Yleisvalaisin NOVALINE LED - NOVALINE LED2500-830 MWS WH - Thorn
Tuotteeseen ei ole liitetty tiedostoja...
| Sähkönumero | 42 905 98 |
|---|---|
| Yleisnimi | Yleisvalaisin |
| Tuotesarja | NOVALINE LED |
| Tekninen nimi | NOVALINE LED2500-830 MWS WH |
| Pitkä tuotenimi | NOVALINE LED2500-830 MWS WH |
| GTIN-koodi | 5037319274483 |
| Toimittajan tuotekoodi | 96642701 |
| Toimittaja | Thorn Lighting Oy |
| Tuotemerkki | Thorn |
| Tuoteryhmä | 42 Sisävalaisimet |
Novaline LED-plafondi on hyvä vaihtoehto sisävalaistukseen yleisiin tiloihin. Valaisinsarjasta on saatavana eri tehoja, joilla voidaan toteuttaa valaistusteknisesti yhtenevä linja. Valaisimen kotelointiluokitus IP40.
...
| ETIM-luokka | Katto-/seinävalaisin (EC002892) |
|---|---|
| Ripustusasennus | Ei |
| Kattoasennus | Kyllä |
| Uppoasennus | Ei |
| Pinta-asennus | Kyllä |
| Valonlähteen tyyppi | LED, kiinteä (EV011515) |
| Sisältää valonlähteen | Kyllä |
| Lampunpidin | ei ole (EV000494) |
| Lamppujen/moduulien lukumäärä | 1 |
| Liitäntälaitteen tyyppi | elektroninen liitäntälaite, ei himmennettävä (EV000332) |
| Soveltuu turvavalaistukseen | Ei |
| Värilämpötila-alue (K) | 3000 |
| Kotelon/suojuksen materiaali | alumiini (EV000072) |
| Rungon väri | valkoinen (EV000202) |
| Suojuksen materiaali | läpinäkyvä muovi (EV006823) |
| Valon jakautuminen (symmetrinen/epäsymmetrinen) | symmetrinen (EV000181) |
| Valon suunta (suora/epäsuora) | suora (EV000090) |
| Korkeus/syvyys (mm) | 105 |
| Ulkohalkaisija (mm) | 455 |
| Suojausluokka (IEC 61140) | I (EV000582) |
| Valaisimen pintalämpötila on rajoitettu, luokka D, standardi EN 60598-2-24 | Ei |
| Järjestelmän enimmäisteho (W) | 22,5 |
| Valon väri | valkoinen (EV000202) |
| Värintoistoindeksi (CRI) | 80-89 (EV003581) |
| Lampputeho (W) | 22,5 Poistettu |
| Himmennystapa | ei himmennettävä (EV011014) Poistettu |
| Integroitu turvavaloyksikkö | Ei Poistettu |
| Kotelointiluokka (IP) | IP40 (EV006415) Poistettu |
| Hehku-/kuumalankatesti IEC 60695-2-10 | 850 °C - 5 s (EV006761) Poistettu |
| Valaisimen mitoitettu valovirta (lm) | 2250 Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39111500 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2513J , S2523J |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 5037319274483 |
| Toimittajan tuotekoodi | 96642701 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Katto-/seinävalaisin (EC002892) |
| Pituus (syvyys) | 455 mm |
|---|---|
| Korkeus | 105 mm |
| Leveys | 455 mm |
| Paino | 2,280 kg |
| Tilavuus | 21,738 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | 5037319274483 | 480 mm | 140 mm | 465 mm | 2,800 kg | 31,248 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | 5037319274483 |
| Pituus (syvyys) | 480 mm |
| Korkeus | 140 mm |
| Leveys | 465 mm |
| Paino | 2,800 kg |
| Tilavuus | 31,248 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | - |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | GB |
| Tullinimike | 94051098 |
| Julkaisupäivämäärä | 13.06.2016 |
| Muutospäivä | 07.11.2018 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Ceiling/wall luminaire | NOVALINE LED2500-830 MWS WH |
| Svenska | Tak-/väggarmatur | Novaline LED-plafondi on hyvä |
