Pylväsvalaisin CUBE -sarja - GL 80 C 9,1W 3K IP44 AN - Steinel
| Sähkönumero | 45 251 76 |
|---|---|
| Yleisnimi | Pylväsvalaisin |
| Tuotesarja | CUBE -sarja |
| Tekninen nimi | GL 80 C 9,1W 3K IP44 AN |
| Pitkä tuotenimi | GL 80 C antrasiitti pihapiirivalaisin ilman tunnistinta. LED 9,1 W, 650 lm, 3000 K. IP44, suojausluokka I. Bluetooth. Pinta-asennus. Alumiinirunko, muovikupu. Energialuokka F. |
| GTIN-koodi | 4007841079284 |
| Toimittajan tuotekoodi | 079284 |
| Toimittaja | Hedtec Oy Ab verified |
| Tuotemerkki | Steinel |
| Tuoteryhmä | 45 Ulkovalaisimet |
Euroopassa valmistettu laadukas LED-valaisin ilman liiketunnistinta ulkokäyttöön. Tyylikäs ja moderni muotoilu kuutiomuodossa. UV-kestävää materiaalia.
...
| ETIM-luokka | Piha-/käytävävalaisin (EC000301) |
|---|---|
| Valaisintyyppi | pollarivalaisin (EV009981) |
| Valonlähteen tyyppi | LED, kiinteä (EV011515) |
| Sisältää valonlähteen | Kyllä |
| Kotelon/suojuksen materiaali | muovi (EV000139) |
| Suojuksen materiaali | opaalimuovi (EV006821) |
| Liitäntälaitteen tyyppi | vakiovirtaohjattu LED-liitäntälaite (EV011530) |
| Sisältää ohjauslaitteen | Kyllä |
| Jännitetyyppi | AC (EV000460) |
| Nimellisjännitealue (V) | 220 - 240 |
| Kotelointiluokka (IP) | IP44 (EV006418) |
| Sisältää liiketunnistuksen | Ei |
| Iskunkestävyysluokka | IK03 (EV006809) |
| Suojausluokka (IEC 61140) | I (EV000582) |
| Leveys (mm) | 110 |
| Valon väri | valkoinen (EV000202) |
| Värilämpötila-alue (K) | 3000 |
| Värintoistoindeksi (CRI) | 80-89 (EV003581) |
| Valonjako | hajottava linssi/optiikka/paneeli (EV014410) |
| Soveltuu lampputeholle (W) | 9,1 |
| Järjestelmän enimmäisteho (W) | 9,1 |
| Tehokerroin | 0,85 |
| Korkeus/syvyys (mm) | 633 |
| Pituus (mm) | 161 |
| Kaapelointitapa | soveltuu läpijohdotukseen (EV015019) |
| Napojen lukumäärä | 2 |
| Johtimen poikkipinta-ala (mm²) | 2,5 |
| Kytkentätapa | muu (EV000154) |
| Valon jakautuminen (symmetrinen/epäsymmetrinen) | symmetrinen (EV000181) |
| Valon suunta (suora/epäsuora) | suora (EV000090) |
| Valaisimen tehokkuus (lm/W) | 71,4286 |
| Avauskulma (määritelty alue) | erittäin leveä säde >80° (EV011538) |
| Apple HomeKit -yhteensopiva | Ei |
| Google Assistant -yhteensopiva | Ei |
| Amazon Alexa -yhteensopiva | Ei |
| IFTTT-tuki | Ei |
| Valaisimen mitoitettu valovirta (lm) | 650 Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39111600 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2533A , S2533J |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 4007841079284 |
| Toimittajan tuotekoodi | 079284 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Piha-/käytävävalaisin (EC000301) |
| Pituus (syvyys) | 130 mm |
|---|---|
| Korkeus | 633 mm |
| Leveys | 110 mm |
| Paino | 1,370 kg |
| Tilavuus | 9,052 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 185 mm | 530 mm | 185 mm | 2,200 kg | 18,139 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 185 mm |
| Korkeus | 530 mm |
| Leveys | 185 mm |
| Paino | 2,200 kg |
| Tilavuus | 18,139 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 36 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | RO |
| Tullinimike | 94052190 |
| Julkaisupäivämäärä | 16.02.2023 |
| Muutospäivä | 03.07.2025 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | Kyllä |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Pole mount. luminaire | GL 80 C 9,1W 3K IP44 ANT |
| Svenska | Stolparmatur | GL 80 C 9,1W 3K IP44 ANT |










