Valonheitin exFlood - exFlood 40W 5400lm 840 SY15 - Exaktor
Tuotteelle ei enää tarvita sähkönumeroa, se on poistunut toimittajan valikoimasta tai sillä on uusi sähkönumero.
| Sähkönumero |
45 225 02
Arkistoitu 12.09.2025 |
|---|---|
| Yleisnimi | Valonheitin |
| Tuotesarja | exFlood |
| Tekninen nimi | exFlood 40W 5400lm 840 SY15 |
| Pitkä tuotenimi | exFlood 40W 5400lm 840 SY15 Musta |
| GTIN-koodi | 7330139295095 |
| Toimittajan tuotekoodi | E7764365 |
| Toimittaja | Proton Lighting AB verified |
| Tuotemerkki | Exaktor |
| Tuoteryhmä | 45 Ulkovalaisimet |
exFlood
exFlood on tehokas ja helppoasenteinen valonheitin.
Valaisinta saa erilaisilla symmetrisillä ja epäsymmetrisillä optiikoilla.
Valonheitin soveltuu monenlaisiin käyttökohteisiin, kuten alue- ja julkisivuvalaistukseen, kohdevalaisuun ja urheilualueiden valaisuun.
Tuoteperheeseen kuuluu 40, 80 ja 120W versiot.
Valaisimessa integroitu 6kV ylijännitesuoja ja toimitetaan 1,5m kumikaapelilla varustettuna.
Asennetaan valaisimessa olevan säädettävän sangan avulla. Sangassa +/-90° säätövara.
exFlood on tehokas ja helppoasenteinen valonheitin.
Valaisinta saa erilaisilla symmetrisillä ja epäsymmetrisillä optiikoilla.
Valonheitin soveltuu monenlaisiin käyttökohteisiin, kuten alue- ja julkisivuvalaistukseen, kohdevalaisuun ja urheilualueiden valaisuun.
Tuoteperheeseen kuuluu 40, 80 ja 120W versiot.
Valaisimessa integroitu 6kV ylijännitesuoja ja toimitetaan 1,5m kumikaapelilla varustettuna.
Asennetaan valaisimessa olevan säädettävän sangan avulla. Sangassa +/-90° säätövara.
- Runko korroosion kestävää painevalettua alumiinia ja etupuoli karkaistua lasia
- RAL9017
- 4000K
- Valontuotto 5400 - 16200 lm
- Kaksi epäsymmetristä valonjakoa AS55 (55°) ja AS10 (10°) sekä kaksi symmetristä SY30 (30°) ja SY15 (15°)
- Elinikä LLMF 100000 h @25 °C 84%
- Käyttölämpötila -30 °C...+ 50°C
- IP65
- IK08
- Ra>80, SDCM 5
- Takuu 5 vuotta
exFlood
exFlood on tehokas ja helppoasenteinen valonheitin.
Valaisinta saa erilaisilla symmetrisillä ja epäsymmetrisillä optiikoilla.
Valonheitin soveltuu monenlaisiin käyttökohteisiin, kuten alue- ja julkisivuvalaistukseen, kohdevalaisuun ja urheilualueiden valaisuun.
Tuoteperheeseen kuuluu 40, 80 ja 120W versiot.
Valaisimessa integroitu 6kV ylijännitesuoja ja toimitetaan 1,5m kumikaapelilla varustettuna.
Asennetaan valaisimessa olevan sääd...
exFlood on tehokas ja helppoasenteinen valonheitin.
Valaisinta saa erilaisilla symmetrisillä ja epäsymmetrisillä optiikoilla.
Valonheitin soveltuu monenlaisiin käyttökohteisiin, kuten alue- ja julkisivuvalaistukseen, kohdevalaisuun ja urheilualueiden valaisuun.
Tuoteperheeseen kuuluu 40, 80 ja 120W versiot.
Valaisimessa integroitu 6kV ylijännitesuoja ja toimitetaan 1,5m kumikaapelilla varustettuna.
Asennetaan valaisimessa olevan sääd...
| ETIM-luokka | Alasvalo / kohdevalaisin / valonheitin (EC001744) |
|---|---|
| Suojuksen materiaali | läpinäkyvä lasi (EV006800) |
| Valaisimen suojaaminen lämpöäeristävällä materiaalilla mahdollista | Kyllä |
| Ripustusasennus | Ei |
| Kattoasennus | Ei |
| Orsiasennus | Kyllä |
| Maa-/lattia-asennus | Kyllä |
| Kosketinkiskoasennus | Ei |
| Kiinnikeasennus | Kyllä |
| Suunnattavuus | pyörivä ja kääntyvä (EV011544) |
| Sisältää liiketunnistuksen | Ei |
| Valotunnistimella | Ei |
| Valonlähteen tyyppi | LED, kiinteä (EV011515) |
| Sisältää valonlähteen | Kyllä |
| Lamppujen/moduulien lukumäärä | 1 |
| Lampunpidin | ei ole (EV000494) |
| Soveltuu lampputeholle (W) | 37,5 |
| Liitäntälaitteen tyyppi | vakiovirtaohjattu LED-liitäntälaite (EV011530) |
| Sisältää ohjauslaitteen | Kyllä |
| Nimellisjännitealue (V) | 100 - 240 |
| Järjestelmän enimmäisteho (W) | 40 |
| Värilämpötila-alue (K) | 4000 |
| Kotelon/suojuksen materiaali | alumiini (EV000072) |
| Rungon väri | musta (EV000206) |
| Heijastin | ei ole (EV000494) |
| Valon jakautuminen (symmetrinen/epäsymmetrinen) | symmetrinen (EV000181) |
| Avauskulma (määritelty alue) | kapea säde 10-20° (EV011535) |
| Pituus (mm) | 359 |
| Leveys (mm) | 308 |
| Korkeus/syvyys (mm) | 82 |
| Suojausluokka (IEC 61140) | I (EV000582) |
| Iskunkestävyysluokka | IK08 (EV006814) |
| Valaisimen pintalämpötila on rajoitettu, luokka D, standardi EN 60598-2-24 | Kyllä |
| Jännitetyyppi | AC (EV000460) |
| Valon väri | valkoinen (EV000202) |
| Värintoistoindeksi (CRI) | 80-89 (EV003581) |
| Harjattu pinta | Ei |
| Pinta-asennus | Ei |
| Uppoasennus | Ei |
| Soveltuu matalajännite kaapelijärjestelmiin | Kyllä |
| Himmennys 0-10 V | Ei |
| Himmennys 1-10 V | Ei |
| Himmennys DALI | Ei |
| Kaapelointitapa | läpijohdotettu (EV015020) |
| Himmennys DSI | Ei |
| Napojen lukumäärä | 3 |
| Himmennys DMX | Ei |
| Himmennys potentiometri | Ei |
| Johtimen poikkipinta-ala (mm²) | 38,5 |
| Himmennys LineSwitch | Ei |
| Himmennys valmistajakohtainen | Ei |
| Tehokerroin | 0,99 |
| Himmennys verkkovirtamodulaatio | Ei |
| Himmennys laskevan reunan ohjaus | Ei |
| Himmennys nousevan reunan ohjaus | Ei |
| Himmennys ohjelmoitavissa | Ei |
| Himmennys RF | Ei |
| Himmennys Sine Wave Reduction | Ei |
| Hipaisuhimmennys | Ei |
| Himmennys Zigbee | Ei |
| Painonappihimmennys | Ei |
| Pinnan suojaus | pinnoitettu jauhemaalauksella (EV008895) |
| Valaisimen elinikä L80B50 Ta=25 °C (h) | 100000 |
| Soveltuu päätetyöskentelyyn | Ei |
| Liitettävien johtimien poikkipinta-ala (mm²) | 1 |
| Valonjako | hajottava linssi/optiikka/paneeli (EV014410) |
| Valon suunta (suora/epäsuora) | suora (EV000090) |
| Ympäristön mitoituslämpötila IEC62722-2-1 mukaisesti (°C) | -30 - 45 |
| Kytkentätapa | muu (EV000154) |
| Värin konsistenssi (MacAdamin ellipsi) | SDCM5 (EV014018) |
| Seinäasennus | Kyllä Poistettu |
| Kotelointiluokka (IP) | IP65 (EV006421) Poistettu |
| Valaisimen mitoitettu valovirta (lm) | 5400 Poistettu |
| Himmennys GPRS | Ei Poistettu |
| Himmennys riippuvainen ohjauslaitteesta | Ei Poistettu |
| Ilman himmennystoimintoa | Ei Poistettu |
| LED-nimellisvirta vakiovirralla (mA) | 750 Poistettu |
| Kiinteän lampun energiatehokkuusluokka | A++, A+, A (LED) (EV014986) Poistettu |
| Valaisimen tehokkuus (lm/W) | 135 Poistettu |
| Valovirta (lm) | 5400 Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39111600 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2523A , S2523J , S2533A , S2533J , S2543 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 7330139295095 |
| Toimittajan tuotekoodi | E7764365 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Alasvalo / kohdevalaisin / valonheitin (EC001744) |
| Pituus (syvyys) | 359 mm |
|---|---|
| Korkeus | 82 mm |
| Leveys | 308 mm |
| Paino | 4,300 kg |
| Tilavuus | 9,067 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 272 mm | 360 mm | 130 mm | 4,900 kg | 12,730 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | - | 30 | - | - | - | - | - | - |
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 272 mm |
| Korkeus | 360 mm |
| Leveys | 130 mm |
| Paino | 4,900 kg |
| Tilavuus | 12,730 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 30 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | - |
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 60 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | CN |
| Tullinimike | - |
| Julkaisupäivämäärä | 08.12.2017 |
| Muutospäivä | 13.09.2025 |
| Arkistointipäivä | 12.09.2025 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Floodlight | exFlood 40W 5400lm 840 SY15 |
| Svenska | Strålkastare | exFlood 40W 5400lm 840 SY15 |


