Kohdelamppu MASTER Value - GU5.3 930 460lm 35=6W MR16 36D - Philips
| Sähkönumero | 47 299 02 |
|---|---|
| Korvaa arkistoidun tuotteen | 47 201 61 |
| Yleisnimi | Kohdelamppu |
| Tuotesarja | MASTER Value |
| Tekninen nimi | GU5.3 930 460lm 35=6W MR16 36D |
| Pitkä tuotenimi | Philips MASTER Value LEDspot -kohdelamppu D 5.8-35W MR16 930 36D. Valovirta 460lm, teho 5.8 (korvaa 35W), värilämpötila 3000K, Ra90, himmennettävä, kanta GU5.3, keilakulma 36 astetta, käyttöikä 25 000h, -20...+45 °C. Käyttö: kohdevalaistus. |
| GTIN-koodi | 8719514307209 |
| Toimittajan tuotekoodi | 929002492602 |
| Toimittaja | Signify Finland Oy verified |
| Tuotemerkki | Philips |
| Tuoteryhmä | 47 Vakio- ja erikoislamput |
Philips MASTER Value LEDspot -kohdelamppu
Ominaisuudet
Signify (entinen Philips Lighting) on globaali valaistuksen markkinajohtaja. Valikoimaamme kuuluu mm. LED-lamppuja ja -valaisimia, langattomia ohjausjärjestelmiä sekä muita valaistusinnovaatioita ammattikohteisiin ja koteihin. Kestävän kehityksen arvot ovat Signifyn yritystoiminnan ytimessä.
Ominaisuudet
- Valovirta: 460 lm
- Teho: 5.8 W
- Korvaa 35 W:n perinteiset halogeenilamput
- Valotehokkuus: 79 lm/W
- Värilämpötila: 3000 K
- Värintoistoindeksi: Ra90
- Keilakulma: 36°
- Himmennettävä vain tiettyjen himmentimien kanssa
- Kanta: GU5.3
- Lampun muoto: MR16
- Lampun materiaali: lasi
- Käyttölämpötila: -20...+45 °C
- Energiatehokkuusluokka: F
- Käyttöikä: 25 000 h
- 5 vuoden tuotetakuu
- Kohdevalaistus
- Tilat, joissa vaaditaan korkeaa värintoistoindeksiä
- Hotellit ja museot
- Ravintolat ja kahvilat
- Julkiset tilat ja aulat
- Myymälät
Signify (entinen Philips Lighting) on globaali valaistuksen markkinajohtaja. Valikoimaamme kuuluu mm. LED-lamppuja ja -valaisimia, langattomia ohjausjärjestelmiä sekä muita valaistusinnovaatioita ammattikohteisiin ja koteihin. Kestävän kehityksen arvot ovat Signifyn yritystoiminnan ytimessä.
Philips MASTER Value LEDspot -kohdelamppu
Ominaisuudet
Ominaisuudet
- Valovirta: 460 lm
- Teho: 5.8 W
- Korvaa 35 W:n perinteiset halogeenilamput
- Valotehokkuus: 79 lm/W
- Värilämpötila: 3000 K
- Värintoistoindeksi: Ra90
- Keilakulma: 36°
- Himmennettävä vain tiettyjen himmentimien kanssa
- Kanta: GU5.3
- Lampun muoto: MR16
- Lampun materiaali: lasi
- Käyttölämpötila:...
| ETIM-luokka | LED-lamppu (EC001959) |
|---|---|
| Nimellisjännitealue (V) | 12 |
| Jännitetyyppi | AC (EV000460) |
| Valovoima (cd) | 1300 |
| Värintoistoindeksi (CRI) | 90-100 (EV003580) |
| Lampun muoto | heijastin (EV000278) |
| Kanta | GU5,3 (EV000121) |
| Väri | valkoinen (EV000202) |
| Himmennettävä | Kyllä |
| Halkaisija (mm) | 50,5 |
| Pituus (mm) | 45,5 |
| Kotelointiluokka (IP) | IP20 (EV006405) |
| Painotettu energiankulutus 1000 tunnissa (kWh) | 6 |
| Keskimääräinen nimellispolttoikä (h) | 25000 |
| Kauko-ohjaus | Ei |
| Nimellisvirta-alue (mA) | 510 |
| Tehokerroin | 0,7 |
| Lampputeho (W) | 5,8 |
| Valovirta (lm) | 460 |
| Valotehokkuus (lm/W) | 79 |
| Filament-lamppu | Ei |
| Valon väri EN 12464-1 | lämmin <3300 K (EV008494) |
| Värilämpötila-alue (K) | 3000 |
| Rungon väri | muu (EV000154) |
| Värin konsistenssi (MacAdamin ellipsi) | SDCM6 (EV014019) |
| Lamppumerkintä | MR16 (EV014567) |
| Sytytys- ja sammutuskertojen minimimäärä | 50000 |
| Kaukokäyttömahdollisuus | Ei |
| Fotobiologinen turvallisuus EN 62471 | RG1 (EV014022) |
| Laskennallinen valovoima IEC 62612 mukaan (lm) | 460 |
| Säteen kulma (°) | 36 |
| Apple HomeKit -yhteensopiva | Ei |
| Google Assistant -yhteensopiva | Ei |
| Amazon Alexa -yhteensopiva | Ei |
| IFTTT-tuki | Ei |
| Soveltuu elektroniselle liitäntälaitteelle | Ei |
| Magneettiseen ballastiin yhteensopiva | Ei |
| Energiatehokkuusluokka EU määräys 2019/2015 mukaan | F (EV000334) |
| Sisältää liiketunnistuksen | Ei |
| Sisältää hämäräkytkimen | Ei |
| Himmennys laskevan reunan ohjaus | Kyllä |
| Himmennys nousevan reunan ohjaus | Kyllä |
| Hipaisuhimmennys | Ei |
| Himmennys Zigbee | Ei |
| Himmennys Bluetooth | Ei |
| Himmennys Wi-Fi | Ei |
| Lampun kupumateriaali | muovi (EV000139) |
| Energiatehokkuusluokka | F (EV000334) Poistettu |
| Energiatehokkuusindeksi (EEI) | 0,1541 Poistettu |
| Ilman himmennystoimintoa | Ei Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39101628 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | - |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | 7267a09e-ded0-4587-8acd-bbc0f547d9aa |
| GTIN-koodi | 8719514307209 |
| Toimittajan tuotekoodi | 929002492602 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | 871951430720900 |
| ETIM-luokka | LED-lamppu (EC001959) |
| Pituus (syvyys) | 51 mm |
|---|---|
| Korkeus | 46 mm |
| Leveys | 51 mm |
| Paino | 0,045 kg |
| Tilavuus | 0,116 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 10 | 8719514307216 | 266 mm | 75 mm | 113 mm | 1,000 kg | 2,254 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | - | 3 920 | - | 1 200 mm | 1 202 mm | 800 mm | 273,000 kg | 1 153,920 l |
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 10 |
| GTIN-koodi | 8719514307216 |
| Pituus (syvyys) | 266 mm |
| Korkeus | 75 mm |
| Leveys | 113 mm |
| Paino | 1,000 kg |
| Tilavuus | 2,254 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 3 920 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 1 200 mm |
| Korkeus | 1 202 mm |
| Leveys | 800 mm |
| Paino | 273,000 kg |
| Tilavuus | 1 153,920 l |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | - |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | CN |
| Tullinimike | 8539520000 |
| Julkaisupäivämäärä | 30.06.2021 |
| Muutospäivä | 05.03.2026 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Spotlight | GU5.3 930 460lm 35=6W MR16 36D |
| Svenska | LED-spotlight | GU5.3 930 460lm 35=6W MR16 36D |










