Pinta-asennusvalaisin AL - AL 6B MLO 3K 400 HF - Elektro-Valo
Tuotteeseen ei ole liitetty linkkejä...
Tuotteelle ei enää tarvita sähkönumeroa, se on poistunut toimittajan valikoimasta tai sillä on uusi sähkönumero.
| Sähkönumero |
42 883 75
Arkistoitu 29.12.2025 |
|---|---|
| Yleisnimi | Pinta-asennusvalaisin |
| Tuotesarja | AL |
| Tekninen nimi | AL 6B MLO 3K 400 HF |
| Pitkä tuotenimi | AL6BMLO3K400HF 60W 7005lm 1700mm |
| GTIN-koodi | 6438415002427 |
| Toimittajan tuotekoodi | AL6BMLO3K400HF |
| Toimittaja | Elektro-Valo Oy verified |
| Tuotemerkki | Elektro-Valo |
| Tuoteryhmä | 42 Sisävalaisimet |
Siro ja pienikokoinen valaisin joka voidaan asentaa pintaan tai ripustaa vaijereilla.
Valaisin voidaan asentaa yksittäiskappaleena tai katkeamattomana valoviivana, jossa valo on tasainen ja harmoninen koko matkalla.
Valaisimessa voidaan käyttää useita eri häikäisysuojia, käyttötarkoituksesta riippuen.
Valaisin mahdollista varustaa myös uusimmilla läsnäolo- ja päivänvalosensoreilla.
Sirokokoisena valaisin soveltuu loistavasti kaikkiin toimiston kohteisiin, erinomaisesti käytäville ja työpisteisiin.
Valaisin voidaan asentaa yksittäiskappaleena tai katkeamattomana valoviivana, jossa valo on tasainen ja harmoninen koko matkalla.
Valaisimessa voidaan käyttää useita eri häikäisysuojia, käyttötarkoituksesta riippuen.
Valaisin mahdollista varustaa myös uusimmilla läsnäolo- ja päivänvalosensoreilla.
Sirokokoisena valaisin soveltuu loistavasti kaikkiin toimiston kohteisiin, erinomaisesti käytäville ja työpisteisiin.
Siro ja pienikokoinen valaisin joka voidaan asentaa pintaan tai ripustaa vaijereilla.
Valaisin voidaan asentaa yksittäiskappaleena tai katkeamattomana valoviivana, jossa valo on tasainen ja harmoninen koko matkalla.
Valaisimessa voidaan käyttää useita eri häikäisysuojia, käyttötarkoituksesta riippuen.
Valaisin mahdollista varustaa myös uusimmilla läsnäolo- ja päivänvalosensoreilla.
Sirokokoisena valaisin soveltuu loistavasti kaikkiin toimiston kohteisiin, erino...
Valaisin voidaan asentaa yksittäiskappaleena tai katkeamattomana valoviivana, jossa valo on tasainen ja harmoninen koko matkalla.
Valaisimessa voidaan käyttää useita eri häikäisysuojia, käyttötarkoituksesta riippuen.
Valaisin mahdollista varustaa myös uusimmilla läsnäolo- ja päivänvalosensoreilla.
Sirokokoisena valaisin soveltuu loistavasti kaikkiin toimiston kohteisiin, erino...
| ETIM-luokka | Katto-/seinävalaisin (EC002892) |
|---|---|
| Ripustusasennus | Kyllä |
| Kattoasennus | Kyllä |
| Uppoasennus | Ei |
| Pinta-asennus | Kyllä |
| Valonlähteen tyyppi | LED, kiinteä (EV011515) |
| Liitäntälaitteen tyyppi | vakiovirtaohjattu LED-liitäntälaite (EV011530) |
| Nimellisjännitealue (V) | 230 |
| Värilämpötila-alue (K) | 3000 |
| Kotelon/suojuksen materiaali | alumiini (EV000072) |
| Jonoasennus | Kyllä |
| Soveltuu päätetyöskentelyyn | Kyllä |
| Valon jakautuminen (symmetrinen/epäsymmetrinen) | symmetrinen (EV000181) |
| Valon suunta (suora/epäsuora) | suora (EV000090) |
| Pituus (mm) | 1700 |
| Leveys (mm) | 85 |
| Korkeus/syvyys (mm) | 92 |
| Sisältää liiketunnistuksen | Ei |
| Valotunnistimella | Ei |
| Suojausluokka (IEC 61140) | I (EV000582) |
| Iskunkestävyysluokka | IK07 (EV006813) |
| Valaisimen pintalämpötila on rajoitettu, luokka D, standardi EN 60598-2-24 | Ei |
| Järjestelmän enimmäisteho (W) | 59 |
| Jännitetyyppi | AC (EV000460) |
| Valon väri | valkoinen (EV000202) |
| Värintoistoindeksi (CRI) | 80-89 (EV003581) |
| Himmennys DALI | Ei |
| Kotelon pintakäsittely | pinnoitettu jauhemaalauksella (EV008895) |
| Himmennystapa | ei himmennettävä (EV011014) Poistettu |
| Kytkentä | muu (EV000154) Poistettu |
| Pintamateriaali | muu (EV000154) Poistettu |
| Kotelointiluokka (IP) | IP20 (EV006405) Poistettu |
| Valaisimen mitoitettu valovirta (lm) | 7121 Poistettu |
| Valaisimen elinikä L80B10 Ta=25 °C (h) | 100000 Poistettu |
| Valaisimen tehokkuus (lm/W) | 120 Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39111500 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2513J |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 6438415002427 |
| Toimittajan tuotekoodi | AL6BMLO3K400HF |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Katto-/seinävalaisin (EC002892) |
| Pituus (syvyys) | 1 700 mm |
|---|---|
| Korkeus | 92 mm |
| Leveys | 85 mm |
| Paino | 5,700 kg |
| Tilavuus | 13,294 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 1 805 mm | 102 mm | 95 mm | 8,100 kg | 17,491 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 1 805 mm |
| Korkeus | 102 mm |
| Leveys | 95 mm |
| Paino | 8,100 kg |
| Tilavuus | 17,491 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 60 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | FI |
| Tullinimike | 94051098 |
| Julkaisupäivämäärä | 22.12.2016 |
| Muutospäivä | 30.12.2025 |
| Arkistointipäivä | 29.12.2025 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Surface mounted luminaire | - |
| Svenska | Påputs armatur | - |




