Teollisuusvalaisin suljettu LINEAR - XXL115 ON-OFF 140W 20.000lm - AD-Lux
Tuotteeseen ei ole liitetty linkkejä...
| Sähkönumero | 43 258 86 |
|---|---|
| Yleisnimi | Teollisuusvalaisin suljettu |
| Tuotesarja | LINEAR |
| Tekninen nimi | XXL115 ON-OFF 140W 20.000lm |
| Pitkä tuotenimi | Myymälävalaisin, 20.000lm, ramppikiinnikkeillä |
| GTIN-koodi | 6410043258865 |
| Toimittajan tuotekoodi | XXL115 ON-OFF |
| Toimittaja | AD-Lux Oy |
| Tuotemerkki | AD-Lux |
| Tuoteryhmä | 43 Teollisuusvalaisimet |
AD Linear XXL 115 ON-OFF (pituus 2800 mm) 20.000 luumenia (luumenit voidaan tehtaalla säätää alemmas, mikäli valoa tarvitaan vähemmän/asennuskorkeus on matala)
Valaisin sopii myymälöiden valaisemiseen. Valaisin on todellinen tehovalaisin.
Valaisimen pituus on n. 2,8 metriä. Mukana ramppikiinnikkeet.
Sopii monenlaisiin tiloihin, yleensä >5 metrin korkeuksiin.
Valittavissa olevat ominaisuudet:
- Tämä valaisin on On/Off, saatavana myös Dali (Dali2) ja MASTERCONNECT langaton älyvalaisin
- Diffuusori valittavissa (Opaali tai kirkas)
- Kelvinit 4000K
- Valonjako säädettävissä linssityksillä
- Valaisin saatavana läpijohdotettuna ja asennusrasiat päädyissä tai kaapelit ulos molemmista päistä. Myös Phoenixin IPD-liittimillä saatavana
- Kiinnikkeet: ramppikiinnikkeet
- Valaisimen yläpuolinen osa on suojattavissa tasaiseksi, jolloin pölyn kertyminen on vähäisempää
- Käyttötuntimäärä >100.000 tuntia, L80B10, Ta 25 cels
- CRI>80 (saatavana myös >90)
- Kotelointiluokka IP 54 (lisätiivistyksellä IP65)
- IK 08 (saatavana myös IK10 luokkaisena, jolloin diffuusori on kovakarkaistua materiaalia)
- Lämpötilan kesto -40 - +50 cels.
- Runkomateriaali kierrätetty alumiini
- Takuu 5 vuotta, STUL-takuu 2 ensimmäistä vuotta
Valmistettu Suomessa. Valaisimen luumenit ja watit ovat maksimimääriä.
AD-Linear valaisimista saat lisätietoja soittamalla puh. 020 792 4240 tai sähköpostilla adlux@adlux.fi
Valaisin sopii myymälöiden valaisemiseen. Valaisin on todellinen tehovalaisin.
Valaisimen pituus on n. 2,8 metriä. Mukana ramppikiinnikkeet.
Sopii monenlaisiin tiloihin, yleensä >5 metrin korkeuksiin.
Valittavissa olevat ominaisuudet:
- Tämä valaisin on On/Off, saatavana myös Dali (Dali2) ja MASTERCONNECT langaton älyvalaisin
- Diffuusori valittavissa (Opaali tai kirkas)
- Kelvinit 4000K
- Valonjako säädettävissä linssityksillä
- Valaisin saatavana läpijohdotettuna ja asennusrasiat päädyissä tai kaapelit ulos molemmista päistä. Myös Phoenixin IPD-liittimillä saatavana
- Kiinnikkeet: ramppikiinnikkeet
- Valaisimen yläpuolinen osa on suojattavissa tasaiseksi, jolloin pölyn kertyminen on vähäisempää
- Käyttötuntimäärä >100.000 tuntia, L80B10, Ta 25 cels
- CRI>80 (saatavana myös >90)
- Kotelointiluokka IP 54 (lisätiivistyksellä IP65)
- IK 08 (saatavana myös IK10 luokkaisena, jolloin diffuusori on kovakarkaistua materiaalia)
- Lämpötilan kesto -40 - +50 cels.
- Runkomateriaali kierrätetty alumiini
- Takuu 5 vuotta, STUL-takuu 2 ensimmäistä vuotta
Valmistettu Suomessa. Valaisimen luumenit ja watit ovat maksimimääriä.
AD-Linear valaisimista saat lisätietoja soittamalla puh. 020 792 4240 tai sähköpostilla adlux@adlux.fi
AD Linear XXL 115 ON-OFF (pituus 2800 mm) 20.000 luumenia (luumenit voidaan tehtaalla säätää alemmas, mikäli valoa tarvitaan vähemmän/asennuskorkeus on matala)
Valaisin sopii myymälöiden valaisemiseen. Valaisin on todellinen tehovalaisin.
Valaisimen pituus on n. 2,8 metriä. Mukana ramppikiinnikkeet.
Sopii monenlaisiin tiloihin, yleensä >5 metrin korkeuksiin.
Valittavissa olevat ominaisuudet:
- Tämä valaisin o...
Valaisin sopii myymälöiden valaisemiseen. Valaisin on todellinen tehovalaisin.
Valaisimen pituus on n. 2,8 metriä. Mukana ramppikiinnikkeet.
Sopii monenlaisiin tiloihin, yleensä >5 metrin korkeuksiin.
Valittavissa olevat ominaisuudet:
- Tämä valaisin o...
| ETIM-luokka | Katto-/seinävalaisin (EC002892) |
|---|---|
| Ripustusasennus | Kyllä |
| Kattoasennus | Kyllä |
| Pinta-asennus | Kyllä |
| Valonlähteen tyyppi | LED, kiinteä (EV011515) |
| Soveltuu turvavalaistukseen | Kyllä |
| Värilämpötila-alue (K) | 4000 |
| Kotelon/suojuksen materiaali | alumiini (EV000072) |
| Rungon väri | alumiini (EV000072) |
| Suojuksen materiaali | opaalimuovi (EV006821) |
| Iskunkestävyysluokka | IK08 (EV006814) |
| Värintoistoindeksi (CRI) | 80-89 (EV003581) |
| Kotelon pintakäsittely | anodisoitu (EV000112) |
| Seinäasennus | Kyllä |
| Himmennettävä | Ei |
| Seinäasennus | Kyllä Poistettu |
| Lampputeho (W) | 140 Poistettu |
| Kotelointiluokka (IP) | IP54 (EV006419) Poistettu |
| Käyttölämpötila (°C) | -40 - 50 Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39111500 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | - |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 6410043258865 |
| Toimittajan tuotekoodi | XXL115 ON-OFF |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Katto-/seinävalaisin (EC002892) |
| Pituus (syvyys) | 2 800 mm |
|---|---|
| Korkeus | 77 mm |
| Leveys | 87 mm |
| Paino | 10,000 kg |
| Tilavuus | 18,757 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 2 860 mm | 80 mm | 90 mm | 10,000 kg | 20,592 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 2 860 mm |
| Korkeus | 80 mm |
| Leveys | 90 mm |
| Paino | 10,000 kg |
| Tilavuus | 20,592 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 60 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | FI |
| Tullinimike | 9405500090 |
| Julkaisupäivämäärä | 28.08.2024 |
| Muutospäivä | 10.03.2026 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | Kyllä |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Sealed industrial luminaire | XXL115 ON-OFF |
| Svenska | Kapslad industriarmatur | XXL115 ON-OFF |





