Liitin - KG71 - Ensto Sähköverkot
Tuotteeseen ei ole liitetty tiedostoja...
Tuotteelle ei enää tarvita sähkönumeroa, se on poistunut toimittajan valikoimasta tai sillä on uusi sähkönumero.
| Sähkönumero |
50 440 32
Arkistoitu 22.04.2025 |
|---|---|
| Yleisnimi | Liitin |
| Tuotesarja | - |
| Tekninen nimi | KG71 |
| Pitkä tuotenimi | Al 16-120 mm² / Cu10-95 mm² |
| GTIN-koodi | 6418677400322 |
| Toimittajan tuotekoodi | KG71 |
| Toimittaja | Ensto Finland Oy verified |
| Tuotemerkki | Ensto Sähköverkot |
| Tuoteryhmä | 50 Linjatarvikkeet |
Eristyksenläpäisevä kiskoliitin KG71 on suunniteltu pylväsvarokekytkimille. Liittimeen voidaan kytkeä sekä Al- että Cu-johtimia. Asennustyö nopeutuu, kun johtimia ei tarvitse kuoria. KG71 on varustettu jousella ja se toimitetaan valmiiksi rasvattuna.
...
| ETIM-luokka | Virtakiskoliitin (EC000001) |
|---|---|
| Virtakiskon paksuus (mm) | 7,5 |
| Soveltuu | litteä kisko (EV009241) |
| Liittimen leveys (mm) | 50 |
| Suurin poikkipinta-ala (mm²) | 120 |
| UNSPSC-koodi | 39121717 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2111 , S2213 , S2223 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | 0642103 |
| Sähkönumero NO | 2873941 |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 6418677400322 |
| Toimittajan tuotekoodi | KG71 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Virtakiskoliitin (EC000001) |
| Pituus (syvyys) | - |
|---|---|
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | 0,209 kg |
| Tilavuus | - |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 50 | - | 385 mm | 130 mm | 260 mm | 10,785 kg | 13,013 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | - | 3 150 | - | - | - | - | - | - |
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 50 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 385 mm |
| Korkeus | 130 mm |
| Leveys | 260 mm |
| Paino | 10,785 kg |
| Tilavuus | 13,013 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 3 150 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | - |
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | - |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | EE |
| Tullinimike | 85369010 |
| Julkaisupäivämäärä | 31.10.1998 |
| Muutospäivä | 23.04.2025 |
| Arkistointipäivä | 22.04.2025 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Busbar connector | Al 16-120 mm² / Cu 10-95 mm² |
| Svenska | Skenkontakt | Al 16-120 mm² / Cu 10-95 mm² |


