Yleisvalaisin PART - PART CE DPAR 37W 3800 840 D HA - AURA
Tuotteelle ei enää tarvita sähkönumeroa, se on poistunut toimittajan valikoimasta tai sillä on uusi sähkönumero.
| Sähkönumero |
42 908 55
Arkistoitu 09.11.2023 |
|---|---|
| Yleisnimi | Yleisvalaisin |
| Tuotesarja | PART |
| Tekninen nimi | PART CE DPAR 37W 3800 840 D HA |
| Pitkä tuotenimi | AURA PART LED CE DOUBLE PARABOLIC 1-PUTKI 37W 3800 840 DALI HARMAA |
| GTIN-koodi | 6410042908556 |
| Toimittajan tuotekoodi | 23731460020-1 |
| Toimittaja | Aura Light AB |
| Tuotemerkki | AURA |
| Tuoteryhmä | 42 Sisävalaisimet |
PART LED CE
Part LED tuoteperhe on suunniteltu toimistoihin ja kouluihin kattoasennettavaksi, ripustettavaksi ja uppoasennettavaksi. Valitse parabolinen tai kaksoisparabolinen MIRO 5 heijastin erinomaisella valon ohjauksella ja alhaisella häikäisyllä. Part LED tulee kahdessa standardi pituudessa ja voit valita valkoisen tai harmaan kotelon. Saatavana On/Off, himmennettävä tai sensorilla varustettu sekä läsnäolotunnistuksella ja päivänvalon tunnistuksella.Part LED on suunniteltu käytettäväksi vaihdettavien Aura UltiLed Long Life valonlähteiden kanssa ja on seuraava askel kohti energiatehokkuutta.
Part LED tuoteperhe on suunniteltu toimistoihin ja kouluihin kattoasennettavaksi, ripustettavaksi ja uppoasennettavaksi. Valitse parabolinen tai kaksoisparabolinen MIRO 5 heijastin erinomaisella valon ohjauksella ja alhaisella häikäisyllä. Part LED tulee kahdessa standardi pituudessa ja voit valita valkoisen tai harmaan kotelon. Saatavana On/Off, himmennettävä tai sensorilla varustettu sekä läsnäolotunnistuksella ja päivänvalon tunnistuksella.Part LED on suunniteltu käytettäväksi vaihdettavien Aura UltiLed Long Life valonlähteiden kanssa ja on seuraava askel kohti energiatehokkuutta.
PART LED CE
Part LED tuoteperhe on suunniteltu toimistoihin ja kouluihin kattoasennettavaksi, ripustettavaksi ja uppoasennettavaksi. Valitse parabolinen tai kaksoisparabolinen MIRO 5 heijastin erinomaisella valon ohjauksella ja alhaisella häikäisyllä. Part LED tulee kahdessa standardi pituudessa ja voit valita valkoisen tai harmaan kotelon. Saatavana On/Off, himmennettävä tai sensorilla varustettu sekä läsnäolotunnistuksella ja päivänvalon tunnistuksella.Part LED on suunnit...
Part LED tuoteperhe on suunniteltu toimistoihin ja kouluihin kattoasennettavaksi, ripustettavaksi ja uppoasennettavaksi. Valitse parabolinen tai kaksoisparabolinen MIRO 5 heijastin erinomaisella valon ohjauksella ja alhaisella häikäisyllä. Part LED tulee kahdessa standardi pituudessa ja voit valita valkoisen tai harmaan kotelon. Saatavana On/Off, himmennettävä tai sensorilla varustettu sekä läsnäolotunnistuksella ja päivänvalon tunnistuksella.Part LED on suunnit...
| ETIM-luokka | Katto-/seinävalaisin (EC002892) |
|---|---|
| Ripustusasennus | Kyllä |
| Kattoasennus | Kyllä |
| Uppoasennus | Ei |
| Pinta-asennus | Kyllä |
| Valonlähteen tyyppi | LED, vaihdettava (EV011514) |
| Sisältää valonlähteen | Kyllä |
| Lampunpidin | G5 (EV000814) |
| Lamppujen/moduulien lukumäärä | 1 |
| Liitäntälaitteen tyyppi | vakiovirtaohjattu LED-liitäntälaite (EV011530) |
| Sisältää ohjauslaitteen | Kyllä |
| Soveltuu turvavalaistukseen | Ei |
| Nimellisjännitealue (V) | 220 - 240 |
| Nimellisvirta-alue (mA) | 700 |
| Värilämpötila-alue (K) | 4000 |
| Kotelon/suojuksen materiaali | teräs (EV000179) |
| Rungon väri | harmaa (EV000270) |
| Jonoasennus | Kyllä |
| Suojuksen materiaali | ilman kantta (EV000719) |
| Soveltuu päätetyöskentelyyn | Ei |
| Häikäisysuojan tyyppi | korkeakiiltoinen (EV000657) |
| Valon jakautuminen (symmetrinen/epäsymmetrinen) | symmetrinen (EV000181) |
| Valon suunta (suora/epäsuora) | suora (EV000090) |
| Pituus (mm) | 1493 |
| Leveys (mm) | 145 |
| Korkeus/syvyys (mm) | 57 |
| Sisältää liiketunnistuksen | Ei |
| Valotunnistimella | Ei |
| Suojausluokka (IEC 61140) | I (EV000582) |
| Iskunkestävyysluokka | IK03 (EV006809) |
| Valaisimen pintalämpötila on rajoitettu, luokka D, standardi EN 60598-2-24 | Ei |
| Valaisimen suojaaminen lämpöäeristävällä materiaalilla mahdollista | Ei |
| Järjestelmän enimmäisteho (W) | 37 |
| Tuuletusaukot | Ei |
| Jännitetyyppi | AC (EV000460) |
| Valon väri | valkoinen (EV000202) |
| Värintoistoindeksi (CRI) | 80-89 (EV003581) |
| Himmennys 0-10 V | Ei |
| Himmennys 1-10 V | Ei |
| Himmennys DALI | Kyllä |
| Himmennys DMX | Ei |
| Himmennys potentiometri | Ei |
| Himmennys valmistajakohtainen | Ei |
| Himmennys verkkovirtamodulaatio | Ei |
| Himmennys RF | Ei |
| Himmennys Zigbee | Ei |
| Valonjako | heijastin (EV000278) |
| Valaisimen elinikä L70B50 Ta=25 °C (h) | 50000 |
| Ympäristön mitoituslämpötila IEC62722-2-1 mukaisesti (°C) | 10 - 35 |
| Hehkulankatesti IEC 60695-2-11 mukaan | 850 °C - 30 s (EV014348) |
| Tehokerroin | 0,95 |
| Kaapelointitapa | soveltuu läpijohdotukseen (EV015019) |
| Johtimen poikkipinta-ala (mm²) | 2,5 |
| Kytkentätapa | pistokepuristin / jousiliitin (EV006494) |
| Kotelon pintakäsittely | pinnoitettu jauhemaalauksella (EV008895) |
| Bluetooth -ohjattava | Ei |
| Fotobiologinen turvallisuus EN 62471 | RG0 (EV014021) |
| Himmennys DALI-2 | Ei |
| Apple HomeKit -yhteensopiva | Ei |
| Google Assistant -yhteensopiva | Ei |
| Amazon Alexa -yhteensopiva | Ei |
| IFTTT-tuki | Ei |
| Vaihdettava liitäntälaite | Kyllä |
| Säädettävä värilämpötila | ei (EV004175) |
| Säädettävä valonjako | ei (EV004175) |
| Seinäasennus | Ei Poistettu |
| Soveltuu lampputehoille | muu (EV000154) Poistettu |
| Himmennystapa | DALI (EV009681) Poistettu |
| Integroitu turvavaloyksikkö | Ei Poistettu |
| Pintamateriaali | matta (EV000146) Poistettu |
| Heijastin | korkeakiiltoinen (EV000657) Poistettu |
| Kotelointiluokka (IP) | IP20 (EV006405) Poistettu |
| Käyttölämpötila (°C) | -25 - 35 Poistettu |
| Valaisimen mitoitettu valovirta (lm) | 3800 Poistettu |
| LED-nimellisvirta vakiovirralla (mA) | 700 Poistettu |
| Himmennys GPRS | Ei Poistettu |
| Himmennys LineSwitch | Ei Poistettu |
| Himmennys Sine Wave Reduction | Ei Poistettu |
| Himmennys riippuvainen ohjauslaitteesta | Kyllä Poistettu |
| Ilman himmennystoimintoa | Kyllä Poistettu |
| Valaisimen elinikä L70B10 Ta=25 °C (h) | 50000 Poistettu |
| Integroitu varateholähde | Ei Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39111500 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2513J , S2523J |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 6410042908556 |
| Toimittajan tuotekoodi | 23731460020-1 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Katto-/seinävalaisin (EC002892) |
| Pituus (syvyys) | 1 493 mm |
|---|---|
| Korkeus | 57 mm |
| Leveys | 145 mm |
| Paino | 5,500 kg |
| Tilavuus | 12,340 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 1 493 mm | 57 mm | 145 mm | 5,500 kg | 12,340 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 1 493 mm |
| Korkeus | 57 mm |
| Leveys | 145 mm |
| Paino | 5,500 kg |
| Tilavuus | 12,340 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 60 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | SE |
| Tullinimike | 94051098 |
| Julkaisupäivämäärä | 09.01.2017 |
| Muutospäivä | 10.11.2023 |
| Arkistointipäivä | 09.11.2023 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Universal luminaire | PART CE DPAR 37W 3800 840 D HA |
| Svenska | Universalarmatur | PART CE DPAR 37W 3800 840 D HA |




