Teollisuusvalaisin suljettu LINEAR - S60 MC 71W 10.000lm - AD-Lux
| Sähkönumero | 43 258 80 |
|---|---|
| Yleisnimi | Teollisuusvalaisin suljettu |
| Tuotesarja | LINEAR |
| Tekninen nimi | S60 MC 71W 10.000lm |
| Pitkä tuotenimi | Teollisuusvalaisin, kotelointiluokka IP54 (tai IP65 lisäätiivistyksellä), valovirta 10.000 luumenia, teho 71W, Värilämpötila 4000 kelviniä, MasterConnect langaton älyvalaisin, diffuusori (valosuoja): kirkas tai opaali. Pikakiinnikkeet mukana. |
| GTIN-koodi | 6410043258803 |
| Toimittajan tuotekoodi | S60 MASTERCONNECT |
| Toimittaja | AD-Lux Oy |
| Tuotemerkki | AD-Lux |
| Tuoteryhmä | 43 Teollisuusvalaisimet |
AD Linear S60 MASTERCONNECT langaton älyvalaisin runkopituus 842mm
Tämä valaisin sopii monenlaiseen kohteeseen. Soveltuu jopa viiden metrin asennuskorkeuteen.
Valaisin soveltuu erityisesti teollisuus-, varasto-, toimisto- ja myymälätilojen valaimeksi.
Lue täältä lisää Masterconnect älyvalaisinjärjestelmästä: https://adlux.fi/alykas-valaistus/
Valittavissa olevat ominaisuudet:
Valmistettu Suomessa
Valaisimen luumenit ja watit ovat maksimimääriä. Opaalidiffuusori alentaa valon määrää n. 10%
Valaisimistamme saat lisätietoja soittamalla puh. 020 792 4240 tai sähköpostilla: adlux@adlux.fi
Suunnitteletko valaistusta dialuxilla? Pyydä tästä helposti oikea plugi ohjelmaan: 0400 284 571 Pekka Orne tai e-mail: pekka.orne@adlux.fi
AD Linear S60 MASTERCONNECT Wireless Smart Luminaire, Housing Length 842 mm
This luminaire is suitable for a wide range of applications. It is ideal for mounting heights up to five meters. Especially well suited for industrial, warehouse, office, and retail lighting applications. Read more about the MasterConnect smart lighting system here: https://adlux.fi/alykas-valaistus/
Available Features:
Lumen and watt values represent maximum levels. The opal diffuser reduces light output by approx. 10%.
For more information, call +358 20 792 4240 or email: adlux@adlux.fi
Planning your lighting with DIALux?
Request the correct plugin.
Tämä valaisin sopii monenlaiseen kohteeseen. Soveltuu jopa viiden metrin asennuskorkeuteen.
Valaisin soveltuu erityisesti teollisuus-, varasto-, toimisto- ja myymälätilojen valaimeksi.
Lue täältä lisää Masterconnect älyvalaisinjärjestelmästä: https://adlux.fi/alykas-valaistus/
Valittavissa olevat ominaisuudet:
- MasterConnect langaton älyvalaisin, valaisinta saatavana myös Dali (Dali2) ja ON-OFF
- Diffuusori valittavissa (Opaali tai kirkas)
- Värilämpötila 4000K (saatavana myös 5000K)
- Valonjako säädettävissä linssityksillä
- Kiinnikkeet: asennuskiskoon, vaijeriin, kattoon ruuvattavalla tai seinään kulmakiinnikkeellä
- Valaisimen yläpuolinen osa on suojattavissa tasaiseksi, jolloin pölyn kertyminen on vähäisempää
- Käyttötuntimäärä >100.000 tuntia, L80B10, Ta 25 cels
- Värintoistoindeksi>80 (saatavana myös >90)
- Kotelointiluokka IP 54 (lisätiivistyksellä saatavana myös IP65)
- IK 08
- Lämpötilan kesto -40 - +50 cels.
- Valaisin saatavana myös läpijohdotettuna ja valaisimen molemmissa (tai toisessa) päässä on kytkentärasiat tai esimerkiksi IPD-liittimet
- Runkomateriaali kierrätetty alumiini
- Takuu 5 vuotta
Valmistettu Suomessa
Valaisimen luumenit ja watit ovat maksimimääriä. Opaalidiffuusori alentaa valon määrää n. 10%
Valaisimistamme saat lisätietoja soittamalla puh. 020 792 4240 tai sähköpostilla: adlux@adlux.fi
Suunnitteletko valaistusta dialuxilla? Pyydä tästä helposti oikea plugi ohjelmaan: 0400 284 571 Pekka Orne tai e-mail: pekka.orne@adlux.fi
AD Linear S60 MASTERCONNECT Wireless Smart Luminaire, Housing Length 842 mm
This luminaire is suitable for a wide range of applications. It is ideal for mounting heights up to five meters. Especially well suited for industrial, warehouse, office, and retail lighting applications. Read more about the MasterConnect smart lighting system here: https://adlux.fi/alykas-valaistus/
Available Features:
- MasterConnect wireless smart luminaire. Also available as DALI (DALI-2) and ON-OFF
- Diffuser options: opal or clear
- Colour temperature 4000K (also available in 5000K)
- Light distribution adjustable with lens options
- Mounting options: track, wire suspension, surface-mounted to ceiling with screws, or wall-mounted with angle brackets
- The top of the luminaire can be enclosed with a cover to reduce dust accumulation
- Lifetime >100,000 hours, L80B10, Ta 25°C
- Colour rendering index >80 (also available >90)
- Ingress protection rating IP54 (also available as IP65 with additional sealing)
- IK08 impact protection
- Operating temperature range: -40 to +50°C
- Available with through-wiring and junction boxes (or IPD connectors) at either or both ends
- Housing material: recycled aluminium
- 5-year warranty
Lumen and watt values represent maximum levels. The opal diffuser reduces light output by approx. 10%.
For more information, call +358 20 792 4240 or email: adlux@adlux.fi
Planning your lighting with DIALux?
Request the correct plugin.
AD Linear S60 MASTERCONNECT langaton älyvalaisin runkopituus 842mm
Tämä valaisin sopii monenlaiseen kohteeseen. Soveltuu jopa viiden metrin asennuskorkeuteen.
Valaisin soveltuu erityisesti teollisuus-, varasto-, toimisto- ja myymälätilojen valaimeksi.
Lue täältä lisää Masterconnect älyvalaisinjärjestelmästä: https://adlux.fi/alykas-valaistus/
Valittavissa olevat ominaisuudet:
Tämä valaisin sopii monenlaiseen kohteeseen. Soveltuu jopa viiden metrin asennuskorkeuteen.
Valaisin soveltuu erityisesti teollisuus-, varasto-, toimisto- ja myymälätilojen valaimeksi.
Lue täältä lisää Masterconnect älyvalaisinjärjestelmästä: https://adlux.fi/alykas-valaistus/
Valittavissa olevat ominaisuudet:
- MasterConnect langaton älyvala...
| ETIM-luokka | Katto-/seinävalaisin (EC002892) |
|---|---|
| Ripustusasennus | Kyllä |
| Kattoasennus | Kyllä |
| Pinta-asennus | Kyllä |
| Valonlähteen tyyppi | LED, kiinteä (EV011515) |
| Sisältää ohjauslaitteen | Kyllä |
| Soveltuu turvavalaistukseen | Kyllä |
| Värilämpötila-alue (K) | 4000 |
| Kotelon/suojuksen materiaali | alumiini (EV000072) |
| Rungon väri | alumiini (EV000072) |
| Suojuksen materiaali | opaalimuovi (EV006821) |
| Pituus (mm) | 842 |
| Leveys (mm) | 86 |
| Korkeus/syvyys (mm) | 77 |
| Sisältää liiketunnistuksen | Kyllä |
| Valotunnistimella | Kyllä |
| Iskunkestävyysluokka | IK08 (EV006814) |
| Valon väri | valkoinen (EV000202) |
| Värintoistoindeksi (CRI) | 80-89 (EV003581) |
| Himmennys ohjelmoitavissa | Kyllä |
| Himmennys Zigbee | Kyllä |
| Painonappihimmennys | Kyllä |
| Kaapelointitapa | soveltuu läpijohdotukseen (EV015019) |
| Kotelon pintakäsittely | anodisoitu (EV000112) |
| Säädettävä valovirta (lumen) | portaaton (EV000552) |
| Seinäasennus | Kyllä |
| Himmennettävä | Kyllä |
| Sisältää läsnäolotunnistuksen | Kyllä |
| Seinäasennus | Kyllä Poistettu |
| Lampputeho (W) | 71 Poistettu |
| Kotelointiluokka (IP) | IP54 (EV006419) Poistettu |
| Käyttölämpötila (°C) | -40 - 50 Poistettu |
| Valaisimen elinikä L80B10 Ta=25 °C (h) | 8010 Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39111500 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | - |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 6410043258803 |
| Toimittajan tuotekoodi | S60 MASTERCONNECT |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Katto-/seinävalaisin (EC002892) |
| Pituus (syvyys) | 842 mm |
|---|---|
| Korkeus | 77 mm |
| Leveys | 87 mm |
| Paino | 3,000 kg |
| Tilavuus | 5,641 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 900 mm | 80 mm | 90 mm | 3,500 kg | 6,480 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 900 mm |
| Korkeus | 80 mm |
| Leveys | 90 mm |
| Paino | 3,500 kg |
| Tilavuus | 6,480 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 60 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | FI |
| Tullinimike | 9405500090 |
| Julkaisupäivämäärä | 05.08.2024 |
| Muutospäivä | 17.09.2025 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | Kyllä |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | Kyllä |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Sealed industrial luminaire | S60 MASTERCONNECT |
| Svenska | Kapslad industriarmatur | S60 MASTERCONNECT |







