Ylijännitesuoja KJ-verkko Energy - HDA-20MA-B3-NMH - Raychem
| Sähkönumero | 58 060 56 |
|---|---|
| Yleisnimi | Ylijännitesuoja KJ-verkko |
| Tuotesarja | Energy |
| Tekninen nimi | HDA-20MA-B3-NMH |
| Pitkä tuotenimi | luokan 1(HD) muk. polymeerirunkoinen sinkkioksidiylijännitesuoja,yhtenäinen runkorakenne estää kosteuden pääsyn ylijännitesuojarakenteeseen,erinomainen energianhallintakyky,mekaaninen lujuus ja matala jäännösjännite. testattu IEC60099-4 edition 3 mukaan. |
| GTIN-koodi | 6410058060569 |
| Toimittajan tuotekoodi | EN4835-000 |
| Toimittaja | TE Connectivity verified |
| Tuotemerkki | Raychem |
| Tuoteryhmä | 58 Sähkönjakelukojeet ja muuntamot |
ZnO-ylijännitesuojat 10 kA/12...24 kV RAYCHEM
Keskijänniteverkon kaapelipäätteiden, muuntajien ja kojeiden suojaksi on Raychemin HDA, RDA ja SPA sarjan ylijännitesuojat.
HDA-suojan laipasto on polymeeriä. Suojassa olevat sinkkioksidielementit on kapseloitu kosteutta läpäisemättömän lasikuiturakenteen sisälle.
Uuden sinkkioksidielementtien valmistusmenetelmän ansiosta Raychemin ylijännitesuojilla on suuri energian siirtokyky ja hyvä suojaustaso.
A Tyyppi
B Käyttöjännite (kV)
C Jäännösjännite (kV), 8/20 µs, 10 kA D Pituus (mm)
Vanha tuotenumero: CA4769-000
Keskijänniteverkon kaapelipäätteiden, muuntajien ja kojeiden suojaksi on Raychemin HDA, RDA ja SPA sarjan ylijännitesuojat.
HDA-suojan laipasto on polymeeriä. Suojassa olevat sinkkioksidielementit on kapseloitu kosteutta läpäisemättömän lasikuiturakenteen sisälle.
Uuden sinkkioksidielementtien valmistusmenetelmän ansiosta Raychemin ylijännitesuojilla on suuri energian siirtokyky ja hyvä suojaustaso.
A Tyyppi
B Käyttöjännite (kV)
C Jäännösjännite (kV), 8/20 µs, 10 kA D Pituus (mm)
Vanha tuotenumero: CA4769-000
ZnO-ylijännitesuojat 10 kA/12...24 kV RAYCHEM
Keskijänniteverkon kaapelipäätteiden, muuntajien ja kojeiden suojaksi on Raychemin HDA, RDA ja SPA sarjan ylijännitesuojat.
HDA-suojan laipasto on polymeeriä. Suojassa olevat sinkkioksidielementit on kapseloitu kosteutta läpäisemättömän lasikuiturakenteen sisälle.
Uuden sinkkioksidielementtien valmistusmenetelmän ansiosta Raychemin ylijännitesuojilla on suur...
Keskijänniteverkon kaapelipäätteiden, muuntajien ja kojeiden suojaksi on Raychemin HDA, RDA ja SPA sarjan ylijännitesuojat.
HDA-suojan laipasto on polymeeriä. Suojassa olevat sinkkioksidielementit on kapseloitu kosteutta läpäisemättömän lasikuiturakenteen sisälle.
Uuden sinkkioksidielementtien valmistusmenetelmän ansiosta Raychemin ylijännitesuojilla on suur...
| ETIM-luokka | Ylijännitesuojalaite keskijännitteelle 1-36 kV (EC002676) |
|---|
Tuotteella ei ole ETIM-tietoja
| UNSPSC-koodi | 39000000 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2212 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 6410058060569 |
| Toimittajan tuotekoodi | EN4835-000 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Ylijännitesuojalaite keskijännitteelle 1-36 kV (EC002676) |
| Pituus (syvyys) | - |
|---|---|
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 400 mm | 100 mm | 100 mm | 3,395 kg | 4,000 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 400 mm |
| Korkeus | 100 mm |
| Leveys | 100 mm |
| Paino | 3,395 kg |
| Tilavuus | 4,000 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | - |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | - |
| Tullinimike | - |
| Julkaisupäivämäärä | 31.10.1998 |
| Muutospäivä | 20.11.2020 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Surge arrester for MV-network | - |
| Svenska | Överspänningsskydd HSP-nät | - |





