Tunnistinvalaisin - L 1 S IP44 E27 VA - Steinel
| Sähkönumero | 45 252 37 |
|---|---|
| Korvaa arkistoidun tuotteen | 41 110 04 |
| Yleisnimi | Tunnistinvalaisin |
| Tuotesarja | - |
| Tekninen nimi | L 1 S IP44 E27 VA |
| Pitkä tuotenimi | L 1 S valkoinen PIR-tunnistinvalaisin ulkokäyttöön. Toimintakulma 180°, tunnistusetäisyys max. 10 m, hämäräkytkinsäätö 2-2000 luksia. E27, IP44, IK07, suojausluokka II. Pinta-asennus seinään. Muovirunko. |
| GTIN-koodi | 4007841650513 |
| Toimittajan tuotekoodi | 650513 |
| Toimittaja | Hedtec Oy Ab verified |
| Tuotemerkki | Steinel |
| Tuoteryhmä | 45 Ulkovalaisimet |
Seinään asennettava PIR-tunnistinvalaisin.
Iskunkestävä muovirunko ja -kupu.
Toiminta-alueen voi rajata tarkkaan sopivaksi käännettävällä tunnistinlinssilllä (90 ast. pystysuunnassa).
Toimintakulma: 180 astetta
Toimintaetäisyys: enintään 10 m
Hämäryystason asetus: 2-2000 luksia
Kytkentäajan asetus: 8 s-35 min
Sisältää numerotarra-arkin
Iskunkestävä muovirunko ja -kupu.
Toiminta-alueen voi rajata tarkkaan sopivaksi käännettävällä tunnistinlinssilllä (90 ast. pystysuunnassa).
Toimintakulma: 180 astetta
Toimintaetäisyys: enintään 10 m
Hämäryystason asetus: 2-2000 luksia
Kytkentäajan asetus: 8 s-35 min
Sisältää numerotarra-arkin
...
| ETIM-luokka | Katto-/seinävalaisin (EC002892) |
|---|---|
| Ripustusasennus | Ei |
| Kattoasennus | Ei |
| Uppoasennus | Ei |
| Pinta-asennus | Kyllä |
| Valonlähteen tyyppi | muu (EV000154) |
| Sisältää valonlähteen | Ei |
| Lampunpidin | E27 (EV000098) |
| Lamppujen/moduulien lukumäärä | 1 |
| Liitäntälaitteen tyyppi | ei vaadita (EV005787) |
| Sisältää ohjauslaitteen | Kyllä |
| Soveltuu turvavalaistukseen | Ei |
| Nimellisjännitealue (V) | 230 - 240 |
| Kotelon/suojuksen materiaali | muovi (EV000139) |
| Jonoasennus | Ei |
| Suojuksen materiaali | opaalimuovi (EV006821) |
| Soveltuu päätetyöskentelyyn | Ei |
| Häikäisysuojan tyyppi | ei ole (EV000494) |
| Valon jakautuminen (symmetrinen/epäsymmetrinen) | symmetrinen (EV000181) |
| Valon suunta (suora/epäsuora) | suora (EV000090) |
| Pituus (mm) | 120 |
| Leveys (mm) | 110 |
| Korkeus/syvyys (mm) | 255 |
| Sisältää liiketunnistuksen | Kyllä |
| Valotunnistimella | Kyllä |
| Suojausluokka (IEC 61140) | II (EV000583) |
| Iskunkestävyysluokka | IK07 (EV006813) |
| Valaisimen pintalämpötila on rajoitettu, luokka D, standardi EN 60598-2-24 | Ei |
| Valaisimen suojaaminen lämpöäeristävällä materiaalilla mahdollista | Ei |
| Järjestelmän enimmäisteho (W) | 60 |
| Tuuletusaukot | Ei |
| Jännitetyyppi | AC (EV000460) |
| Himmennys 0-10 V | Ei |
| Himmennys 1-10 V | Ei |
| Himmennys DALI | Ei |
| Himmennys DMX | Ei |
| Himmennys DSI | Ei |
| Himmennys potentiometri | Ei |
| Himmennys valmistajakohtainen | Ei |
| Himmennys verkkovirtamodulaatio | Ei |
| Himmennys laskevan reunan ohjaus | Ei |
| Himmennys nousevan reunan ohjaus | Ei |
| Himmennys ohjelmoitavissa | Ei |
| Himmennys RF | Ei |
| Hipaisuhimmennys | Ei |
| Himmennys Zigbee | Ei |
| Painonappihimmennys | Ei |
| Valonjako | ei ole (EV000494) |
| Ympäristön mitoituslämpötila IEC62722-2-1 mukaisesti (°C) | -20 - 40 |
| Hehkulankatesti IEC 60695-2-11 mukaan | 650 °C - 30 s (EV011542) |
| Soveltuu lampputeholle (W) | 60 |
| Kaapelointitapa | soveltuu läpijohdotukseen (EV015019) |
| Napojen lukumäärä | 2 |
| Johtimen poikkipinta-ala (mm²) | 2,5 |
| Kytkentätapa | muu (EV000154) |
| Bluetooth -ohjattava | Ei |
| Apple HomeKit -yhteensopiva | Ei |
| Google Assistant -yhteensopiva | Ei |
| Amazon Alexa -yhteensopiva | Ei |
| Seinäasennus | Kyllä |
| Seinäasennus | Kyllä Poistettu |
| Soveltuu lampputehoille | ei tiedossa (EV008336) Poistettu |
| Himmennystapa | ei himmennettävä (EV011014) Poistettu |
| Kytkentä | muu (EV000154) Poistettu |
| Integroitu turvavaloyksikkö | Ei Poistettu |
| Heijastin | korkeakiiltoinen (EV000657) Poistettu |
| Kotelointiluokka (IP) | IP44 (EV006418) Poistettu |
| Käyttölämpötila (°C) | -20 - 40 Poistettu |
| Hehku-/kuumalankatesti IEC 60695-2-10 | 650 °C - 30 s (EV011542) Poistettu |
| Himmennys GPRS | Ei Poistettu |
| Himmennys LineSwitch | Ei Poistettu |
| Himmennys Sine Wave Reduction | Ei Poistettu |
| Himmennys riippuvainen ohjauslaitteesta | Ei Poistettu |
| Ilman himmennystoimintoa | Kyllä Poistettu |
| Vaihdettavan, sisältyvän lampun energiatehokkuusluokka | A++ (EV007056) Poistettu |
| Vaihdettavan lampun korkein energiatehokkuusluokka | A++ (EV007056) Poistettu |
| Vaihdettavan lampun matalin energiatehokkuusluokka | A (EV000896) Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39111500 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2523A , S2523J |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 4007841650513 |
| Toimittajan tuotekoodi | 650513 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Katto-/seinävalaisin (EC002892) |
| Pituus (syvyys) | 120 mm |
|---|---|
| Korkeus | 255 mm |
| Leveys | 110 mm |
| Paino | 0,563 kg |
| Tilavuus | 3,366 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 127 mm | 264 mm | 127 mm | 0,766 kg | 4,258 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 127 mm |
| Korkeus | 264 mm |
| Leveys | 127 mm |
| Paino | 0,766 kg |
| Tilavuus | 4,258 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 36 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | RO |
| Tullinimike | 94051940 |
| Julkaisupäivämäärä | 13.03.2023 |
| Muutospäivä | 03.07.2025 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | Kyllä |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Sensor light | L 1 S IP44 E27 WH |
| Svenska | Sensorarmatur | L 1 S IP44 E27 VI |









