Mekaaninen lisätarvike - Wax Pylväs/seinäkiinnike Ha - SG
Tuotteeseen ei ole liitetty tiedostoja...
| Sähkönumero | 45 210 74 |
|---|---|
| Yleisnimi | Mekaaninen lisätarvike |
| Tuotesarja | - |
| Tekninen nimi | Wax Pylväs/seinäkiinnike Ha |
| Pitkä tuotenimi | Wax Pylväs-/seinäkiinnike Harmaa |
| GTIN-koodi | 5703821172806 |
| Toimittajan tuotekoodi | 8249044081 |
| Toimittaja | SG Armaturen Oy verified |
| Tuotemerkki | SG |
| Tuoteryhmä | 45 Ulkovalaisimet |
| ETIM-luokka | Tie-/katu-/puistovalaisin (EC000062) |
|---|---|
| Asennustapa | muu (EV000154) |
| Valonlähteen tyyppi | muu (EV000154) |
| Sisältää valonlähteen | Ei |
| Lampunpidin | muu (EV000154) |
| Kotelon/suojuksen materiaali | alumiini (EV000072) |
| Rungon väri | harmaa (EV000270) |
| Suojuksen materiaali | läpinäkyvä lasi (EV006800) |
| Lamppujen/moduulien lukumäärä | 1 |
| Jännitetyyppi | AC (EV000460) |
| Nimellisjännitealue (V) | 230 |
| Liitäntälaitteen tyyppi | vakiovirtaohjattu LED-liitäntälaite (EV011530) |
| Sisältää ohjauslaitteen | Ei |
| Kotelointiluokka (IP) | IP66 (EV006422) |
| Säädettävä optiikka | Kyllä |
| Iskunkestävyysluokka | IK07 (EV006813) |
| Suojausluokka (IEC 61140) | II (EV000583) |
| Kaukosäädin | ei ole (EV000494) |
| Langaton ohjaus | Ei |
| Vakiovalovirta-ohjaus (CLO) | Ei |
| Ohjelmoitava valaistuksen ohjaus | Ei |
| Liitäntäkaapelilla | Kyllä |
| Kaapelin pituus (m) | 0 |
| Värilämpötila-alue (K) | 0 |
| Värintoistoindeksi (CRI) | 80-89 (EV003581) |
| Pinnan suojaus | sinkitty (EV000193) |
| Kytkentätapa | muu (EV000154) |
| Himmennys 0-10 V | Ei |
| Himmennys 1-10 V | Ei |
| Himmennys DALI | Ei |
| Himmennys DMX | Ei |
| Tehokerroin | 0 |
| Himmennys DSI | Ei |
| Himmennys LineSwitch | Ei |
| Himmennys valmistajakohtainen | Ei |
| Himmennys verkkovirtamodulaatio | Ei |
| Himmennys laskevan reunan ohjaus | Ei |
| Himmennys nousevan reunan ohjaus | Ei |
| Himmennys ohjelmoitavissa | Ei |
| Himmennys RF | Ei |
| Himmennys Sine Wave Reduction | Ei |
| Himmennys Zigbee | Ei |
| Kotelointiluokka (NEMA) | muu (EV000154) |
| Valonjako | muu (EV000154) |
| Valaisimen elinikä L70B50 Ta=25 °C (h) | 0 |
| Valaisimen elinikä L80B50 Ta=25 °C (h) | 0 |
| Valaisimen pintalämpötila on rajoitettu, luokka D, standardi EN 60598-2-24 | Ei |
| Ympäristön mitoituslämpötila IEC62722-2-1 mukaisesti (°C) | 25 |
| Soveltuu lampputeholle (W) | 0 |
| Järjestelmän enimmäisteho (W) | 0 |
| Leveys (mm) | 45 |
| Korkeus/syvyys (mm) | 14 |
| Pituus (mm) | 90 |
| Halkaisija (mm) | 0 |
| Pinnoitettu | Kyllä Poistettu |
| Valaisimen mitoitettu valovirta (lm) | 0 Poistettu |
| Kiinteän lampun energiatehokkuusluokka | A++, A+, A (LED) (EV014986) Poistettu |
| Vaihdettavan, sisältyvän lampun energiatehokkuusluokka | A++ (EV007056) Poistettu |
| Vaihdettavan lampun korkein energiatehokkuusluokka | A++ (EV007056) Poistettu |
| Vaihdettavan lampun matalin energiatehokkuusluokka | A (EV000896) Poistettu |
| LED-nimellisvirta vakiovirralla (mA) | 0 Poistettu |
| Himmennys potentiometri | Ei Poistettu |
| Himmennys GPRS | Ei Poistettu |
| Liitäntälaitteen energiatehokkuusindeksi (EEI) | muu (EV000154) Poistettu |
| Hipaisuhimmennys | Ei Poistettu |
| Painonappihimmennys | Ei Poistettu |
| Ilman himmennystoimintoa | Ei Poistettu |
| Valaisimen elinikä L70B10 Ta=25 °C (h) | 0 Poistettu |
| Valaisimen elinikä L80B10 Ta=25 °C (h) | 0 Poistettu |
| Valaisimen elinikä L90B10 Ta=25 °C (h) | 100000 Poistettu |
| Valaisimen elinikä L90B50 Ta=25 °C (h) | 0 Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39111600 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | - |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 5703821172806 |
| Toimittajan tuotekoodi | 8249044081 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Tie-/katu-/puistovalaisin (EC000062) |
| Pituus (syvyys) | 90 mm |
|---|---|
| Korkeus | 49 mm |
| Leveys | 45 mm |
| Paino | 0,200 kg |
| Tilavuus | 0,199 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 110 mm | 90 mm | 60 mm | 0,400 kg | 0,594 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 110 mm |
| Korkeus | 90 mm |
| Leveys | 60 mm |
| Paino | 0,400 kg |
| Tilavuus | 0,594 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 60 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | DK |
| Tullinimike | 94059110 |
| Julkaisupäivämäärä | 14.11.2017 |
| Muutospäivä | 11.12.2019 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Mechanical accessories for lum | - |
| Svenska | Mekaniska tillbehör för armatu | - |





