Ylijännitesuoja PJ-verkko - VAL-MS 230 ST - Phoenix Contact
Tuotteeseen ei ole liitetty tiedostoja...
| Sähkönumero | 58 271 38 |
|---|---|
| Yleisnimi | Ylijännitesuoja PJ-verkko |
| Tuotesarja | - |
| Tekninen nimi | VAL-MS 230 ST |
| Pitkä tuotenimi | varaosapistoke, Uc = 350 V, suojaustaso < 1,4 kV |
| GTIN-koodi | 6410058271385 |
| Toimittajan tuotekoodi | 2798844 |
| Toimittaja | Phoenix Contact Oy verified |
| Tuotemerkki | Phoenix Contact |
| Tuoteryhmä | 58 Sähkönjakelukojeet ja muuntamot |
| ETIM-luokka | Ylijännitesuoja Tyyppi 2 (EC000941) |
|---|---|
| Nimellissyöksyvirta (8/20) (kA) | 20 |
| Nimellisjännite AC (V) | 240 |
| Korkein jatkuva jännite AC (V) | 275 |
| Suojaustason jännite (kV) | 1,35 |
| Asennustapa | perusosaan (EV007107) |
| Varokealustan koko | 1 TE (rasterimitta) (EV006931) |
| Kaukoilmoitussignaalin liitännällä | Ei |
| Integroitu varmistussulake | Ei |
| Merkinanto laitteessa | optinen (EV000428) |
| Kategoria tyyppi 2 | Kyllä |
| Järjestelmän konfigurointi | TN (EV007845) Poistettu |
| Napojen tyyppi | 1+N/PE (EV008918) Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39000000 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2226 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 6410058271385 |
| Toimittajan tuotekoodi | 2798844 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Ylijännitesuoja Tyyppi 2 (EC000941) |
| Pituus (syvyys) | - |
|---|---|
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | 10 |
| Hinnoitteluyksikkö | PCE |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | BX | 10 | - | 180 mm | 60 mm | 57 mm | 0,437 kg | 0,616 l |
| Pakkauskoko 1 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Pakkaustyyppi | BX |
|---|---|
| Koko | 10 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 180 mm |
| Korkeus | 60 mm |
| Leveys | 57 mm |
| Paino | 0,437 kg |
| Tilavuus | 0,616 l |
Pakkauskoko 1
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | - |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | - |
| Tullinimike | 85363010 |
| Julkaisupäivämäärä | 27.06.2006 |
| Muutospäivä | 25.03.2026 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Surge arrester for LV-network | - |
| Svenska | Överspänningsskydd LSP-nät | - |




