Teollisuusvalaisin suljettu LINEAR - XS 30 SR 35W 5.300lm - AD-Lux
Tuotteeseen ei ole liitetty linkkejä...
| Sähkönumero | 43 258 99 |
|---|---|
| Yleisnimi | Teollisuusvalaisin suljettu |
| Tuotesarja | LINEAR |
| Tekninen nimi | XS 30 SR 35W 5.300lm |
| Pitkä tuotenimi | Teollisuusvalaisin, kotelointiluokka IP54 (tai IP65 lisäätiivistyksellä), valovirta 5.300 luumenia, teho 35W, Värilämpötila 4000 kelviniä, on-off valaisin, diffuusori (valosuoja): kirkas tai opaali. Pikakiinnikkeet mukana. |
| GTIN-koodi | 6410043258414 |
| Toimittajan tuotekoodi | XS30 SR |
| Toimittaja | AD-Lux Oy |
| Tuotemerkki | AD-Lux |
| Tuoteryhmä | 43 Teollisuusvalaisimet |
AD Linear XS30 SR runkopituus 562mm
Tämä valaisin sopii monenlaiseen kohteeseen. Soveltuu jopa viiden metrin asennuskorkeuteen.
Valaisin soveltuu erityisesti teollisuus-, varasto-, toimisto- ja myymälätilojen valaimeksi.
Valittavissa olevat ominaisuudet:
Valaisimen luumenit ja watit ovat maksimimääriä. Opaalidiffuusori alentaa valon määrää n. 10%
Valaisimistamme saat lisätietoja soittamalla puh. 020 792 4240 tai sähköpostilla: adlux@adlux.fi
Suunnitteletko valaistusta dialuxilla? Pyydä tästä helposti oikea plugi ohjelmaan: 0400 284 571 Pekka Orne tai e-mail: pekka.orne@adlux.fi
Tämä valaisin sopii monenlaiseen kohteeseen. Soveltuu jopa viiden metrin asennuskorkeuteen.
Valaisin soveltuu erityisesti teollisuus-, varasto-, toimisto- ja myymälätilojen valaimeksi.
Valittavissa olevat ominaisuudet:
- Tämä valaisin on SR langaton älyvalaisin, Valaisinta saatavana myös ON-OFF ja DALI
- Diffuusori valittavissa (Opaali tai kirkas)
- Värilämpötila 4000 (saatavana myös 5000K)
- Valonjako säädettävissä linssityksillä
- Kiinnikkeet: asennuskiskoon, vaijeriin, kattoon ruuvattavalla tai seinään kulmakiinnikkeellä
- Valaisimen yläpuolinen osa on suojattavissa tasaiseksi, jolloin pölyn kertyminen on vähäisempää
- Käyttötuntimäärä >100.000 tuntia, L80B10, Ta 25 cels
- Värintoistoindeksi>80RA (saatavana myös >90)
- Kotelointiluokka IP 54 (lisätiivistyksellä saatavana myös IP65)
- IK 08
- Lämpötilan kesto -40 - +50 cels.
- Valaisin saatavana myös läpijohdotettuna ja valaisimen molemmissa (tai toisessa) päässä on kytkentärasiat tai esimerkiksi IPD-liittimet
- Runkomateriaali kierrätetty alumiini
- Takuu 5 vuotta
Valaisimen luumenit ja watit ovat maksimimääriä. Opaalidiffuusori alentaa valon määrää n. 10%
Valaisimistamme saat lisätietoja soittamalla puh. 020 792 4240 tai sähköpostilla: adlux@adlux.fi
Suunnitteletko valaistusta dialuxilla? Pyydä tästä helposti oikea plugi ohjelmaan: 0400 284 571 Pekka Orne tai e-mail: pekka.orne@adlux.fi
AD Linear XS30 SR runkopituus 562mm
Tämä valaisin sopii monenlaiseen kohteeseen. Soveltuu jopa viiden metrin asennuskorkeuteen.
Valaisin soveltuu erityisesti teollisuus-, varasto-, toimisto- ja myymälätilojen valaimeksi.
Valittavissa olevat ominaisuudet:
Tämä valaisin sopii monenlaiseen kohteeseen. Soveltuu jopa viiden metrin asennuskorkeuteen.
Valaisin soveltuu erityisesti teollisuus-, varasto-, toimisto- ja myymälätilojen valaimeksi.
Valittavissa olevat ominaisuudet:
- Tämä valaisin on SR langaton älyvalaisin, Valaisinta saatavana myös ON-OFF ja DALI
- Diffuusori valittavissa (Opaali tai kirkas)
- Värilämpötila 4000...
| ETIM-luokka | Katto-/seinävalaisin (EC002892) |
|---|
Tuotteella ei ole ETIM-tietoja
| UNSPSC-koodi | 39111500 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | - |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 6410043258414 |
| Toimittajan tuotekoodi | XS30 SR |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Katto-/seinävalaisin (EC002892) |
| Pituus (syvyys) | 562 mm |
|---|---|
| Korkeus | 77 mm |
| Leveys | 87 mm |
| Paino | 3,000 kg |
| Tilavuus | 3,765 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 600 mm | 80 mm | 90 mm | 3,500 kg | 4,320 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 600 mm |
| Korkeus | 80 mm |
| Leveys | 90 mm |
| Paino | 3,500 kg |
| Tilavuus | 4,320 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 60 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | FI |
| Tullinimike | 9405500090 |
| Julkaisupäivämäärä | 18.02.2026 |
| Muutospäivä | 18.02.2026 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | Kyllä |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | Kyllä |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Sealed industrial luminaire | S60 ON-OFF 71W 10.000lm |
| Svenska | Kapslad industriarmatur | S60 ON-OFF 71W 10.000lm |






