Kattovalaisin ulko MIMIK - MIMIK 10 CEILINGTECH 10W 3K G - Performance iN Lighting
| Sähkönumero | 45 373 68 |
|---|---|
| Yleisnimi | Kattovalaisin ulko |
| Tuotesarja | MIMIK |
| Tekninen nimi | MIMIK 10 CEILINGTECH 10W 3K G |
| Pitkä tuotenimi | MIMIK 10 CEILING TECH 10W 3000K IP65 IK06 harmaa |
| GTIN-koodi | 8018367642766 |
| Toimittajan tuotekoodi | 304878 |
| Toimittaja | Performance iN Lighting Oy verified |
| Tuotemerkki | Performance iN Lighting |
| Tuoteryhmä | 45 Ulkovalaisimet |
Painevaletusta alumiinista valmistettu runko polyesterijauhemaalipinnalla. Häikäisysuojassa mikroprisma-temperoitua tasolasia, MIMIK 10 CEILING TECH -mallin sisäpuolella silkkipainatus, Kestävä silikonitiiviste. Valaisin sisältää muuntajan. MIMIK 10 CEILING -mallien linssit valmistettu korkean suorituskyvyn polymeeristä, suuri valontuotto erilaisella valonjaolla, joilla vastataan erilaisiin valaistusteknisiin vaatimuksiin. Lukitusruuvit ja vaarnaruuvit ruostumatonta terästä.
Painevaletusta alumiinista valmistettu runko polyesterijauhemaalipinnalla. Häikäisysuojassa mikroprisma-temperoitua tasolasia, MIMIK 10 CEILING TECH -mallin sisäpuolella silkkipainatus, Kestävä silikonitiiviste. Valaisin sisältää muuntajan. MIMIK 10 CEILING -mallien linssit valmistettu korkean suorituskyvyn polymeeristä, suuri valontuotto erilaisella valonjaolla, joilla vastataan erilaisiin valaistusteknisiin vaatimuksiin. Lukitusruuvit ja vaarnaruuvi...
| ETIM-luokka | Katto-/seinävalaisin (EC002892) |
|---|---|
| Ripustusasennus | Ei |
| Kattoasennus | Ei |
| Uppoasennus | Ei |
| Pinta-asennus | Ei |
| Valonlähteen tyyppi | LED, kiinteä (EV011515) |
| Sisältää valonlähteen | Kyllä |
| Lampunpidin | muu (EV000154) |
| Lamppujen/moduulien lukumäärä | 1 |
| Liitäntälaitteen tyyppi | vakiovirtaohjattu LED-liitäntälaite (EV011530) |
| Sisältää ohjauslaitteen | Kyllä |
| Soveltuu turvavalaistukseen | Ei |
| Nimellisjännitealue (V) | 220 - 240 |
| Värilämpötila-alue (K) | 3000 |
| Kotelon/suojuksen materiaali | alumiini (EV000072) |
| Rungon väri | harmaa (EV000270) |
| Jonoasennus | Ei |
| Suojuksen materiaali | opaali lasi (EV006798) |
| Soveltuu päätetyöskentelyyn | Ei |
| Häikäisysuojan tyyppi | ei ole (EV000494) |
| Valon jakautuminen (symmetrinen/epäsymmetrinen) | symmetrinen (EV000181) |
| Avauskulma (määritelty alue) | avoin säde (EV011539) |
| Valon suunta (suora/epäsuora) | suora (EV000090) |
| Pituus (mm) | 65 |
| Leveys (mm) | 127 |
| Korkeus/syvyys (mm) | 127 |
| Sisältää liiketunnistuksen | Ei |
| Valotunnistimella | Ei |
| Suojausluokka (IEC 61140) | I (EV000582) |
| Iskunkestävyysluokka | IK06 (EV006812) |
| Valaisimen pintalämpötila on rajoitettu, luokka D, standardi EN 60598-2-24 | Ei |
| Valaisimen suojaaminen lämpöäeristävällä materiaalilla mahdollista | Ei |
| Järjestelmän enimmäisteho (W) | 10 |
| Tuuletusaukot | Ei |
| Jännitetyyppi | AC (EV000460) |
| Valon väri | valkoinen (EV000202) |
| Värintoistoindeksi (CRI) | 80-89 (EV003581) |
| Himmennys 0-10 V | Ei |
| Himmennys 1-10 V | Ei |
| Himmennys DALI | Ei |
| Himmennys DMX | Ei |
| Himmennys DSI | Ei |
| Himmennys potentiometri | Ei |
| Himmennys valmistajakohtainen | Ei |
| Himmennys verkkovirtamodulaatio | Ei |
| Himmennys laskevan reunan ohjaus | Ei |
| Himmennys nousevan reunan ohjaus | Ei |
| Himmennys ohjelmoitavissa | Ei |
| Himmennys RF | Ei |
| Hipaisuhimmennys | Ei |
| Himmennys Zigbee | Ei |
| Painonappihimmennys | Ei |
| Ympäristön mitoituslämpötila IEC62722-2-1 mukaisesti (°C) | -20 - 25 |
| Hehkulankatesti IEC 60695-2-11 mukaan | ei ole (EV000494) |
| Soveltuu lampputeholle (W) | 10 |
| Kotelon pintakäsittely | lakattu (EV000113) |
| Bluetooth -ohjattava | Ei |
| Värin konsistenssi (MacAdamin ellipsi) | SDCM3 (EV014016) |
| Fotobiologinen turvallisuus EN 62471 | RG0 (EV014021) |
| Himmennys DALI-2 | Ei |
| Apple HomeKit -yhteensopiva | Ei |
| Google Assistant -yhteensopiva | Ei |
| Amazon Alexa -yhteensopiva | Ei |
| IFTTT-tuki | Ei |
| Vaihdettava liitäntälaite | Kyllä |
| Valovirran pysyvyys, keskim. käyttöikä 35 000 h, ympäristölämpötila 25 °C (%) | 99,9 |
| Valovirran pysyvyys, keskim. käyttöikä 50 000 h, ympäristölämpötila 25 °C (%) | 99,7 |
| Valovirran pysyvyys, keskim. käyttöikä 75 000 h, ympäristölämpötila 25 °C (%) | 99,2 |
| Enimmäismäärä valaisimia, johdonsuojakatkaisija B16 | 92 |
| Enimmäismäärä valaisimia, johdonsuojakatkaisija C16 | 92 |
| Vakiovalovirta-ohjaus (CLO) | Ei |
| Säädettävä värilämpötila | ei (EV004175) |
| Säädettävä valovirta (lumen) | ei (EV004175) |
| Säädettävä valonjako | ei (EV004175) |
| Seinäasennus | Kyllä Poistettu |
| Lampputeho (W) | 10 Poistettu |
| Soveltuu lampputehoille | ei tiedossa (EV008336) Poistettu |
| Himmennystapa | ei himmennettävä (EV011014) Poistettu |
| Kytkentä | muu (EV000154) Poistettu |
| Integroitu turvavaloyksikkö | Ei Poistettu |
| Pintamateriaali | matta (EV000146) Poistettu |
| Heijastin | ei ole (EV000494) Poistettu |
| Kotelointiluokka (IP) | IP65 (EV006421) Poistettu |
| Käyttölämpötila (°C) | -20 - 25 Poistettu |
| Hehku-/kuumalankatesti IEC 60695-2-10 | ei ole (EV000494) Poistettu |
| Valaisimen mitoitettu valovirta (lm) | 701 Poistettu |
| Himmennys GPRS | Ei Poistettu |
| Himmennys LineSwitch | Ei Poistettu |
| Himmennys Sine Wave Reduction | Ei Poistettu |
| Himmennys riippuvainen ohjauslaitteesta | Ei Poistettu |
| Ilman himmennystoimintoa | Kyllä Poistettu |
| Valaisimen elinikä L80B10 Ta=25 °C (h) | 60000 Poistettu |
| Integroitu varateholähde | Ei Poistettu |
| Kokonaisharmoninen särö (THD) | 15 Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39111600 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2523A , S2523J |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 8018367642766 |
| Toimittajan tuotekoodi | 304878 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Katto-/seinävalaisin (EC002892) |
| Pituus (syvyys) | 127 mm |
|---|---|
| Korkeus | 65 mm |
| Leveys | 127 mm |
| Paino | 2,100 kg |
| Tilavuus | 1,048 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | 8018367642766 | 145 mm | 80 mm | 145 mm | 1,159 kg | 1,682 l |
| Pakkauskoko 2 | - | 8 | - | - | - | - | - | - |
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | 8018367642766 |
| Pituus (syvyys) | 145 mm |
| Korkeus | 80 mm |
| Leveys | 145 mm |
| Paino | 1,159 kg |
| Tilavuus | 1,682 l |
Pakkauskoko 2
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 8 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | - |
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 60 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | IT |
| Tullinimike | 94051098 |
| Julkaisupäivämäärä | 24.04.2017 |
| Muutospäivä | 19.06.2024 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Ceiling luminaire | MIMIK 10 CEILING TECH 10W 3K |
| Svenska | Exteriör vägg-/takarmatur | MIMIK 10 CEILING TECH 10W 3K |






