Opastevalaisin Opas 81 - Y8151W155 230V 40M ALAS 2-P - Teknoware
| Sähkönumero | 42 813 54 |
|---|---|
| Korvaa arkistoidun tuotteen | 42 810 20 |
| Yleisnimi | Opastevalaisin |
| Tuotesarja | Opas 81 |
| Tekninen nimi | Y8151W155 230V 40M ALAS 2-P |
| Pitkä tuotenimi | 230 V keskusakustojärjestelmään liitettävä LED-opastevalaisin kaksipuoleisella opasteella, nuoli alas, 40 m havaintoetäisyys (yksittäispakattu TWT8151W) |
| GTIN-koodi | 6438045015835 |
| Toimittajan tuotekoodi | Y8151W155 |
| Toimittaja | Teknoware Emergency Lighting Oy verified |
| Tuotemerkki | Teknoware |
| Tuoteryhmä | 42 Sisävalaisimet |
Opas 81 on innovatiivinen, valolevyllä varustettu LED-opastevalaisin. Se yhdistää huipputeknologian moderniin valaisinmuotoiluun.
Erittäin tasaisesti valaistut valolevyt, pieni virrankulutus ja valaisimen siro ulkomuoto ovat tulos Teknowaren uraauurtavasta, asiantuntevasta elektroniikka- ja tuotesuunnittelusta. Valaisinta voidaan käyttää 1- tai 2-puoleisena, uppo- ja pinta-asennuksessa. Opas 81 –valaisin on helppo ja nopea asentaa erillisellä asennusosalla, johon kytketään myös sähkönsyöttö.
Sisältää opasteen tai opastesetin
Erittäin tasaisesti valaistut valolevyt, pieni virrankulutus ja valaisimen siro ulkomuoto ovat tulos Teknowaren uraauurtavasta, asiantuntevasta elektroniikka- ja tuotesuunnittelusta. Valaisinta voidaan käyttää 1- tai 2-puoleisena, uppo- ja pinta-asennuksessa. Opas 81 –valaisin on helppo ja nopea asentaa erillisellä asennusosalla, johon kytketään myös sähkönsyöttö.
Sisältää opasteen tai opastesetin
Opas 81 on innovatiivinen, valolevyllä varustettu LED-opastevalaisin. Se yhdistää huipputeknologian moderniin valaisinmuotoiluun.
Erittäin tasaisesti valaistut valolevyt, pieni virrankulutus ja valaisimen siro ulkomuoto ovat tulos Teknowaren uraauurtavasta, asiantuntevasta elektroniikka- ja tuotesuunnittelusta. Valaisinta voidaan käyttää 1- tai 2-puoleisena, uppo- ja pinta-asennuksessa. Opas 81 –valaisin on helppo ja nopea asentaa erillisellä asennusosalla, johon kytketään myös...
Erittäin tasaisesti valaistut valolevyt, pieni virrankulutus ja valaisimen siro ulkomuoto ovat tulos Teknowaren uraauurtavasta, asiantuntevasta elektroniikka- ja tuotesuunnittelusta. Valaisinta voidaan käyttää 1- tai 2-puoleisena, uppo- ja pinta-asennuksessa. Opas 81 –valaisin on helppo ja nopea asentaa erillisellä asennusosalla, johon kytketään myös...
| ETIM-luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) |
|---|---|
| Asennustapa | pinta-asennus/uppoasennus (EV003792) |
| Valonlähteen tyyppi | LED, kiinteä (EV011515) |
| Sisältää valonlähteen | Kyllä |
| Kotelon/suojuksen materiaali | muovi (EV000139) |
| Rungon väri | valkoinen (EV000202) |
| Suojuksen materiaali | ilman kantta (EV000719) |
| Opasteen tyyppi | yksipuolinen/kaksipuolinen (EV002409) |
| Merkintätyyppi | akryylilevy (EV003783) |
| Etäkytkimellä | Ei |
| Akkutyyppi | muu (EV000154) |
| Jännitetyyppi | AC/DC (EV000509) |
| Nimellisjännitealue (V) | 220 - 240 |
| Nimellisvirta-alue (mA) | 22 - 24 |
| Suojausluokka (IEC 61140) | II (EV000583) |
| Kotelointiluokka (IP) | IP43 (EV006610) |
| Pituus (mm) | 408 |
| Leveys (mm) | 287 |
| Korkeus/syvyys (mm) | 40 |
| Upotuspituus (mm) | 415 |
| Upotusleveys (mm) | 53 |
| Upotussyvyys (mm) | 69 |
| Havaintoetäisyys (m) | 40 |
| Sisältää piktogrammin | Kyllä |
| Toiminto | opastevalaistus (EV014458) |
| Liitäntälaitteen tyyppi | vakiovirtaohjattu LED-liitäntälaite (EV011530) |
| Kytkentätapa | ruuviliitäntä (EV000415) |
| Kaapelointitapa | soveltuu läpijohdotukseen (EV015019) |
| Napojen lukumäärä | 3 |
| Johtimen poikkipinta-ala (mm²) | 2,5 |
| Järjestelmän enimmäisteho (W) | 3,2 |
| Pallosuojattu | Ei Poistettu |
| Kytkentä | muu (EV000154) Poistettu |
| Valvontalaite | ei ole (EV000494) Poistettu |
| Kytkentätapa | normaali kytkentä/turvasyöttökytkentä (EV009683) Poistettu |
| Virransyöttöjärjestelmä | keskus (keskusakusto) (EV010184) Poistettu |
| Valon väri | valkoinen (EV000202) Poistettu |
| Sähköisen liitännän tyyppi | ruuviliitäntä (EV000415) Poistettu |
| UNSPSC-koodi | - |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S6105 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 6438045015835 |
| Toimittajan tuotekoodi | Y8151W155 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | Sisältää opasteen tai opastesetin |
| ETIM-luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) |
| Pituus (syvyys) | 408 mm |
|---|---|
| Korkeus | 287 mm |
| Leveys | 40 mm |
| Paino | 1,600 kg |
| Tilavuus | 4,684 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 410 mm | 46 mm | 290 mm | 1,600 kg | 5,469 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 410 mm |
| Korkeus | 46 mm |
| Leveys | 290 mm |
| Paino | 1,600 kg |
| Tilavuus | 5,469 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 60 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | FI |
| Tullinimike | 94056080 |
| Julkaisupäivämäärä | 07.01.2015 |
| Muutospäivä | 16.02.2026 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Exit light | TWT8151W 230V 40M down 2-S |
| Svenska | Exitarmatur | TWT8151W 230V 40M ner 2-S |




