Opastevalaisin Opas 90 - Y9041W120 24V 25M O/V/A - Teknoware
| Sähkönumero | 42 812 44 |
|---|---|
| Korvaa arkistoidun tuotteen | 42 112 86 |
| Yleisnimi | Opastevalaisin |
| Tuotesarja | Opas 90 |
| Tekninen nimi | Y9041W120 24V 25M O/V/A |
| Pitkä tuotenimi | 24 V keskusakustojärjestelmään liitettävä LED-opastevalaisin opastesetillä, 25 m havaintoetäisyys (yksittäispakattu TWT9041W) |
| GTIN-koodi | 6438045014258 |
| Toimittajan tuotekoodi | Y9041W120 |
| Toimittaja | Teknoware Emergency Lighting Oy verified |
| Tuotemerkki | Teknoware |
| Tuoteryhmä | 42 Sisävalaisimet |
Opas 90 on opastevalaisin, jossa huipputeknologia yhdistyy moderniin valaisinmuotoiluun. Laadukkaan elektroniikka-, optiikka- ja mekaniikkasuunnittelun ansiosta valaisimessa on tasaisesti valaistut opastekuviot ja pieni virrankulutus.
Opastelevyjen vaihtaminen on helppoa – opaste vain pujotetaan paikoilleen. Opas 90 -opastevalaisin on helposti asennettavissa kattoon tai seinään. Sitä voidaan käyttää yksi- tai kaksipuoleisena sekä uppo- että pinta-asennuksessa. Opas 90 on erityisen helppo ja nopea asentaa erillisellä asennusosalla, johon kytketään myös sähkönsyöttö.
Sisältää opasteen tai opastesetin
Opastelevyjen vaihtaminen on helppoa – opaste vain pujotetaan paikoilleen. Opas 90 -opastevalaisin on helposti asennettavissa kattoon tai seinään. Sitä voidaan käyttää yksi- tai kaksipuoleisena sekä uppo- että pinta-asennuksessa. Opas 90 on erityisen helppo ja nopea asentaa erillisellä asennusosalla, johon kytketään myös sähkönsyöttö.
Sisältää opasteen tai opastesetin
Opas 90 on opastevalaisin, jossa huipputeknologia yhdistyy moderniin valaisinmuotoiluun. Laadukkaan elektroniikka-, optiikka- ja mekaniikkasuunnittelun ansiosta valaisimessa on tasaisesti valaistut opastekuviot ja pieni virrankulutus.
Opastelevyjen vaihtaminen on helppoa – opaste vain pujotetaan paikoilleen. Opas 90 -opastevalaisin on helposti asennettavissa kattoon tai seinään. Sitä voidaan käyttää yksi- tai kaksipuoleisena sekä uppo- että pinta-asennuksessa. Opas 90 on erityis...
Opastelevyjen vaihtaminen on helppoa – opaste vain pujotetaan paikoilleen. Opas 90 -opastevalaisin on helposti asennettavissa kattoon tai seinään. Sitä voidaan käyttää yksi- tai kaksipuoleisena sekä uppo- että pinta-asennuksessa. Opas 90 on erityis...
| ETIM-luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) |
|---|---|
| Asennustapa | pinta-asennus/uppoasennus (EV003792) |
| Valonlähteen tyyppi | LED, kiinteä (EV011515) |
| Sisältää valonlähteen | Kyllä |
| Kotelon/suojuksen materiaali | muovi (EV000139) |
| Rungon väri | valkoinen (EV000202) |
| Suojuksen materiaali | läpinäkyvä muovi (EV006823) |
| Opasteen tyyppi | yksipuolinen/kaksipuolinen (EV002409) |
| Merkintätyyppi | lisälehti/levy (EV003782) |
| Etäkytkimellä | Ei |
| Akkutyyppi | muu (EV000154) |
| Jännitetyyppi | AC/DC (EV000509) |
| Nimellisjännitealue (V) | 24 |
| Nimellisvirta-alue (mA) | 83,3 |
| Suojausluokka (IEC 61140) | III (EV006167) |
| Kotelointiluokka (IP) | IP43 (EV006610) |
| Pituus (mm) | 268 |
| Leveys (mm) | 202 |
| Korkeus/syvyys (mm) | 40 |
| Upotuspituus (mm) | 275 |
| Upotusleveys (mm) | 45 |
| Upotussyvyys (mm) | 64 |
| Havaintoetäisyys (m) | 25 |
| Sisältää piktogrammin | Kyllä |
| Toiminto | opastevalaistus (EV014458) |
| Liitäntälaitteen tyyppi | vakiovirtaohjattu LED-liitäntälaite (EV011530) |
| Kytkentätapa | muu (EV000154) |
| Kaapelointitapa | soveltuu läpijohdotukseen (EV015019) |
| Napojen lukumäärä | 3 |
| Johtimen poikkipinta-ala (mm²) | 2,5 |
| Järjestelmän enimmäisteho (W) | 2,5 |
| Pallosuojattu | Ei Poistettu |
| Kytkentä | muu (EV000154) Poistettu |
| Valvontalaite | ei ole (EV000494) Poistettu |
| Kytkentätapa | normaali kytkentä/turvasyöttökytkentä (EV009683) Poistettu |
| Virransyöttöjärjestelmä | keskus (keskusakusto) (EV010184) Poistettu |
| Valon väri | valkoinen (EV000202) Poistettu |
| Sähköisen liitännän tyyppi | jousiliitäntä (EV005752) Poistettu |
| UNSPSC-koodi | - |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S6105 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 6438045014258 |
| Toimittajan tuotekoodi | Y9041W120 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | Sisältää opasteen tai opastesetin |
| ETIM-luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) |
| Pituus (syvyys) | 268 mm |
|---|---|
| Korkeus | 202 mm |
| Leveys | 40 mm |
| Paino | 0,440 kg |
| Tilavuus | 2,165 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 273 mm | 46 mm | 205 mm | 0,600 kg | 2,574 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 273 mm |
| Korkeus | 46 mm |
| Leveys | 205 mm |
| Paino | 0,600 kg |
| Tilavuus | 2,574 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 60 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | FI |
| Tullinimike | 94056080 |
| Julkaisupäivämäärä | 01.01.2015 |
| Muutospäivä | 16.02.2026 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Exit light | TWT9041W 24V 25M pict set |
| Svenska | Exitarmatur | TWT9041W 24V 25M set om piktog |





