Ruuvitaltta - 160 i VDE 1.2 x 8 x 175 mm - Wera
| Sähkönumero | 64 012 77 |
|---|---|
| Yleisnimi | Ruuvitaltta |
| Tuotesarja | - |
| Tekninen nimi | 160 i VDE 1.2 x 8 x 175 mm |
| Pitkä tuotenimi | 160 i VDE-eristetty uraruuvitaltta, 1.2 x 8 x 175 mm |
| GTIN-koodi | 4013288027283 |
| Toimittajan tuotekoodi | 05006130001 |
| Toimittaja | Wera Werkzeuge GmbH verified |
| Tuotemerkki | Wera |
| Tuoteryhmä | 64 Työ-, turva- ja tunnusvälineet |
Weran Kraftform Plus -monikomponenttikahvalla varustettu VDE-ruuvitaltta nopeaan ja miellyttävään työskentelyyn: Kovat tartunta-alueet takaavat suuren työskentelynopeuden, kun taas pehmeät tartunta-alueet takaavat korkean vääntömomentin voimansiirron. Testattu yksittäin vesikylvyssä 10000V:ssa, mikä takaa turvallisen työskentelyn sallitun jännitteen ollessa 1000V. Weran Lasertip-ruuvitalttojen kärki on mikroskooppisesti karhennettu lasersäteellä. Tämä karkea pinta puree ruuvinpäähän. Tahatonta poisluiskahtamista ei enää pääse tapahtumaan. Take it easy -värikoodausjärjestelmä profiilien ja kokojen mukaan – tarvittavan työkalun helppoon ja nopeaan löytämiseen. Kuusikulmainen kierimisenesto estää työkalua vierimästä pois työtasolta.
Weran Kraftform Plus -monikomponenttikahvalla varustettu VDE-ruuvitaltta nopeaan ja miellyttävään työskentelyyn: Kovat tartunta-alueet takaavat suuren työskentelynopeuden, kun taas pehmeät tartunta-alueet takaavat korkean vääntömomentin voimansiirron. Testattu yksittäin vesikylvyssä 10000V:ssa, mikä takaa turvallisen työskentelyn sallitun jännitteen ollessa 1000V. Weran Lasertip-ruuvitalttojen kärki on mikroskooppisesti karhennettu lasersäteellä. Tämä karkea pinta puree ruuvin...
| ETIM-luokka | Ruuvitaltta, ura (EC000158) |
|---|---|
| Kärjen leveys (mm) | 8 |
| Kärjen paksuus (mm) | 1,2 |
| Terän pituus (mm) | 175 |
| Kärjen halkaisija (mm) | 8,4 |
| Kokonaispituus (mm) | 287 |
| Tarkkuusmalli | Kyllä |
| Eristetty | Kyllä |
| Jännitesuojattu 1000 V | Kyllä |
| Malli / Tyyppi | suora (EV000164) |
| Kädensijan grippi | 2-komponentti (EV008915) |
| Neliö-/kuusiokara | ei ole (EV000494) |
| Neli- / kuusikulmainen terä (koko varsi) | Ei |
| Kipinöimätön malli | Ei |
| Antimagneettinen | Ei |
| Puristustoiminto | Ei |
| Kaareva terä | Ei |
| Karatyyppi | pyöreä (EV000167) |
| Pyörimisenesto | Kyllä |
| Kiertyvä pää | Ei |
| Lyöntisuojalla | Ei |
| Terän pinnan suojaus | sinistetty (EV010816) |
| Läpikaralla | Ei |
| VDE testattu | Kyllä Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 27111701 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | - |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 4013288027283 |
| Toimittajan tuotekoodi | 05006130001 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Ruuvitaltta, ura (EC000158) |
| Pituus (syvyys) | 287 mm |
|---|---|
| Korkeus | 40 mm |
| Leveys | 40 mm |
| Paino | 0,138 kg |
| Tilavuus | 0,459 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 357 mm | 40 mm | 114 mm | 0,768 kg | 1,628 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 357 mm |
| Korkeus | 40 mm |
| Leveys | 114 mm |
| Paino | 0,768 kg |
| Tilavuus | 1,628 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | - |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | CZ |
| Tullinimike | 82054000 |
| Julkaisupäivämäärä | 15.04.2008 |
| Muutospäivä | 20.05.2025 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | Kyllä |
| REACH-rekisteröity tuote | Kyllä |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Screwdriver | 160 i VDE 8x175 |
| Svenska | Skruvmejsel | 160 i VDE 8x175 |

