Teollisuusvalaisin suljettu - LED-4700 6,3W IP67 Suojakehys - Selcast
| Sähkönumero | 43 071 96 |
|---|---|
| Korvaa arkistoidun tuotteen | 43 070 90 |
| Yleisnimi | Teollisuusvalaisin suljettu |
| Tuotesarja | - |
| Tekninen nimi | LED-4700 6,3W IP67 Suojakehys |
| Pitkä tuotenimi | LED-4700 6,3W RAL-7035 Harmaa 120-240V AC 244X86X69mm Suojakehyksellä, IK10 / RST 3x8 |
| GTIN-koodi | 6410043071969 |
| Toimittajan tuotekoodi | LED-4700 6,3W + SUOJAKEHYS |
| Toimittaja | Selcast Oy verified |
| Tuotemerkki | Selcast |
| Tuoteryhmä | 43 Teollisuusvalaisimet |
LED-4700 6,3W IP67 Suojakehys
Pinnallinen katto- tai seinävalaisin Suojakehyksellä. 2xPK16
Runko epoksoitua kevytvalua, kupu polykarbonaattia. Valoteho = 493 lm. LED malli on merimalli: haponkestävät kansiruuvit ja nitriilikumitiivisteet. Lisätietoja Selcast tuotekortista. FI-hyväksytty, FI 28645
Suojakehys myydään myös irrallisena 4307090.
Pinnallinen katto- tai seinävalaisin Suojakehyksellä. 2xPK16
Runko epoksoitua kevytvalua, kupu polykarbonaattia. Valoteho = 493 lm. LED malli on merimalli: haponkestävät kansiruuvit ja nitriilikumitiivisteet. Lisätietoja Selcast tuotekortista. FI-hyväksytty, FI 28645
Suojakehys myydään myös irrallisena 4307090.
...
| ETIM-luokka | Katto-/seinävalaisin (EC002892) |
|---|---|
| Kattoasennus | Kyllä |
| Pinta-asennus | Kyllä |
| Sisältää valonlähteen | Kyllä |
| Lampunpidin | muu (EV000154) |
| Lamppujen/moduulien lukumäärä | 1 |
| Liitäntälaitteen tyyppi | elektroninen liitäntälaite, ei himmennettävä (EV000332) |
| Soveltuu turvavalaistukseen | Kyllä |
| Nimellisjännitealue (V) | 220 - 240 |
| Nimellisvirta-alue (mA) | 50 - 60 |
| Värilämpötila-alue (K) | 4000 |
| Kotelon/suojuksen materiaali | alumiini (EV000072) |
| Rungon väri | harmaa (EV000270) |
| Jonoasennus | Kyllä |
| Suojuksen materiaali | opaalimuovi (EV006821) |
| Pituus (mm) | 244 |
| Leveys (mm) | 86 |
| Korkeus/syvyys (mm) | 75 |
| Suojausluokka (IEC 61140) | I (EV000582) |
| Iskunkestävyysluokka | IK10 (EV008784) |
| Seinäasennus | Kyllä Poistettu |
| Lampputeho (W) | 6,3 Poistettu |
| Integroitu turvavaloyksikkö | Ei Poistettu |
| Pintamateriaali | matta (EV000146) Poistettu |
| Kotelointiluokka (IP) | IP67 (EV006423) Poistettu |
| Käyttölämpötila (°C) | -25 - 45 Poistettu |
| Valaisimen mitoitettu valovirta (lm) | 493 Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39111500 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | - |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 6410043071969 |
| Toimittajan tuotekoodi | LED-4700 6,3W + SUOJAKEHYS |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | 3D/CAD Tiedostoja löytyy |
| ETIM-luokka | Katto-/seinävalaisin (EC002892) |
| Pituus (syvyys) | 243 mm |
|---|---|
| Korkeus | 77 mm |
| Leveys | 86 mm |
| Paino | 0,800 kg |
| Tilavuus | 1,609 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 330 mm | 140 mm | 280 mm | 3,500 kg | 12,936 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 330 mm |
| Korkeus | 140 mm |
| Leveys | 280 mm |
| Paino | 3,500 kg |
| Tilavuus | 12,936 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | - |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | FI |
| Tullinimike | 94054095 |
| Julkaisupäivämäärä | 27.07.2015 |
| Muutospäivä | 02.02.2021 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Sealed industrial luminaire | - |
| Svenska | Kapslad industriarmatur | - |






