LED-pistokantalamppu Dulux LED - DULUX SQ16 EM 7W/835 GR8 720lm - LEDVANCE
Tuotteeseen ei ole liitetty linkkejä...
| Sähkönumero | 49 352 76 |
|---|---|
| Yleisnimi | LED-pistokantalamppu |
| Tuotesarja | Dulux LED |
| Tekninen nimi | DULUX SQ16 EM 7W/835 GR8 720lm |
| Pitkä tuotenimi | LEDVANCE DULUX LED Square 7W 3500K GR8 LED-pistokantalamppu. Valovirta 720 lm (vastaa CFL SQUARE 16 W). Pituus 137,1 mm, leveys 134 mm ja korkeus 28 mm. Keskimääräinen käyttöikä 30 000 h. Käyttö: kuristin tai 230V. |
| GTIN-koodi | 4058075822559 |
| Toimittajan tuotekoodi | 4058075822559 |
| Toimittaja | LEDVANCE Oy verified |
| Tuotemerkki | LEDVANCE |
| Tuoteryhmä | 49 Loistelamput, valoputket ja pistokantalamput |
LEDVANCE DULUX LED SQUARE -tuoteperheestä löytyy kattava valikoima pitkäikäisiä ja energiatehokkaita LED-vaihtoehtoja poistuneiden pistokantaisten pienoisloistelamppujen tilalle. Lamppujen valontuotto ja mitat vastaavat vanhoja pienoisloistelamppuja.
Tärkeimmät tekniset tiedot:
Tärkeimmät tekniset tiedot:
- Valovirta: 720 lm (vastaa CFL Square 16 W)
- Kanta: GR8
- Käyttö: Kuristin (CCG) tai 230 V (AC)
- Värilämpötila: Lämmin, 3500 K
- Teho: 7 W
- Valotehokkuus: 102 lm/W
- Energiatehokkuusluokka: F
- Avauskulma: 130D
- Mitat (Pituus/halkaisija): 137,1 x 134 mm
- Käyttöympäristön lämpötila: -20…+45 C
- Käyttöikä: 30 000 tuntia (L70/B50 +25 C)
- Takuu: 3 vuotta
LEDVANCE DULUX LED SQUARE -tuoteperheestä löytyy kattava valikoima pitkäikäisiä ja energiatehokkaita LED-vaihtoehtoja poistuneiden pistokantaisten pienoisloistelamppujen tilalle. Lamppujen valontuotto ja mitat vastaavat vanhoja pienoisloistelamppuja.
Tärkeimmät tekniset tiedot:
Tärkeimmät tekniset tiedot:
- Valovirta: 720 lm (vastaa CFL Square 16 W)
- Kanta: GR8
- Käyttö: Kuristin (CCG) tai 230 V (AC)
- Värilämpötila: Lämmin, 3500 K
- Teho: 7 W
| ETIM-luokka | LED-lamppu (EC001959) |
|---|---|
| Nimellisjännitealue (V) | 220 - 240 |
| Jännitetyyppi | AC (EV000460) |
| Värintoistoindeksi (CRI) | 80-89 (EV003581) |
| Lampun muoto | putki, yksipäätyinen (EV003591) |
| Lasin/kuvun tyyppi | himmeä (EV012041) |
| Kanta | GR8 (EV001642) |
| Väri | valkoinen (EV000202) |
| Himmennettävä | Ei |
| Halkaisija (mm) | 134 |
| Pituus (mm) | 137,1 |
| Kotelointiluokka (IP) | IP20 (EV006405) |
| Painotettu energiankulutus 1000 tunnissa (kWh) | 7 |
| Keskimääräinen nimellispolttoikä (h) | 30000 |
| Kauko-ohjaus | Ei |
| Nimellisvirta-alue (mA) | 30 |
| Lampputeho (W) | 7 |
| Valovirta (lm) | 720 |
| Valotehokkuus (lm/W) | 102 |
| Filament-lamppu | Ei |
| Valon väri EN 12464-1 | neutraali 3300-5300 K (EV008613) |
| Värilämpötila-alue (K) | 3500 |
| Rungon väri | valkoinen (EV000202) |
| Värin konsistenssi (MacAdamin ellipsi) | SDCM6 (EV014019) |
| Sytytys- ja sammutuskertojen minimimäärä | 200000 |
| Kaukokäyttömahdollisuus | Ei |
| Fotobiologinen turvallisuus EN 62471 | RG0 (EV014021) |
| Laskennallinen valovoima IEC 62612 mukaan (lm) | 720 |
| Apple HomeKit -yhteensopiva | Ei |
| Google Assistant -yhteensopiva | Ei |
| Amazon Alexa -yhteensopiva | Ei |
| IFTTT-tuki | Kyllä |
| Soveltuu elektroniselle liitäntälaitteelle | Ei |
| Magneettiseen ballastiin yhteensopiva | Kyllä |
| Energiatehokkuusluokka EU määräys 2019/2015 mukaan | F (EV000334) |
| Sisältää liiketunnistuksen | Ei |
| Sisältää hämäräkytkimen | Ei |
| Himmennys laskevan reunan ohjaus | Ei |
| Himmennys nousevan reunan ohjaus | Ei |
| Hipaisuhimmennys | Ei |
| Himmennys Zigbee | Ei |
| Himmennys Bluetooth | Ei |
| Himmennys Wi-Fi | Ei |
| Ilman himmennystoimintoa | Kyllä Poistettu |
| UNSPSC-koodi | - |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | - |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | 1a2f9779-25a8-4772-b0ef-d6aabd43ee16 |
| GTIN-koodi | 4058075822559 |
| Toimittajan tuotekoodi | 4058075822559 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | LED-lamppu (EC001959) |
| Pituus (syvyys) | 137 mm |
|---|---|
| Korkeus | 28 mm |
| Leveys | 134 mm |
| Paino | 0,078 kg |
| Tilavuus | 0,514 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | 4058075822559 | 41 mm | 152 mm | 151 mm | 0,108 kg | 0,941 l |
| Pakkauskoko 2 | - | 10 | 4058075822566 | 310 mm | 166 mm | 213 mm | 1,254 kg | 10,961 l |
| Pakkauskoko 3 | - | 110 | - | - | - | - | - | - |
| Pakkauskoko 4 | - | 660 | - | - | - | - | - | - |
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | 4058075822559 |
| Pituus (syvyys) | 41 mm |
| Korkeus | 152 mm |
| Leveys | 151 mm |
| Paino | 0,108 kg |
| Tilavuus | 0,941 l |
Pakkauskoko 2
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 10 |
| GTIN-koodi | 4058075822566 |
| Pituus (syvyys) | 310 mm |
| Korkeus | 166 mm |
| Leveys | 213 mm |
| Paino | 1,254 kg |
| Tilavuus | 10,961 l |
Pakkauskoko 3
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 110 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | - |
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
Pakkauskoko 4
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 660 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | - |
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 36 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | CN |
| Tullinimike | 8539520000 |
| Julkaisupäivämäärä | 29.03.2023 |
| Muutospäivä | 19.12.2025 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | LED plug-in lamp | DULUX SQ16 EM 7W/840 GR8 720lm |
| Svenska | LED plug-in lampa | DULUX SQ16 EM 7W/840 GR8 720lm |












