Valonheitin Cast S IP66 - IP66 30W 196mm 850 90° - Ledimo
| Sähkönumero | 45 285 29 |
|---|---|
| Yleisnimi | Valonheitin |
| Tuotesarja | Cast S IP66 |
| Tekninen nimi | IP66 30W 196mm 850 90° |
| Pitkä tuotenimi | Ledimo Cast S IP66 valonheitin 30W 196mm 850 4200lm 90° musta |
| GTIN-koodi | 6430077514249 |
| Toimittajan tuotekoodi | 4528529 |
| Toimittaja | Ledimo Oy verified |
| Tuotemerkki | Ledimo |
| Tuoteryhmä | 45 Ulkovalaisimet |
Cast S IP66 on laadukas ja edullinen valonheitin vaativaan ulkovalaistukseen. Laaja linssi- ja tehovalikoima mahdollistaa optimaalisen valaistuksen toteuttamisen kaikille alueille.
- Tehovaihtoehdot 30W, 50W
- Valovirta 4200-7000lm
- Laadukas linssioptiikka eri valonjaoille
- Valon värilämpötila 4000K tai 5000K
- Vahva purverimaalattu alumiinirunko
- Karkaistu lasi suojuksena
- Iskunkestävyys IK08
- Käyttöikä 80 000h L80/B10 25°C
- Takuu 5 vuotta
Cast S IP66 on laadukas ja edullinen valonheitin vaativaan ulkovalaistukseen. Laaja linssi- ja tehovalikoima mahdollistaa optimaalisen valaistuksen toteuttamisen kaikille alueille.
- Tehovaihtoehdot 30W, 50W
- Valovirta 4200-7000lm
- Laadukas linssioptiikka eri valonjaoille
- Valon värilämpötila 4000K tai 5000K
- Vahva purverimaalattu alumiinirunko
- Karkaistu lasi suojuksena
- Iskunkestävyys IK08
- Käyttöikä 80 000h...
| ETIM-luokka | Alasvalo / kohdevalaisin / valonheitin (EC001744) |
|---|---|
| Suojuksen materiaali | läpinäkyvä lasi (EV006800) |
| Valaisimen suojaaminen lämpöäeristävällä materiaalilla mahdollista | Ei |
| Ripustusasennus | Ei |
| Kattoasennus | Kyllä |
| Orsiasennus | Kyllä |
| Maa-/lattia-asennus | Kyllä |
| Kosketinkiskoasennus | Ei |
| Kiinnikeasennus | Kyllä |
| Suunnattavuus | pyörivä ja kääntyvä (EV011544) |
| Sisältää liiketunnistuksen | Ei |
| Valotunnistimella | Ei |
| Valonlähteen tyyppi | LED, kiinteä (EV011515) |
| Sisältää valonlähteen | Ei |
| Liitäntälaitteen tyyppi | vakiovirtaohjattu LED-liitäntälaite (EV011530) |
| Sisältää ohjauslaitteen | Ei |
| Nimellisjännitealue (V) | 230 |
| Järjestelmän enimmäisteho (W) | 30 |
| Värilämpötila-alue (K) | 5000 |
| Kotelon/suojuksen materiaali | alumiini (EV000072) |
| Rungon väri | musta (EV000206) |
| Heijastin | matta (EV000146) |
| Valon jakautuminen (symmetrinen/epäsymmetrinen) | symmetrinen (EV000181) |
| Avauskulma (määritelty alue) | erittäin leveä säde >80° (EV011538) |
| Pituus (mm) | 183 |
| Leveys (mm) | 196 |
| Korkeus/syvyys (mm) | 37 |
| Suojausluokka (IEC 61140) | I (EV000582) |
| Iskunkestävyysluokka | IK08 (EV006814) |
| Jännitetyyppi | AC (EV000460) |
| Valon väri | valkoinen (EV000202) |
| Värintoistoindeksi (CRI) | 80-89 (EV003581) |
| Harjattu pinta | Ei |
| Pinta-asennus | Kyllä |
| Uppoasennus | Ei |
| Soveltuu matalajännite kaapelijärjestelmiin | Ei |
| Himmennys 0-10 V | Ei |
| Himmennys 1-10 V | Ei |
| Himmennys DALI | Ei |
| Kaapelointitapa | päättyvä (EV013935) |
| Himmennys DSI | Ei |
| Napojen lukumäärä | 3 |
| Himmennys DMX | Ei |
| Himmennys potentiometri | Ei |
| Johtimen poikkipinta-ala (mm²) | 1,5 |
| Himmennys LineSwitch | Ei |
| Himmennys valmistajakohtainen | Ei |
| Tehokerroin | 0,9 |
| Himmennys verkkovirtamodulaatio | Ei |
| Himmennys laskevan reunan ohjaus | Ei |
| Himmennys nousevan reunan ohjaus | Ei |
| Himmennys ohjelmoitavissa | Ei |
| Himmennys RF | Ei |
| Himmennys Sine Wave Reduction | Ei |
| Hipaisuhimmennys | Ei |
| Himmennys Zigbee | Ei |
| Painonappihimmennys | Ei |
| Pinnan suojaus | pinnoitettu jauhemaalauksella (EV008895) |
| Valaisimen elinikä L70B50 Ta=25 °C (h) | 80000 |
| Liitettävien johtimien poikkipinta-ala (mm²) | 1,5 - 2,5 |
| Valonjako | hajottava linssi/optiikka/paneeli (EV014410) |
| Valon suunta (suora/epäsuora) | suora (EV000090) |
| Ympäristön mitoituslämpötila IEC62722-2-1 mukaisesti (°C) | -30 - 50 |
| Hehkulankatesti IEC 60695-2-11 mukaan | 650 °C - 30 s (EV011542) |
| Kytkentätapa | pistokepuristin / jousiliitin (EV006494) |
| Värin konsistenssi (MacAdamin ellipsi) | SDCM5 (EV014018) |
| Apple HomeKit -yhteensopiva | Ei |
| Google Assistant -yhteensopiva | Ei |
| Amazon Alexa -yhteensopiva | Ei |
| IFTTT-tuki | Ei |
| Himmennys DALI-2 | Ei |
| Vaihdettava liitäntälaite | Ei |
| Valovirran pysyvyys, keskim. käyttöikä 35 000 h, ympäristölämpötila 25 °C (%) | 93 |
| Valovirran pysyvyys, keskim. käyttöikä 50 000 h, ympäristölämpötila 25 °C (%) | 90 |
| Valovirran pysyvyys, keskim. käyttöikä 100 000 h, ympäristölämpötila 25 °C (%) | 80 |
| Vakiovalovirta-ohjaus (CLO) | Ei |
| Säädettävä värilämpötila | ei (EV004175) |
| Säädettävä valovirta (lumen) | ei (EV004175) |
| Säädettävä valonjako | ei (EV004175) |
| Seinäasennus | Kyllä |
| Bluetooth -ohjattava | Ei |
| Yhteensopiva Casambi-järjestelmän kanssa | Ei |
| Kotelointiluokka (IP) | IP66 (EV006422) Poistettu |
| Valaisimen mitoitettu valovirta (lm) | 4200 Poistettu |
| Himmennys GPRS | Ei Poistettu |
| Himmennys riippuvainen ohjauslaitteesta | Ei Poistettu |
| Ilman himmennystoimintoa | Kyllä Poistettu |
| Valaisimen tehokkuus (lm/W) | 140 Poistettu |
| Valovirta (lm) | 4200 Poistettu |
| Integroitu varateholähde | Ei Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39111500 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2523A , S2523J , S2533A , S2533J , S2543 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 6430077514249 |
| Toimittajan tuotekoodi | 4528529 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Alasvalo / kohdevalaisin / valonheitin (EC001744) |
| Pituus (syvyys) | 196 mm |
|---|---|
| Korkeus | 37 mm |
| Leveys | 183 mm |
| Paino | 0,900 kg |
| Tilavuus | 1,327 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | 6430077514249 | 195 mm | 55 mm | 205 mm | 1,000 kg | 2,199 l |
| Pakkauskoko 2 | - | 10 | 6430077514522 | 410 mm | 220 mm | 325 mm | 10,500 kg | 29,315 l |
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | 6430077514249 |
| Pituus (syvyys) | 195 mm |
| Korkeus | 55 mm |
| Leveys | 205 mm |
| Paino | 1,000 kg |
| Tilavuus | 2,199 l |
Pakkauskoko 2
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 10 |
| GTIN-koodi | 6430077514522 |
| Pituus (syvyys) | 410 mm |
| Korkeus | 220 mm |
| Leveys | 325 mm |
| Paino | 10,500 kg |
| Tilavuus | 29,315 l |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | 7000001043 |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | 30.6 kg CO2e/kg |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 60 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | CN |
| Tullinimike | 9405423990 |
| Julkaisupäivämäärä | 21.01.2022 |
| Muutospäivä | 31.12.2025 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | Kyllä |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Floodlight | IP66 30W 196mm 850 90° |
| Svenska | Strålkastare | IP66 30W 196mm 850 90° |




