Ripustusvalaisin PyhimysSlim - PyhSlim600 3200 OP 4K HF VRS H - Elektro-Valo
Tuotteeseen ei ole liitetty linkkejä...
Tuotteelle ei enää tarvita sähkönumeroa, se on poistunut toimittajan valikoimasta tai sillä on uusi sähkönumero.
| Sähkönumero |
42 879 44
Arkistoitu 29.12.2025 |
|---|---|
| Yleisnimi | Ripustusvalaisin |
| Tuotesarja | PyhimysSlim |
| Tekninen nimi | PyhSlim600 3200 OP 4K HF VRS H |
| Pitkä tuotenimi | Pyhimys Slim 600mm 3200 OP 4K HF VRS HARMAA |
| GTIN-koodi | 6410042879443 |
| Toimittajan tuotekoodi | 600PyhSlim3200OP4KHFVRSH |
| Toimittaja | Elektro-Valo Oy verified |
| Tuotemerkki | Elektro-Valo |
| Tuoteryhmä | 42 Sisävalaisimet |
Pyhimys Slim Led
Siro, pyöreä LED-valaisin. Vakiona valaisinkohtainen liitäntälaite. Kehä pulverimaalattua terästä, häikäisysuojana opaalimuovi.
Siro, pyöreä LED-valaisin. Vakiona valaisinkohtainen liitäntälaite. Kehä pulverimaalattua terästä, häikäisysuojana opaalimuovi.
...
| ETIM-luokka | Ripustusvalaisin (EC001743) |
|---|---|
| Valonlähteen tyyppi | LED, kiinteä (EV011515) |
| Sisältää valonlähteen | Kyllä |
| Lamppujen/moduulien lukumäärä | 1 |
| Liitäntälaitteen tyyppi | elektroninen liitäntälaite (EV014417) |
| Sisältää ohjauslaitteen | Kyllä |
| Soveltuu turvavalaistukseen | Ei |
| Jännitetyyppi | AC (EV000460) |
| Kotelon/suojuksen materiaali | teräs (EV000179) |
| Rungon väri | harmaa (EV000270) |
| Jonoasennus | Kyllä |
| Suojuksen materiaali | opaalimuovi (EV006821) |
| Soveltuu päätetyöskentelyyn | Kyllä |
| Valon jakautuminen (symmetrinen/epäsymmetrinen) | symmetrinen (EV000181) |
| Valon suunta (suora/epäsuora) | suora (EV000090) |
| Pituus (mm) | 605 |
| Leveys (mm) | 605 |
| Suojausluokka (IEC 61140) | II (EV000583) |
| Kotelointiluokka (IP) | IP20 (EV006405) |
| Iskunkestävyysluokka | IK08 (EV006814) |
| Valaisimen pintalämpötila on rajoitettu, luokka D, standardi EN 60598-2-24 | Ei |
| Valon väri | valkoinen (EV000202) |
| Värilämpötila-alue (K) | 4000 |
| Värintoistoindeksi (CRI) | 80-89 (EV003581) |
| Himmennys 1-10 V | Ei |
| Himmennys DALI | Ei |
| Korkeus/syvyys (mm) | 55 |
| Halkaisija (mm) | 605 |
| Järjestelmän enimmäisteho (W) | 48 |
| Valaisimen mitoitettu valovirta (lm) | 3500 Poistettu |
| Valaisimen elinikä L80B10 Ta=25 °C (h) | 50000 Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39111500 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2513J |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 6410042879443 |
| Toimittajan tuotekoodi | 600PyhSlim3200OP4KHFVRSH |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Ripustusvalaisin (EC001743) |
| Pituus (syvyys) | 600 mm |
|---|---|
| Korkeus | 55 mm |
| Leveys | 600 mm |
| Paino | - |
| Tilavuus | 19,800 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 610 mm | 60 mm | 610 mm | 1,000 kg | 22,326 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 610 mm |
| Korkeus | 60 mm |
| Leveys | 610 mm |
| Paino | 1,000 kg |
| Tilavuus | 22,326 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 60 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | FI |
| Tullinimike | 94051098 |
| Julkaisupäivämäärä | 25.09.2015 |
| Muutospäivä | 30.12.2025 |
| Arkistointipäivä | 29.12.2025 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Suspension luminaire | - |
| Svenska | Pendelarmatur | - |





