Tievalaisin Vialume 75 - 304016-480 1600LM.740.CL2.CLO - Fagerhult
Tuotteelle ei enää tarvita sähkönumeroa, se on poistunut toimittajan valikoimasta tai sillä on uusi sähkönumero.
| Sähkönumero |
45 307 06
Arkistoitu 09.01.2023 |
|---|---|
| Yleisnimi | Tievalaisin |
| Tuotesarja | Vialume 75 |
| Tekninen nimi | 304016-480 1600LM.740.CL2.CLO |
| Pitkä tuotenimi | VIALUME75.1600.740.CL2.CLO |
| GTIN-koodi | 6410045307066 |
| Toimittajan tuotekoodi | 304016-480 |
| Toimittaja | Fagerhult Oy verified |
| Tuotemerkki | Fagerhult |
| Tuoteryhmä | 45 Ulkovalaisimet |
VIALUME75.1600.740.CL2.CLO
...
| ETIM-luokka | Tie-/katu-/puistovalaisin (EC000062) |
|---|---|
| Asennustapa | pylvään päähän/varteen (EV003789) |
| Valonlähteen tyyppi | LED, vaihdettava (EV011514) |
| Sisältää valonlähteen | Ei |
| Lampunpidin | G12 (EV000108) |
| Kotelon/suojuksen materiaali | alumiini (EV000072) |
| Rungon väri | harmaa (EV000270) |
| Suojuksen materiaali | muu (EV000154) |
| Lamppujen/moduulien lukumäärä | 4 |
| Jännitetyyppi | AC (EV000460) |
| Nimellisjännitealue (V) | 230 - 240 |
| Liitäntälaitteen tyyppi | vakiovirtaohjattu LED-liitäntälaite (EV011530) |
| Sisältää ohjauslaitteen | Kyllä |
| Kotelointiluokka (IP) | IP66 (EV006422) |
| Säädettävä optiikka | Ei |
| Pylvässovitteen halkaisija (mm) | 60 - 76 |
| Iskunkestävyysluokka | IK10 (EV008784) |
| Suojausluokka (IEC 61140) | II (EV000583) |
| Kaukosäädin | ei ole (EV000494) |
| Langaton ohjaus | Ei |
| Vakiovalovirta-ohjaus (CLO) | Kyllä |
| Ohjelmoitava valaistuksen ohjaus | Ei |
| Liitäntäkaapelilla | Kyllä |
| Kaapelin pituus (m) | 10 |
| Valon väri | valkoinen (EV000202) |
| Värilämpötila-alue (K) | 4000 |
| Värintoistoindeksi (CRI) | 70-79 (EV003582) |
| Pinnan suojaus | muu (EV000154) |
| Kaapelointitapa | soveltuu läpijohdotukseen (EV015019) |
| Napojen lukumäärä | 5 |
| Johtimen poikkipinta-ala (mm²) | 1,5 |
| Kytkentätapa | jousiliitin (EV006535) |
| Himmennys 0-10 V | Ei |
| Himmennys 1-10 V | Ei |
| Himmennys DALI | Ei |
| Himmennys DMX | Ei |
| Tehokerroin | 0,99 |
| Himmennys DSI | Ei |
| Himmennys LineSwitch | Ei |
| Himmennys valmistajakohtainen | Ei |
| Himmennys verkkovirtamodulaatio | Ei |
| Himmennys ohjelmoitavissa | Ei |
| Himmennys RF | Ei |
| Himmennys Sine Wave Reduction | Ei |
| Himmennys Zigbee | Ei |
| Kotelointiluokka (NEMA) | muu (EV000154) |
| Valonjako | hajottava linssi/optiikka/paneeli (EV014410) |
| Valaisimen elinikä L70B50 Ta=25 °C (h) | 0 |
| Valaisimen elinikä L80B50 Ta=25 °C (h) | 0 |
| Valaisimen pintalämpötila on rajoitettu, luokka D, standardi EN 60598-2-24 | Ei |
| Ympäristön mitoituslämpötila IEC62722-2-1 mukaisesti (°C) | -40 - 25 |
| Leveys (mm) | 339 |
| Korkeus/syvyys (mm) | 134 |
| Pituus (mm) | 500 |
| Valaisimen mitoitettu valovirta (lm) | 1600 Poistettu |
| Kiinteän lampun energiatehokkuusluokka | muu (EV000154) Poistettu |
| Himmennys potentiometri | Ei Poistettu |
| Himmennys GPRS | Ei Poistettu |
| Liitäntälaitteen energiatehokkuusindeksi (EEI) | muu (EV000154) Poistettu |
| Hipaisuhimmennys | Ei Poistettu |
| Painonappihimmennys | Ei Poistettu |
| Ilman himmennystoimintoa | Kyllä Poistettu |
| Valaisimen elinikä L70B10 Ta=25 °C (h) | 0 Poistettu |
| Valaisimen elinikä L80B10 Ta=25 °C (h) | 0 Poistettu |
| Valaisimen elinikä L90B10 Ta=25 °C (h) | 0 Poistettu |
| Valaisimen elinikä L90B50 Ta=25 °C (h) | 0 Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39111600 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2533J |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 6410045307066 |
| Toimittajan tuotekoodi | 304016-480 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Tie-/katu-/puistovalaisin (EC000062) |
| Pituus (syvyys) | - |
|---|---|
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 590 mm | 190 mm | 340 mm | 5,900 kg | 38,114 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | - | 100 | - | - | - | - | - | - |
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 590 mm |
| Korkeus | 190 mm |
| Leveys | 340 mm |
| Paino | 5,900 kg |
| Tilavuus | 38,114 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 100 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | - |
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 60 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | SE |
| Tullinimike | 94054091 |
| Julkaisupäivämäärä | 31.10.2016 |
| Muutospäivä | 09.01.2023 |
| Arkistointipäivä | 09.01.2023 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Road luminaire | - |
| Svenska | Vägarmatur | - |


