Pollarivalaisin Lucas - 900mm E27 antrasiitti - FTLight
| Sähkönumero | 45 191 18 |
|---|---|
| Yleisnimi | Pollarivalaisin |
| Tuotesarja | Lucas |
| Tekninen nimi | 900mm E27 antrasiitti |
| Pitkä tuotenimi | FTLIGHT LUCAS Pollari 900mm, E26 A60, IP44, antrasiitti harmaa |
| GTIN-koodi | 6418536010143 |
| Toimittajan tuotekoodi | 50820 |
| Toimittaja | Blue Import BIM Oy verified |
| Tuotemerkki | FTLight |
| Tuoteryhmä | 45 Ulkovalaisimet |
FTLIGHT LUCAS on tyylikäs pollarivalaisin pihojen valaisuun. Vaihdettavat E27-valonlähteet mahdollistavat eri värilämpötilan valinnan mielesi mukaisesti. Ketjutettava kytkentä kahdella läpiviennillä mahdollistaa saman tuoteperheen valaisimien perättäisen kytkennän. Kirkkaan lasin ansioista valaisee hyvin koko pihapiiriä, silmää häikäisemättä.
Valikoimassa tässä tuotesarjassa harmaan ja antrasiitti harmaan pollarivalaisimet, korkeus 900mm
Valonlähde: E27 A60. Max 20W (ei sis. pakkaukseen)
Jännite:220-240V AC / 50Hz
Kotelointiluokka: IP44
Suojausluokitus: Luokka 1
Koko: 102mm x 102mm ja korkeus 900mm, pohja 140mmx140mm
Värit: harmaan ja antrasiitti harmaa
Materiaali: Alumiini, lasi
Takuu: 3 vuotta
Tuotteet:
4519119 Pollari 900mm, harmaa
4519118 FPollari 900mm, antrasiitti harmaa
Valikoimassa tässä tuotesarjassa harmaan ja antrasiitti harmaan pollarivalaisimet, korkeus 900mm
Valonlähde: E27 A60. Max 20W (ei sis. pakkaukseen)
Jännite:220-240V AC / 50Hz
Kotelointiluokka: IP44
Suojausluokitus: Luokka 1
Koko: 102mm x 102mm ja korkeus 900mm, pohja 140mmx140mm
Värit: harmaan ja antrasiitti harmaa
Materiaali: Alumiini, lasi
Takuu: 3 vuotta
Tuotteet:
4519119 Pollari 900mm, harmaa
4519118 FPollari 900mm, antrasiitti harmaa
FTLIGHT LUCAS on tyylikäs pollarivalaisin pihojen valaisuun. Vaihdettavat E27-valonlähteet mahdollistavat eri värilämpötilan valinnan mielesi mukaisesti. Ketjutettava kytkentä kahdella läpiviennillä mahdollistaa saman tuoteperheen valaisimien perättäisen kytkennän. Kirkkaan lasin ansioista valaisee hyvin koko pihapiiriä, silmää häikäisemättä.
Valikoimassa tässä tuotesarjassa harmaan ja antrasiitti harmaan pollarivalaisimet, korkeus 900mm
Valonlähde: E2...
Valikoimassa tässä tuotesarjassa harmaan ja antrasiitti harmaan pollarivalaisimet, korkeus 900mm
Valonlähde: E2...
| ETIM-luokka | Katto-/seinävalaisin (EC002892) |
|---|---|
| Valonlähteen tyyppi | LED, vaihdettava (EV011514) |
| Sisältää valonlähteen | Ei |
| Lampunpidin | E27 (EV000098) |
| Liitäntälaitteen tyyppi | ei vaadita (EV005787) |
| Kotelon/suojuksen materiaali | alumiini (EV000072) |
| Rungon väri | antrasiitti (EV000309) |
| Suojuksen materiaali | läpinäkyvä lasi (EV006800) |
| Korkeus/syvyys (mm) | 900 |
| Ulkohalkaisija (mm) | 102 |
| Sisältää liiketunnistuksen | Ei |
| Valotunnistimella | Ei |
| Suojausluokka (IEC 61140) | II (EV000583) |
| Kaapelointitapa | soveltuu läpijohdotukseen (EV015019) |
| Kytkentätapa | ruuviliitos (EV001008) |
| Seinäasennus | Ei Poistettu |
| Kotelointiluokka (IP) | IP44 (EV006418) Poistettu |
| Himmennys riippuvainen ohjauslaitteesta | Kyllä Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39111600 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2533A , S2533J |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 6418536010143 |
| Toimittajan tuotekoodi | 50820 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Katto-/seinävalaisin (EC002892) |
| Pituus (syvyys) | 110 mm |
|---|---|
| Korkeus | 120 mm |
| Leveys | 100 mm |
| Paino | 1,000 kg |
| Tilavuus | 1,320 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 20 mm | 110 mm | 70 mm | 1,000 kg | 0,154 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 20 mm |
| Korkeus | 110 mm |
| Leveys | 70 mm |
| Paino | 1,000 kg |
| Tilavuus | 0,154 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 36 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | CN |
| Tullinimike | 9405409990 |
| Julkaisupäivämäärä | 15.01.2020 |
| Muutospäivä | 10.12.2023 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Bollard luminaire | - |
| Svenska | Pollararmatur | - |






