LED-valoputki MASTER LEDtube - MAS LED 1500mm HO 18.2W 830 T8 - Philips
Tuotteelle ei enää tarvita sähkönumeroa, se on poistunut toimittajan valikoimasta tai sillä on uusi sähkönumero.
| Sähkönumero |
47 205 91
Arkistoitu 15.05.2024 |
|---|---|
| Korvaava tuote | 49 260 08 |
| Yleisnimi | LED-valoputki |
| Tuotesarja | MASTER LEDtube |
| Tekninen nimi | MAS LED 1500mm HO 18.2W 830 T8 |
| Pitkä tuotenimi | MAS LEDtube 1500mm HO 18.2W 830 T8, magneettiselle kuristimelle ja verkkovirralle, pakkaus sisältää EMP-sytyttimen |
| GTIN-koodi | - |
| Toimittajan tuotekoodi | 929001922902. |
| Toimittaja | Signify Finland Oy verified |
| Tuotemerkki | Philips |
| Tuoteryhmä | 47 Vakio- ja erikoislamput |
Philips MASTER LEDtube
MASTER LEDtube on ammattikäyttöön soveltuva T8-loisteputken korvaava energiatehokas LED-vaihtoehto, joka soveltuu käytettäväksi magneettisella kuristimella tai verkkovirralla. MASTER LEDtube on erinomainen valinta silloin, kun halutaan tehokas valonlähde edulliseen hintaan. Pakkaus sisältää EMP-sytyttimen.
Ominaisuudet
MASTER LEDtube on ammattikäyttöön soveltuva T8-loisteputken korvaava energiatehokas LED-vaihtoehto, joka soveltuu käytettäväksi magneettisella kuristimella tai verkkovirralla. MASTER LEDtube on erinomainen valinta silloin, kun halutaan tehokas valonlähde edulliseen hintaan. Pakkaus sisältää EMP-sytyttimen.
Ominaisuudet
- Kanta: G13
- Pituus: 1500 mm
- Valovirta: 3100 lm
- Värilämpötila: 3000, 4000 tai 6500 K
- Käyttöikä: 60 000 h
- Keilakulma: 160 astetta
- Magneettiselle kuristimelle tai suoraan verkkovirtaan
- Korvaa perinteisen lampun 36 W
- Teollisuus, yleisvalaistus, toimistot, vastaanottotilat
Philips MASTER LEDtube
MASTER LEDtube on ammattikäyttöön soveltuva T8-loisteputken korvaava energiatehokas LED-vaihtoehto, joka soveltuu käytettäväksi magneettisella kuristimella tai verkkovirralla. MASTER LEDtube on erinomainen valinta silloin, kun halutaan tehokas valonlähde edulliseen hintaan. Pakkaus sisältää EMP-sytyttimen.
Ominaisuudet
MASTER LEDtube on ammattikäyttöön soveltuva T8-loisteputken korvaava energiatehokas LED-vaihtoehto, joka soveltuu käytettäväksi magneettisella kuristimella tai verkkovirralla. MASTER LEDtube on erinomainen valinta silloin, kun halutaan tehokas valonlähde edulliseen hintaan. Pakkaus sisältää EMP-sytyttimen.
Ominaisuudet
- Kanta: G13
- Pituus: 1500 mm
- Valovirta: 3100 lm
- Värilämpötila: 3000...
| ETIM-luokka | LED-lamppu (EC001959) |
|---|---|
| Nimellisjännitealue (V) | 220 - 240 |
| Jännitetyyppi | AC (EV000460) |
| Värintoistoindeksi (CRI) | 80-89 (EV003581) |
| Lampun muoto | putki, kaksipäätyinen (EV004938) |
| Kanta | G13 (EV000659) |
| Väri | valkoinen (EV000202) |
| Himmennettävä | Ei |
| Halkaisija (mm) | 28 |
| Pituus (mm) | 1514 |
| Kotelointiluokka (IP) | IP20 (EV006405) |
| Painotettu energiankulutus 1000 tunnissa (kWh) | 19 |
| Keskimääräinen nimellispolttoikä (h) | 75000 |
| Kauko-ohjaus | Ei |
| Nimellisvirta-alue (mA) | 77 - 93 |
| Tehokerroin | 0,9 |
| Lampputeho (W) | 18,2 |
| Valovirta (lm) | 2900 |
| Valotehokkuus (lm/W) | 159 |
| Filament-lamppu | Ei |
| Valon väri EN 12464-1 | lämmin <3300 K (EV008494) |
| Värilämpötila-alue (K) | 3000 |
| Rungon väri | valkoinen (EV000202) |
| Värin konsistenssi (MacAdamin ellipsi) | SDCM6 (EV014019) |
| Lamppumerkintä | T8 (EV014477) |
| Sytytys- ja sammutuskertojen minimimäärä | 200000 |
| Kaukokäyttömahdollisuus | Ei |
| Fotobiologinen turvallisuus EN 62471 | RG0 (EV014021) |
| Laskennallinen valovoima IEC 62612 mukaan (lm) | 2900 |
| Säteen kulma (°) | 160 |
| Apple HomeKit -yhteensopiva | Ei |
| Google Assistant -yhteensopiva | Ei |
| Amazon Alexa -yhteensopiva | Ei |
| IFTTT-tuki | Ei |
| Soveltuu elektroniselle liitäntälaitteelle | Kyllä |
| Magneettiseen ballastiin yhteensopiva | Ei |
| Energiatehokkuusluokka EU määräys 2019/2015 mukaan | D (EV000413) |
| Sisältää liiketunnistuksen | Ei |
| Sisältää hämäräkytkimen | Ei |
| Himmennys laskevan reunan ohjaus | Ei |
| Himmennys nousevan reunan ohjaus | Ei |
| Hipaisuhimmennys | Ei |
| Himmennys Zigbee | Ei |
| Himmennys Bluetooth | Ei |
| Himmennys Wi-Fi | Ei |
| Avauskulma (°) | 160 Poistettu |
| Nimellisvirta (mA) | 94 Poistettu |
| Lampputeho (W) | 20 Poistettu |
| Valovirta (lm) | 2900 Poistettu |
| Valon väriluokka | lämmin (EV007934) Poistettu |
| Valon väri | 830 Poistettu |
| Värilämpötila (K) | 3000 Poistettu |
| Väri ohjattavissa (RGB) | Ei Poistettu |
| Energiatehokkuusluokka | D (EV000413) Poistettu |
| Värikoodi | 830 Poistettu |
| Energiatehokkuusindeksi (EEI) | 0,0855 Poistettu |
| Kokonaisharmoninen särö (THD) | 0,19 Poistettu |
| Ilman himmennystoimintoa | Ei Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39101600 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2513L , S2523L , S2533L , S2543L |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | - |
| Toimittajan tuotekoodi | 929001922902. |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | 871869959241700 |
| ETIM-luokka | LED-lamppu (EC001959) |
| Pituus (syvyys) | 1 512 mm |
|---|---|
| Korkeus | 28 mm |
| Leveys | 28 mm |
| Paino | 0,310 kg |
| Tilavuus | 1,185 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 10 | - | 1 645 mm | 80 mm | 170 mm | 4,730 kg | 22,372 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 10 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 1 645 mm |
| Korkeus | 80 mm |
| Leveys | 170 mm |
| Paino | 4,730 kg |
| Tilavuus | 22,372 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | - |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | CN |
| Tullinimike | 8539520000 |
| Julkaisupäivämäärä | 04.09.2014 |
| Muutospäivä | 16.05.2024 |
| Arkistointipäivä | 15.05.2024 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | LED light tube | 1500mm HO 23W 830 T8 ROT |
| Svenska | LED- rörlampa | 1500mm HO 23W 830 T8 ROT |







