Suojalasit - Swat aurinkolasit smoke - Bolle Tactical
Tuotteeseen ei ole liitetty tiedostoja...
| Sähkönumero | 63 160 01 |
|---|---|
| Yleisnimi | Suojalasit |
| Tuotesarja | - |
| Tekninen nimi | Swat aurinkolasit smoke |
| Pitkä tuotenimi | EN166 FT. 5-3.1 1 FT KN.196m/s |
| GTIN-koodi | 3660740000677 |
| Toimittajan tuotekoodi | SWATPSF |
| Toimittaja | Vandernet Oy |
| Tuotemerkki | Bolle Tactical |
| Tuoteryhmä | 63 Henkilönsuojaimet |
Ballistisen suojaustason tarjoavat huurtumattomat aurinkolasit smoke-linsseillä. STANAG 2920 ja EN172-sertifiotu kattavasti suojaava malli ulkoilmakäyttöön: Kirkkaaseen auringonpaisteeseen, lumelle, aavikko-oloihin ja vesillä toimimiseen. Linssit on Platinum-huurtumisenestopinnoitettu luokka-N ja naarmuuntumisenestopinnoitettu luokka-K. Smoke linssit tarjoavat kattavimman suojaustason auringon haitallisilta säteiltä ja eliminoivat tehokkaasti silmille haitallista sinistä valoa.
Suojaa silmiä UV-säteiltä, lentäviltä kappaleilta ja mekaanisilta riskeiltä, myös äärimmäisissä käyttölämpötiloissa. Optiikkaluokka 1: Suunniteltu pitkäänkin yhtäjaksoiseen käyttöön. Hyvin voimakkaan 5-3 tason tummennuksen vuoksi emme suosittele liikenteessä ajamiseen.
Platinum-pinnoite:
- Antaa erinomaisen suojan huurtumista vastaan, turvaten hyvän näkökyvyn vaihtelevissa olosuhteissa
- Mekaanista kulutusta kestävä pinnoitus molemmin puolin linssiä (1.4 cd/m2)
- Puhdistuksen kestävä
- Vähentää silmien rasittumista pitkäaikaisessa käytössä
Linssit 2,5 mm paksua polykarbonaattia. Kaarevuusluokka 8. Myös sivusuoja.
UVA/UVB suoja: 99,99 %.
Luistamaton nenäsilta.
Sankojen materiaali: Nylon/PVC bi-materiaali
Kehyksen väri: Kiiltävä musta
Paino 28 g.
Sertifiointi ja V50 ballistinen suojaavuus NATO-STANAG 2920 mukaisesti:
Linssit: 5-3.1 1 FT KN CE. EN172 CE (suojaa myös auringon haitallisilta säteiltä). 196 m/s (705 km/h)
Lisäksi EN170 2-1.2, 2C-1.2 ja ANSI Z87.1-2010.
Kehys: EN166 FT CE.
Toimitukseen sisältyy:
Lasit, suojapussi mikrokuitua ja pehmeä musta kuljetuskotelo.
Tietoa ballistisesta suojaavuudesta:
2920 on NATO:n määrittämä ballistisen suojaavuuden testimenetelmä, jonka mukaisesti Bolle Tactical silmiensuojaimet testataan. Jokaiseen linssiin kohdistetaan terässylinterin isku, joka vastaa 0.22 kaliiberin luotia. Testi tehdään enintään 275 m/s (990 km/h) nopeudella. Standardia noudatetaan kaikissa NATO-maissa.
Suojaa silmiä UV-säteiltä, lentäviltä kappaleilta ja mekaanisilta riskeiltä, myös äärimmäisissä käyttölämpötiloissa. Optiikkaluokka 1: Suunniteltu pitkäänkin yhtäjaksoiseen käyttöön. Hyvin voimakkaan 5-3 tason tummennuksen vuoksi emme suosittele liikenteessä ajamiseen.
Platinum-pinnoite:
- Antaa erinomaisen suojan huurtumista vastaan, turvaten hyvän näkökyvyn vaihtelevissa olosuhteissa
- Mekaanista kulutusta kestävä pinnoitus molemmin puolin linssiä (1.4 cd/m2)
- Puhdistuksen kestävä
- Vähentää silmien rasittumista pitkäaikaisessa käytössä
Linssit 2,5 mm paksua polykarbonaattia. Kaarevuusluokka 8. Myös sivusuoja.
UVA/UVB suoja: 99,99 %.
Luistamaton nenäsilta.
Sankojen materiaali: Nylon/PVC bi-materiaali
Kehyksen väri: Kiiltävä musta
Paino 28 g.
Sertifiointi ja V50 ballistinen suojaavuus NATO-STANAG 2920 mukaisesti:
Linssit: 5-3.1 1 FT KN CE. EN172 CE (suojaa myös auringon haitallisilta säteiltä). 196 m/s (705 km/h)
Lisäksi EN170 2-1.2, 2C-1.2 ja ANSI Z87.1-2010.
Kehys: EN166 FT CE.
Toimitukseen sisältyy:
Lasit, suojapussi mikrokuitua ja pehmeä musta kuljetuskotelo.
Tietoa ballistisesta suojaavuudesta:
2920 on NATO:n määrittämä ballistisen suojaavuuden testimenetelmä, jonka mukaisesti Bolle Tactical silmiensuojaimet testataan. Jokaiseen linssiin kohdistetaan terässylinterin isku, joka vastaa 0.22 kaliiberin luotia. Testi tehdään enintään 275 m/s (990 km/h) nopeudella. Standardia noudatetaan kaikissa NATO-maissa.
Ballistisen suojaustason tarjoavat huurtumattomat aurinkolasit smoke-linsseillä. STANAG 2920 ja EN172-sertifiotu kattavasti suojaava malli ulkoilmakäyttöön: Kirkkaaseen auringonpaisteeseen, lumelle, aavikko-oloihin ja vesillä toimimiseen. Linssit on Platinum-huurtumisenestopinnoitettu luokka-N ja naarmuuntumisenestopinnoitettu luokka-K. Smoke linssit tarjoavat kattavimman suojaustason auringon haitallisilta säteiltä ja eliminoivat tehokkaasti silmille haitallista sinistä valoa.
...
...
| ETIM-luokka | Suojalasit (EC002098) |
|---|---|
| Linssimateriaali | polykarbonaatti (PC) (EV000586) |
| Rungon/kehyksen materiaali | muovi (EV000139) |
| Vaihdettavat linssit | Ei |
| Soveltuu käytettäväksi silmälasien kanssa | Ei |
| Sivu- ja yläsuojilla | Kyllä |
| Linssin väri | harmaa (EV000270) |
| Peililasi | Ei |
| Heijastamaton lasi | Ei |
| Naarmuuntumaton | Kyllä |
| Huurtumaton | Kyllä |
| Säädettävä | Ei |
| Koko | yleisasennus (EV000028) |
| Rungon/kehyksen väri | musta (EV000206) |
| Tuuletustapa | suora (EV000090) |
| Tummennus (%) | 87 |
| Malli / Tyyppi | kaksiosainen linssi (EV017242) |
| Paino (g) | 28 |
| UNSPSC-koodi | 42142901 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | - |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 3660740000677 |
| Toimittajan tuotekoodi | SWATPSF |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Suojalasit (EC002098) |
| Pituus (syvyys) | 200 mm |
|---|---|
| Korkeus | 80 mm |
| Leveys | 80 mm |
| Paino | 0,028 kg |
| Tilavuus | 1,280 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | 3660740000677 | 200 mm | 80 mm | 80 mm | 0,090 kg | 1,280 l |
| Pakkauskoko 2 | - | 95 | - | - | - | - | - | - |
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | 3660740000677 |
| Pituus (syvyys) | 200 mm |
| Korkeus | 80 mm |
| Leveys | 80 mm |
| Paino | 0,090 kg |
| Tilavuus | 1,280 l |
Pakkauskoko 2
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 95 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | - |
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 24 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | TW |
| Tullinimike | 90049010 |
| Julkaisupäivämäärä | 05.07.2017 |
| Muutospäivä | 25.07.2024 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Eye protectors | Swat sunglasses smoke |
| Svenska | Skyddsglasögon | Swat solglasögon smoke |




