Suojalasit - Rush+ suojalasit har-mu Twilig - Bolle Safety
Tuotteeseen ei ole liitetty tiedostoja...
Tuotteelle ei enää tarvita sähkönumeroa, se on poistunut toimittajan valikoimasta tai sillä on uusi sähkönumero.
| Sähkönumero |
63 360 08
Arkistoitu 29.12.2025 |
|---|---|
| Korvaa arkistoidun tuotteen | 63 159 28 |
| Korvaava tuote | 63 360 60 |
| Yleisnimi | Suojalasit |
| Tuotesarja | - |
| Tekninen nimi | Rush+ suojalasit har-mu Twilig |
| Pitkä tuotenimi | EN166 FT. 5-2 1 FT KN |
| GTIN-koodi | 3660740007065 |
| Toimittajan tuotekoodi | RUSHPTWI |
| Toimittaja | Vandernet Oy |
| Tuotemerkki | Bolle Safety |
| Tuoteryhmä | 63 Henkilönsuojaimet |
Urheilullisen muotoilun ja laajan panoraamanäkymän tarjoavat Platinum-pinnoitteiset sankamalliser suojalasit Twilight-linsseillä työkäyttöön. Sopii erinomaisesti intensiiviseen työtahtiin. Korkealuokkainen optiikka, keveys ja moderni muotoilu tarjoavat mukavuutta koko työpäivänkin kestävään käyttöön. Muotoon valetut sangat ovat taipuisat ja hyvin istuvat. Linssien yläosa kaartuu kohti käyttäjää tarjoten hyvän suojan. Sangoissa pitävä non-slip pinnoite ja säädettävä nenäsilta.
Suojaa silmiä auringon haitallisilta säteiltä, UV-säteiltä ja matalaenergisiltä mekaanisilta vaaroilta (6 mm 0,86 g metallikuula 45 m/s), myös äärimmäisissä käyttölämpötiloissa.
Polykarbonaattilinssien optiikkaluokka 1: Suunniteltu pitkäkestoiseen yhtäjaksoiseen käyttöön.
Twilight-linssit:
- Optimaalinen ulkoilmatyöskentelyyn aamu-, ja iltahämärässä
- Tarjoaa erinomaisen suojan auringon säteilyltä
Platinum-pinnoitteen tarjoamat edut:
- Antaa täydellisen suojan huurtumista vastaan turvaten hyvän näkökyvyn vaihtelevissa olosuhteissa
- Mekaanista kulutusta kestävä pinnoitus molemmin puolin linssiä
- Puhdistuksen kkestävä pinnoite
- Vähentää silmien rasittumista pitkäaikaisessa käytössä
Tekniset tiedot:
Kehysmerkintä: EN166 FT CE
Linssimerkintä: 5-2 1 FT KN CE
Sertifiointi: EN166, EN170
UVA/UVB suoja: 99,99 %
Paino: 27 g
Saatavilla seuraavat lisävarusteet:
RUSHKITFS: Vaahtomuovikehys
Tiedoksi: Rush+ Twilight voidaan myös kustomoida tehdastilauksena toiveiden mukaisesti (sangan värit ja logomerkintä sankaan tai linssiin. Kustomoinnin minitilausmäärä 1200 kpl).
Suojaa silmiä auringon haitallisilta säteiltä, UV-säteiltä ja matalaenergisiltä mekaanisilta vaaroilta (6 mm 0,86 g metallikuula 45 m/s), myös äärimmäisissä käyttölämpötiloissa.
Polykarbonaattilinssien optiikkaluokka 1: Suunniteltu pitkäkestoiseen yhtäjaksoiseen käyttöön.
Twilight-linssit:
- Optimaalinen ulkoilmatyöskentelyyn aamu-, ja iltahämärässä
- Tarjoaa erinomaisen suojan auringon säteilyltä
Platinum-pinnoitteen tarjoamat edut:
- Antaa täydellisen suojan huurtumista vastaan turvaten hyvän näkökyvyn vaihtelevissa olosuhteissa
- Mekaanista kulutusta kestävä pinnoitus molemmin puolin linssiä
- Puhdistuksen kkestävä pinnoite
- Vähentää silmien rasittumista pitkäaikaisessa käytössä
Tekniset tiedot:
Kehysmerkintä: EN166 FT CE
Linssimerkintä: 5-2 1 FT KN CE
Sertifiointi: EN166, EN170
UVA/UVB suoja: 99,99 %
Paino: 27 g
Saatavilla seuraavat lisävarusteet:
RUSHKITFS: Vaahtomuovikehys
Tiedoksi: Rush+ Twilight voidaan myös kustomoida tehdastilauksena toiveiden mukaisesti (sangan värit ja logomerkintä sankaan tai linssiin. Kustomoinnin minitilausmäärä 1200 kpl).
Urheilullisen muotoilun ja laajan panoraamanäkymän tarjoavat Platinum-pinnoitteiset sankamalliser suojalasit Twilight-linsseillä työkäyttöön. Sopii erinomaisesti intensiiviseen työtahtiin. Korkealuokkainen optiikka, keveys ja moderni muotoilu tarjoavat mukavuutta koko työpäivänkin kestävään käyttöön. Muotoon valetut sangat ovat taipuisat ja hyvin istuvat. Linssien yläosa kaartuu kohti käyttäjä...
| ETIM-luokka | Suojalasit (EC002098) |
|---|---|
| Linssimateriaali | polykarbonaatti (PC) (EV000586) |
| Rungon/kehyksen materiaali | muovi (EV000139) |
| Vaihdettavat linssit | Ei |
| Soveltuu käytettäväksi silmälasien kanssa | Ei |
| Sivu- ja yläsuojilla | Kyllä |
| Linssin väri | ruskea (EV000083) |
| Peililasi | Ei |
| Heijastamaton lasi | Ei |
| Naarmuuntumaton | Kyllä |
| Huurtumaton | Kyllä |
| Säädettävä | Ei |
| Rungon/kehyksen väri | harmaa (EV000270) |
| Coloured glass | Kyllä Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 46181804 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | - |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 3660740007065 |
| Toimittajan tuotekoodi | RUSHPTWI |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Suojalasit (EC002098) |
| Pituus (syvyys) | 180 mm |
|---|---|
| Korkeus | 45 mm |
| Leveys | 80 mm |
| Paino | 0,026 kg |
| Tilavuus | 0,648 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | 3660740007065 | 180 mm | 45 mm | 80 mm | 0,026 kg | 0,648 l |
| Pakkauskoko 2 | - | 10 | - | - | - | - | - | - |
| Pakkauskoko 3 | - | 240 | - | - | - | - | - | - |
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | 3660740007065 |
| Pituus (syvyys) | 180 mm |
| Korkeus | 45 mm |
| Leveys | 80 mm |
| Paino | 0,026 kg |
| Tilavuus | 0,648 l |
Pakkauskoko 2
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 10 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | - |
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
Pakkauskoko 3
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 240 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | - |
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 24 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | TW |
| Tullinimike | 90049010 |
| Julkaisupäivämäärä | 06.04.2017 |
| Muutospäivä | 30.12.2025 |
| Arkistointipäivä | 29.12.2025 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Eye protectors | Rush+ spectacles gray-black Tw |
| Svenska | Skyddsglasögon | Rush+ skyddsglasögon Twilight |


