Valonheitin Venus - Ledvalonheitin 30W 4000K Venus - Perel
Tuotteeseen ei ole liitetty linkkejä...
Tuotteeseen ei ole liitetty tiedostoja...
Tuotteelle ei enää tarvita sähkönumeroa, se on poistunut toimittajan valikoimasta tai sillä on uusi sähkönumero.
| Sähkönumero |
45 027 25
Arkistoitu 01.11.2024 |
|---|---|
| Yleisnimi | Valonheitin |
| Tuotesarja | Venus |
| Tekninen nimi | Ledvalonheitin 30W 4000K Venus |
| Pitkä tuotenimi | Ledvalonheitin 30W 4000K IP65 3000lm Venus |
| GTIN-koodi | 6410045027254 |
| Toimittajan tuotekoodi | TT-FLV30WNWe |
| Toimittaja | Perel Oy verified |
| Tuotemerkki | Perel |
| Tuoteryhmä | 45 Ulkovalaisimet |
Ledivalonheitin 30W 4000K 3000lm IP65
...
| ETIM-luokka | Alasvalo / kohdevalaisin / valonheitin (EC001744) |
|---|---|
| Himmennettävä | Ei |
| Suojuksen materiaali | läpinäkyvä lasi (EV006800) |
| Valaisimen suojaaminen lämpöäeristävällä materiaalilla mahdollista | Ei |
| Ripustusasennus | Kyllä |
| Kattoasennus | Kyllä |
| Orsiasennus | Kyllä |
| Maa-/lattia-asennus | Ei |
| Kosketinkiskoasennus | Ei |
| Kiinnikeasennus | Kyllä |
| Suunnattavuus | pyörivä ja kääntyvä (EV011544) |
| Sisältää liiketunnistuksen | Ei |
| Valotunnistimella | Ei |
| Valonlähteen tyyppi | LED, kiinteä (EV011515) |
| Sisältää valonlähteen | Kyllä |
| Lamppujen/moduulien lukumäärä | 1 |
| Lampunpidin | ei ole (EV000494) |
| Liitäntälaitteen tyyppi | ei vaadita (EV005787) |
| Sisältää ohjauslaitteen | Kyllä |
| Nimellisjännitealue (V) | 220 - 240 |
| Järjestelmän enimmäisteho (W) | 30 |
| Värilämpötila-alue (K) | 4000 |
| Kotelon/suojuksen materiaali | alumiini (EV000072) |
| Rungon väri | musta (EV000206) |
| Heijastin | korkeakiiltoinen (EV000657) |
| Valon jakautuminen (symmetrinen/epäsymmetrinen) | symmetrinen (EV000181) |
| Avauskulma (määritelty alue) | erittäin leveä säde >80° (EV011538) |
| Pituus (mm) | 167 |
| Leveys (mm) | 237 |
| Korkeus/syvyys (mm) | 167 |
| Ulkohalkaisija (mm) | 237 |
| Suojausluokka (IEC 61140) | II (EV000583) |
| Iskunkestävyysluokka | IK07 (EV006813) |
| Valaisimen pintalämpötila on rajoitettu, luokka D, standardi EN 60598-2-24 | Ei |
| Jännitetyyppi | AC (EV000460) |
| Valon väri | valkoinen (EV000202) |
| Värintoistoindeksi (CRI) | 80-89 (EV003581) |
| Asennustapa | pinta-asennettava (EV000071) Poistettu |
| Sisältää asennustelineen | Kyllä Poistettu |
| Lampputeho (W) | 30 Poistettu |
| Soveltuu lampputehoille | muu (EV000154) Poistettu |
| Sytytin | ei vaadita (EV005787) Poistettu |
| Mukana sytytin | Ei Poistettu |
| Kytkentä | muu (EV000154) Poistettu |
| Kytkentä pistoliitinjärjestelmällä | Kyllä Poistettu |
| Suitable for lighting accessories | Ei Poistettu |
| Suojuksen väri | alumiini (EV000072) Poistettu |
| Häikäisysuojan tyyppi | korkeakiiltoinen (EV000657) Poistettu |
| Perforoitu häikäisysuoja | Ei Poistettu |
| Ristikon materiaali | alumiini (EV000072) Poistettu |
| Perforoitu heijastin | Ei Poistettu |
| Pallosuojattu | Ei Poistettu |
| Paloa pidättävä "F" | Ei Poistettu |
| Paloa pidättävä "FF" | Ei Poistettu |
| Furniture installation, fire protection "M" | Ei Poistettu |
| Furniture installation, fire protection "MM" | Ei Poistettu |
| Seinäasennus | Kyllä Poistettu |
| Himmennystapa | ei himmennettävä (EV011014) Poistettu |
| Pintamateriaali | matta (EV000146) Poistettu |
| Kotelointiluokka (IP) | IP65 (EV006421) Poistettu |
| Soveltuu läpijohdotukseen | Ei Poistettu |
| Valaisimen mitoitettu valovirta (lm) | 3000 Poistettu |
| Energiatehokkuusluokka | A++ (EV007056) Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39111600 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2523A , S2523J , S2533A , S2533J , S2543 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 6410045027254 |
| Toimittajan tuotekoodi | TT-FLV30WNWe |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Alasvalo / kohdevalaisin / valonheitin (EC001744) |
| Pituus (syvyys) | - |
|---|---|
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 265 mm | 240 mm | 75 mm | 1,570 kg | 4,770 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 265 mm |
| Korkeus | 240 mm |
| Leveys | 75 mm |
| Paino | 1,570 kg |
| Tilavuus | 4,770 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 36 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | CN |
| Tullinimike | 94054010 |
| Julkaisupäivämäärä | 14.01.2016 |
| Muutospäivä | 02.11.2024 |
| Arkistointipäivä | 01.11.2024 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Floodlight | - |
| Svenska | Strålkastare | - |

