Teollisuusvalaisin suljettu LINEAR - X HEAT - AD-Lux
Tuotteeseen ei ole liitetty linkkejä...
| Sähkönumero | 43 258 95 |
|---|---|
| Yleisnimi | Teollisuusvalaisin suljettu |
| Tuotesarja | LINEAR |
| Tekninen nimi | X HEAT |
| Pitkä tuotenimi | Teollisuusvalaisin, kuumien tilojen valaisin, max 70 asteisiin tiloihin |
| GTIN-koodi | 6410043258551 |
| Toimittajan tuotekoodi | XHEAT |
| Toimittaja | AD-Lux Oy |
| Tuotemerkki | AD-Lux |
| Tuoteryhmä | 43 Teollisuusvalaisimet |
AD Linear X HEAT runkopituus 1122 mm
Valaisin on Suomessa kierrätetystä alumiinista valmistettu lineaarinen kuumien tilojen teollisuusvalaisin. Valaisin soveltuu erityisesti teollisuustilojen valaisemiseen.
AD Linear -mallistosta löytyy eri pituus- ja tehoversioita sekä valonjakoja.
Valmistettu Suomessa Valaisimen luumenit ja watit ovat maksimimääriä. Opaalidiffuusori alentaa valon määrää n. 10%
Valaisimistamme saat lisätietoja soittamalla puh. 020 792 4240 tai sähköpostilla: adlux@adlux.fi
Suunnitteletko valaistusta dialuxilla? Pyydä tästä helposti oikea plugi ohjelmaan: 0400 284 571 Pekka Orne tai e-mail: pekka.orne@adlux.fi
Valaisin on Suomessa kierrätetystä alumiinista valmistettu lineaarinen kuumien tilojen teollisuusvalaisin. Valaisin soveltuu erityisesti teollisuustilojen valaisemiseen.
AD Linear -mallistosta löytyy eri pituus- ja tehoversioita sekä valonjakoja.
- Tämä valaisin on On/Off, saatavana myös Dali (Dali2) ja MasterConnect langattoamana älyvalaisimena
- 5000 lummenia
- Diffuusori valittavissa (Opaali tai kirkas)
- Värilämpötila 4000k (saatavana myös 5000K)
- Valonjako säädettävissä linssityksillä
- Kiinnikkeet: asennuskiskoon, vaijeriin, kattoon ruuvattavalla tai seinään kulmakiinnikkeellä
- Valaisimen yläpuolinen osa on suojattavissa tasaiseksi, jolloin pölyn kertyminen on vähäisempää
- Käyttötuntimäärä >50.000 tuntia, L70B10, Ta 25 cels
- Värintoistoindeksi>80RA (saatavana myös >90)
- Kotelointiluokka IP 54 (lisätiivistyksellä saatavana myös IP65)
- IK 08
- Lämpötilan kesto -40 - +70 cels.
- Valaisin saatavana myös läpijohdotettuna ja valaisimen molemmissa (tai toisessa) päässä on kytkentärasiat tai esimerkiksi IPD-liittimet
- Runkomateriaali kierrätetty alumiini
- Takuu 5 vuotta
Valmistettu Suomessa Valaisimen luumenit ja watit ovat maksimimääriä. Opaalidiffuusori alentaa valon määrää n. 10%
Valaisimistamme saat lisätietoja soittamalla puh. 020 792 4240 tai sähköpostilla: adlux@adlux.fi
Suunnitteletko valaistusta dialuxilla? Pyydä tästä helposti oikea plugi ohjelmaan: 0400 284 571 Pekka Orne tai e-mail: pekka.orne@adlux.fi
AD Linear X HEAT runkopituus 1122 mm
Valaisin on Suomessa kierrätetystä alumiinista valmistettu lineaarinen kuumien tilojen teollisuusvalaisin. Valaisin soveltuu erityisesti teollisuustilojen valaisemiseen.
AD Linear -mallistosta löytyy eri pituus- ja tehoversioita sekä valonjakoja.
Valaisin on Suomessa kierrätetystä alumiinista valmistettu lineaarinen kuumien tilojen teollisuusvalaisin. Valaisin soveltuu erityisesti teollisuustilojen valaisemiseen.
AD Linear -mallistosta löytyy eri pituus- ja tehoversioita sekä valonjakoja.
- Tämä valaisin on On/Off, saatavana myös Dali (Dali2) ja MasterConnect langattoamana älyvalaisimena
- 5000 lummenia
- Diffuusori valittavissa (O...
| ETIM-luokka | Katto-/seinävalaisin (EC002892) |
|---|---|
| Ripustusasennus | Kyllä |
| Kattoasennus | Kyllä |
| Pinta-asennus | Kyllä |
| Valonlähteen tyyppi | LED, kiinteä (EV011515) |
| Sisältää valonlähteen | Kyllä |
| Värilämpötila-alue (K) | 4000 |
| Kotelon/suojuksen materiaali | alumiini (EV000072) |
| Rungon väri | alumiini (EV000072) |
| Iskunkestävyysluokka | IK08 (EV006814) |
| Värintoistoindeksi (CRI) | 80-89 (EV003581) |
| Kotelon pintakäsittely | anodisoitu (EV000112) |
| Värin konsistenssi (MacAdamin ellipsi) | SDCM3 (EV014016) |
| Seinäasennus | Kyllä |
| Kiinnikeasennus | Kyllä |
| Sisältää asennustarvikkeet | Kyllä |
| Seinäasennus | Kyllä Poistettu |
| Valaisimen elinikä L70B10 Ta=25 °C (h) | 50000 Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39111500 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | - |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 6410043258551 |
| Toimittajan tuotekoodi | XHEAT |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Katto-/seinävalaisin (EC002892) |
| Pituus (syvyys) | 1 122 mm |
|---|---|
| Korkeus | 77 mm |
| Leveys | 87 mm |
| Paino | 4,000 kg |
| Tilavuus | 7,516 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 1 200 mm | 80 mm | 90 mm | 4,000 kg | 8,640 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 1 200 mm |
| Korkeus | 80 mm |
| Leveys | 90 mm |
| Paino | 4,000 kg |
| Tilavuus | 8,640 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 60 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | FI |
| Tullinimike | 9405500090 |
| Julkaisupäivämäärä | 02.02.2026 |
| Muutospäivä | 30.03.2026 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | Kyllä |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | Kyllä |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Sealed industrial luminaire | X100 ON-OFF 94W 14.000lm |
| Svenska | Kapslad industriarmatur | X100 ON-OFF 94W 14.000lm |






