Teollisuusvalaisin suljettu LINEAR - L150 ON-OFF 138W 20.000lm - AD-Lux
Tuotteeseen ei ole liitetty linkkejä...
| Sähkönumero | 43 258 44 |
|---|---|
| Yleisnimi | Teollisuusvalaisin suljettu |
| Tuotesarja | LINEAR |
| Tekninen nimi | L150 ON-OFF 138W 20.000lm |
| Pitkä tuotenimi | Teollisuusvalaisin, Industrial luminaire, ON-OFF, kotelointiluokka IP54 (tai IP65 lisätiivistyksellä), valovirta 20.000 luumenia, teho 138W, Värilämpötila 4000 kelviniä, diffuusori (valosuoja): kirkas tai opaali. Pikakiinnikkeet mukana. |
| GTIN-koodi | 6410043258445 |
| Toimittajan tuotekoodi | L150 ON-OFF |
| Toimittaja | AD-Lux Oy |
| Tuotemerkki | AD-Lux |
| Tuoteryhmä | 43 Teollisuusvalaisimet |
AD Linear L150 ON-OFF (pituus 1682mm)
Valaisin sopii korkeisiin tiloihin. Valaisin on todellinen tehovalaisin. Valaisimen pituus on n. 1,7 metriä, jolloin valon jakautuminen on tasaista.
Tämä on myydyin malli, sopii monenlaisiin tiloihin, yleensä >5 metrin korkeuksiin.
Valaisimen luumenit ja watit ovat maksimimääriä. Opaalidiffuusori alentaa valon määrää n. 10%.
AD-Linear valaisimista saat lisätietoja soittamalla puh. 020 792 4240 tai sähköpostilla adlux@adlux.fi
IN ENGLISH:
AD Linear L150 (length 1682mm)
The luminaire is suitable for high spaces. It is a high-performance luminaire, with a length of approximately 1.7 meters, ensuring even light distribution.
This is our best-selling model, suitable for various spaces, typically those over 5 meters in height.
The luminaire is also available with a double mount, allowing two luminaires to be installed together, doubling the light output.
Available features:
For more information about AD-Linear luminaires, please call +358 20 792 4240 or email adlux@adlux.fi.
Valaisin sopii korkeisiin tiloihin. Valaisin on todellinen tehovalaisin. Valaisimen pituus on n. 1,7 metriä, jolloin valon jakautuminen on tasaista.
Tämä on myydyin malli, sopii monenlaisiin tiloihin, yleensä >5 metrin korkeuksiin.
- Tämä valaisin on ON-OFF, saatavana myös: Dali (Dali2), MASTERCONNECT langaton älyvalaisin
- Diffuusori valittavissa (Opaali tai kirkas)
- Värilämpötila 4000 (saatavana myös 5000K)
- Valonjako säädettävissä linssityksillä
- Kiinnikkeet: asennuskiskoon, vaijeriin, kattoon ruuvattavalla tai seinään kulmakiinnikkeellä
- Valaisimen yläpuolinen osa on suojattavissa tasaiseksi, jolloin pölyn kertyminen on vähäisempää
- Käyttötuntimäärä >100.000 tuntia, L80B10, Ta 25 cels
- Värintoistoindeksi>80RA (saatavana myös >90)
- Kotelointiluokka IP 54 (lisätiivistyksellä saatavana myös IP65)
- IK 08
- Lämpötilan kesto -40 - +50 cels.
- Valaisin saatavana myös läpijohdotettuna ja valaisimen molemmissa (tai toisessa) päässä on kytkentärasiat tai esimerkiksi IPD-liittimet
- Runkomateriaali kierrätetty alumiini
- Takuu 5 vuotta ja STUL-takuu 2 vuotta
Valaisimen luumenit ja watit ovat maksimimääriä. Opaalidiffuusori alentaa valon määrää n. 10%.
AD-Linear valaisimista saat lisätietoja soittamalla puh. 020 792 4240 tai sähköpostilla adlux@adlux.fi
IN ENGLISH:
AD Linear L150 (length 1682mm)
The luminaire is suitable for high spaces. It is a high-performance luminaire, with a length of approximately 1.7 meters, ensuring even light distribution.
This is our best-selling model, suitable for various spaces, typically those over 5 meters in height.
The luminaire is also available with a double mount, allowing two luminaires to be installed together, doubling the light output.
Available features:
- This luminaire is On/Off. Available also Dali (Dali2), Philips MasterConnect system
- Choice of diffuser: Opal or clear Color temperature 4000 (also available in 5000K)
- Light distribution adjustable with lenses
- Mounting options: for mounting rails, suspension wires, ceiling mounting with screws, or wall mounting with corner brackets
- The upper part of the luminaire can be made flush, reducing dust accumulation
- Operating hours >100,000 hours, L80B10, Ta 25 degrees Celsius
- Color rendering index >80RA (also available >90)
- Enclosure rating IP 54 (IP65 available with additional sealing)
- IK 08
- Temperature range -40 to +50 degrees Celsius
- The luminaire is also available with through-wiring, with connection terminals or IPD connectors at both (or one) end(s) of the luminaire
- Housing material: recycled aluminum
- 5-year warranty
For more information about AD-Linear luminaires, please call +358 20 792 4240 or email adlux@adlux.fi.
AD Linear L150 ON-OFF (pituus 1682mm)
Valaisin sopii korkeisiin tiloihin. Valaisin on todellinen tehovalaisin. Valaisimen pituus on n. 1,7 metriä, jolloin valon jakautuminen on tasaista.
Tämä on myydyin malli, sopii monenlaisiin tiloihin, yleensä >5 metrin korkeuksiin.
Valaisin sopii korkeisiin tiloihin. Valaisin on todellinen tehovalaisin. Valaisimen pituus on n. 1,7 metriä, jolloin valon jakautuminen on tasaista.
Tämä on myydyin malli, sopii monenlaisiin tiloihin, yleensä >5 metrin korkeuksiin.
- Tämä valaisin on ON-OFF, saatavana myös: Dali (Dali2), MASTERCONNECT langaton älyvalaisin
- Diffuusori valittavissa (Opaali tai kirkas)
- Värilämpötil...
| ETIM-luokka | Katto-/seinävalaisin (EC002892) |
|---|---|
| Ripustusasennus | Kyllä |
| Kattoasennus | Kyllä |
| Pinta-asennus | Kyllä |
| Valonlähteen tyyppi | LED, kiinteä (EV011515) |
| Soveltuu turvavalaistukseen | Kyllä |
| Värilämpötila-alue (K) | 4000 |
| Kotelon/suojuksen materiaali | alumiini (EV000072) |
| Rungon väri | alumiini (EV000072) |
| Suojuksen materiaali | opaalimuovi (EV006821) |
| Pituus (mm) | 1682 |
| Leveys (mm) | 86 |
| Korkeus/syvyys (mm) | 77 |
| Iskunkestävyysluokka | IK08 (EV006814) |
| Järjestelmän enimmäisteho (W) | 138 |
| Valon väri | valkoinen (EV000202) |
| Värintoistoindeksi (CRI) | 80-89 (EV003581) |
| Himmennys ohjelmoitavissa | Kyllä |
| Painonappihimmennys | Kyllä |
| Kaapelointitapa | soveltuu läpijohdotukseen (EV015019) |
| Kotelon pintakäsittely | anodisoitu (EV000112) |
| Säädettävä valovirta (lumen) | portaaton (EV000552) |
| Seinäasennus | Kyllä |
| Seinäasennus | Kyllä Poistettu |
| Lampputeho (W) | 138 Poistettu |
| Kotelointiluokka (IP) | IP54 (EV006419) Poistettu |
| Käyttölämpötila (°C) | -40 - +50 Poistettu |
| Valaisimen mitoitettu valovirta (lm) | 21000 Poistettu |
| Himmennys riippuvainen ohjauslaitteesta | Kyllä Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39111500 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | - |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 6410043258445 |
| Toimittajan tuotekoodi | L150 ON-OFF |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Katto-/seinävalaisin (EC002892) |
| Pituus (syvyys) | 1 682 mm |
|---|---|
| Korkeus | 77 mm |
| Leveys | 87 mm |
| Paino | 5,000 kg |
| Tilavuus | 11,268 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 1 750 mm | 80 mm | 90 mm | 5,500 kg | 12,600 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 1 750 mm |
| Korkeus | 80 mm |
| Leveys | 90 mm |
| Paino | 5,500 kg |
| Tilavuus | 12,600 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 60 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | FI |
| Tullinimike | 9405500090 |
| Julkaisupäivämäärä | 31.01.2021 |
| Muutospäivä | 15.09.2025 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | Kyllä |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | Kyllä |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Sealed industrial luminaire | L150 ON-OFF 138W 20.000lm |
| Svenska | Kapslad industriarmatur | L150 ON-OFF 138W 20.000lm |







