Pinta-asennusvalaisin LinearLine - LL 8B OP 3K 325 HD - Elektro-Valo
Tuotteeseen ei ole liitetty linkkejä...
Tuotteelle ei enää tarvita sähkönumeroa, se on poistunut toimittajan valikoimasta tai sillä on uusi sähkönumero.
| Sähkönumero |
42 919 19
Arkistoitu 29.12.2025 |
|---|---|
| Yleisnimi | Pinta-asennusvalaisin |
| Tuotesarja | LinearLine |
| Tekninen nimi | LL 8B OP 3K 325 HD |
| Pitkä tuotenimi | LL 8B 64W 7517lm OP 3K 325 HD |
| GTIN-koodi | 6438415004865 |
| Toimittajan tuotekoodi | LL8BOP3K325HD |
| Toimittaja | Elektro-Valo Oy verified |
| Tuotemerkki | Elektro-Valo |
| Tuoteryhmä | 42 Sisävalaisimet |
| ETIM-luokka | Katto-/seinävalaisin (EC002892) |
|---|---|
| Ripustusasennus | Kyllä |
| Kattoasennus | Kyllä |
| Uppoasennus | Ei |
| Pinta-asennus | Kyllä |
| Valonlähteen tyyppi | LED, kiinteä (EV011515) |
| Lamppujen/moduulien lukumäärä | 8 |
| Liitäntälaitteen tyyppi | vakiovirtaohjattu LED-liitäntälaite (EV011530) |
| Sisältää ohjauslaitteen | Kyllä |
| Nimellisjännitealue (V) | 230 |
| Nimellisvirta-alue (mA) | 325 |
| Värilämpötila-alue (K) | 3000 |
| Kotelon/suojuksen materiaali | alumiini (EV000072) |
| Rungon väri | valkoinen (EV000202) |
| Jonoasennus | Kyllä |
| Suojuksen materiaali | opaalimuovi (EV006821) |
| Soveltuu päätetyöskentelyyn | Kyllä |
| Häikäisysuojan tyyppi | matta (EV000146) |
| Valon jakautuminen (symmetrinen/epäsymmetrinen) | symmetrinen (EV000181) |
| Avauskulma (määritelty alue) | avoin säde (EV011539) |
| Valon suunta (suora/epäsuora) | suora (EV000090) |
| Pituus (mm) | 2287 |
| Leveys (mm) | 59 |
| Korkeus/syvyys (mm) | 70 |
| Sisältää liiketunnistuksen | Ei |
| Valotunnistimella | Ei |
| Suojausluokka (IEC 61140) | I (EV000582) |
| Valaisimen pintalämpötila on rajoitettu, luokka D, standardi EN 60598-2-24 | Ei |
| Järjestelmän enimmäisteho (W) | 64 |
| Tuuletusaukot | Ei |
| Jännitetyyppi | AC (EV000460) |
| Valon väri | valkoinen (EV000202) |
| Värintoistoindeksi (CRI) | 80-89 (EV003581) |
| Himmennys 0-10 V | Ei |
| Himmennys 1-10 V | Ei |
| Valaisimen elinikä L70B50 Ta=25 °C (h) | 100000 |
| Valaisimen elinikä L80B50 Ta=25 °C (h) | 100000 |
| Kotelon pintakäsittely | pinnoitettu jauhemaalauksella (EV008895) |
| Bluetooth -ohjattava | Ei |
| Apple HomeKit -yhteensopiva | Ei |
| Google Assistant -yhteensopiva | Ei |
| Amazon Alexa -yhteensopiva | Ei |
| IFTTT-tuki | Ei |
| Säädettävä värilämpötila | ei (EV004175) |
| Seinäasennus | Ei Poistettu |
| Lampputeho (W) | 64 Poistettu |
| Himmennystapa | DALI (EV009681) Poistettu |
| Kytkentä | muu (EV000154) Poistettu |
| Pintamateriaali | muu (EV000154) Poistettu |
| Kotelointiluokka (IP) | IP20 (EV006405) Poistettu |
| Käyttölämpötila (°C) | -20 - 25 Poistettu |
| Valaisimen mitoitettu valovirta (lm) | 7517 Poistettu |
| Valaisimen elinikä L70B10 Ta=25 °C (h) | 100000 Poistettu |
| Valaisimen elinikä L80B10 Ta=25 °C (h) | 100000 Poistettu |
| Valaisimen elinikä L90B10 Ta=25 °C (h) | 72000 Poistettu |
| Valaisimen elinikä L90B50 Ta=25 °C (h) | 100000 Poistettu |
| Integroitu varateholähde | Ei Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39111500 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2513J |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 6438415004865 |
| Toimittajan tuotekoodi | LL8BOP3K325HD |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Katto-/seinävalaisin (EC002892) |
| Pituus (syvyys) | 2 287 mm |
|---|---|
| Korkeus | 70 mm |
| Leveys | 59 mm |
| Paino | 5,400 kg |
| Tilavuus | 9,445 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 2 400 mm | 80 mm | 70 mm | 5,400 kg | 13,440 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 2 400 mm |
| Korkeus | 80 mm |
| Leveys | 70 mm |
| Paino | 5,400 kg |
| Tilavuus | 13,440 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 60 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | FI |
| Tullinimike | 94051098 |
| Julkaisupäivämäärä | 05.01.2017 |
| Muutospäivä | 30.12.2025 |
| Arkistointipäivä | 29.12.2025 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Surface mounted luminaire | - |
| Svenska | Påputs armatur | - |




