IP) | IP20 (EV006405) Poistettu |
| Soveltuu läpijohdotukseen | Ei Poistettu |
| Valaisimen mitoitettu valovirta (lm) | 3314 Poistettu |
| Liitäntälaitteen energiatehokkuusindeksi (EEI) | muu (EV000154) Poistettu |
| Himmennys GPRS | Ei Poistettu |
| Himmennys riippuvainen ohjauslaitteesta | Ei Poistettu |
| Ilman himmennystoimintoa | Kyllä Poistettu |
| LED-nimellisvirta vakiovirralla (mA) | 800 Poistettu |
| Valaisimen elinikä L70B10 Ta=25 °C (h) | 72000 Poistettu |
| Vaihdettavan lampun korkein energiatehokkuusluokka | A++ (EV007056) Poistettu |
| Vaihdettavan lampun matalin energiatehokkuusluokka | A (EV000896) Poistettu |
| Valaisimen elinikä L90B10 Ta=25 °C (h) | 33000 Poistettu |
| Valaisimen elinikä L90B50 Ta=25 °C (h) | 43000 Poistettu |
| Valaisimen tehokkuus (lm/W) | 100 Poistettu |
| Valovirta (lm) | 3314 Poistettu |
| Integroitu varateholähde | Ei Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39111500 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2513J |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 5025768597017 |
| Toimittajan tuotekoodi | 2059701 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Alasvalo / kohdevalaisin / valonheitin (EC001744) |
| Pituus (syvyys) | - |
|---|---|
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 250 mm | 195 mm | 200 mm | 1,655 kg | 9,750 l |
| Pakkauskoko 2 | - | 1 | - | - | - | - | - | - |
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | - | 1 | - | - | - | - | - | - |
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 250 mm |
| Korkeus | 195 mm |
| Leveys | 200 mm |
| Paino | 1,655 kg |
| Tilavuus | 9,750 l |
Pakkauskoko 2
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | - |
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | - |
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | - |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | GB |
| Tullinimike | 94051021 |
| Julkaisupäivämäärä | 15.12.2016 |
| Muutospäivä | 12.12.2023 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Spotlight | BCON XL 93 4K MB L3 WHT |
| Svenska | Spotlight | BCON XL 93 4K MB L3 WHT |







