Pollarivalaisin Zone BL - IP66 14W 475mm 840 B - Ledimo
Tuotteeseen ei ole liitetty linkkejä...
| Sähkönumero | 45 285 42 |
|---|---|
| Yleisnimi | Pollarivalaisin |
| Tuotesarja | Zone BL |
| Tekninen nimi | IP66 14W 475mm 840 B |
| Pitkä tuotenimi | Ledimo Zone BL Pollarivalaisin IP66 IK08 14W ⌀133x475mm 840 1400lm 360deg musta |
| GTIN-koodi | 6430077516083 |
| Toimittajan tuotekoodi | 4528542 |
| Toimittaja | Ledimo Oy verified |
| Tuotemerkki | Ledimo |
| Tuoteryhmä | 45 Ulkovalaisimet |
Zone BL on vahvatekoinen aluuminirunkoinen pollarivalaisin pihapiirien ja pihateiden tyylikkääseen valaistukseen.
- Tehovaihtoehdot 14, 25W
- Pituudet 475mm ja 975mm
- Valonjako 360 astetta (V)
- Valon värilämpötila 4000K tai 3000K
- Iskunkestävyys IK08
- Käyttöikä 100 000h L90/B10 25°C
- Takuu 5 vuotta
...
| ETIM-luokka | Piha-/käytävävalaisin (EC000301) |
|---|---|
| Valaisintyyppi | pollarivalaisin (EV009981) |
| Valonlähteen tyyppi | LED, kiinteä (EV011515) |
| Sisältää valonlähteen | Ei |
| Kotelon/suojuksen materiaali | alumiini (EV000072) |
| Rungon väri | musta (EV000206) |
| Suojuksen materiaali | läpinäkyvä muovi (EV006823) |
| Lamppujen/moduulien lukumäärä | 1 |
| Liitäntälaitteen tyyppi | vakiovirtaohjattu LED-liitäntälaite (EV011530) |
| Sisältää ohjauslaitteen | Ei |
| Jännitetyyppi | AC (EV000460) |
| Nimellisjännitealue (V) | 230 |
| Kotelointiluokka (IP) | IP66 (EV006422) |
| Valotunnistimella | Ei |
| Sisältää liiketunnistuksen | Ei |
| Iskunkestävyysluokka | IK10 (EV008784) |
| Suojausluokka (IEC 61140) | I (EV000582) |
| Halkaisija (mm) | 133 |
| Valon väri | valkoinen (EV000202) |
| Värilämpötila-alue (K) | 4000 |
| Värintoistoindeksi (CRI) | 80-89 (EV003581) |
| Jalusta | Kyllä |
| Pinnan suojaus | pinnoitettu jauhemaalauksella (EV008895) |
| Valonjako | heijastin (EV000278) |
| Valaisimen elinikä L70B50 Ta=25 °C (h) | 100000 |
| Järjestelmän enimmäisteho (W) | 14 |
| Tehokerroin | 0,9 |
| Korkeus/syvyys (mm) | 475 |
| Kaapelointitapa | päättyvä (EV013935) |
| Napojen lukumäärä | 3 |
| Johtimen poikkipinta-ala (mm²) | 1,5 |
| Kytkentätapa | liitosjohto järjestelmäpistotulpalla (EV010303) |
| Kotelon laatuluokka | muu (EV000154) |
| Valon jakautuminen (symmetrinen/epäsymmetrinen) | symmetrinen (EV000181) |
| Valon suunta (suora/epäsuora) | epäsuora (EV003775) |
| Valaisimen tehokkuus (lm/W) | 100 |
| Avauskulma (määritelty alue) | erittäin leveä säde >80° (EV011538) |
| Apple HomeKit -yhteensopiva | Ei |
| Google Assistant -yhteensopiva | Ei |
| Amazon Alexa -yhteensopiva | Ei |
| IFTTT-tuki | Ei |
| Vaihdettava liitäntälaite | Kyllä |
| Valovirran pysyvyys, keskim. käyttöikä 50 000 h, ympäristölämpötila 25 °C (%) | 96 |
| Valovirran pysyvyys, keskim. käyttöikä 100 000 h, ympäristölämpötila 25 °C (%) | 90 |
| Vikaantumisosuus, keskim. käyttöikä 100 000 h, ympäristölämpötila 25 °C (%) | 10 |
| Vakiovalovirta-ohjaus (CLO) | Ei |
| Säädettävä värilämpötila | ei (EV004175) |
| Säädettävä valovirta (lumen) | ei (EV004175) |
| Säädettävä valonjako | ei (EV004175) |
| Valonlähteen energiatehokkuusluokka (EU-säännös 2019/2015) | F (EV000334) |
| Täyttää vähintään YVA:n käyttöikäkriteerin L90 (50 000 h, tq = 25 °C:ssa) | Kyllä |
| Valaisimen mitoitettu valovirta (lm) | 1400 Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39111600 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2533A , S2533J |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 6430077516083 |
| Toimittajan tuotekoodi | 4528542 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Piha-/käytävävalaisin (EC000301) |
| Pituus (syvyys) | 133 mm |
|---|---|
| Korkeus | 475 mm |
| Leveys | 133 mm |
| Paino | 3,800 kg |
| Tilavuus | 8,402 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | 6430077516083 | 620 mm | 265 mm | 260 mm | 4,200 kg | 42,718 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | 6430077516083 |
| Pituus (syvyys) | 620 mm |
| Korkeus | 265 mm |
| Leveys | 260 mm |
| Paino | 4,200 kg |
| Tilavuus | 42,718 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | 7000001044 |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | 20.66 kg CO2e/kg |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 60 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | CN |
| Tullinimike | 9405423990 |
| Julkaisupäivämäärä | 01.08.2022 |
| Muutospäivä | 01.09.2025 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Bollard luminaire | IP66 14W 475mm 840 B |
| Svenska | Pollararmatur | IP66 14W 475mm 840 B |




