Mittalaitetarvike - ROD EYE120 Laservastaanotin - Leica Geosystems
| Sähkönumero | 64 362 26 |
|---|---|
| Yleisnimi | Mittalaitetarvike |
| Tuotesarja | - |
| Tekninen nimi | ROD EYE120 Laservastaanotin |
| Pitkä tuotenimi | Leica ROD EYE120 Basic Laservastaanotin |
| GTIN-koodi | 7640110693315 |
| Toimittajan tuotekoodi | 789922 |
| Toimittaja | Infradex Oy verified |
| Tuotemerkki | Leica Geosystems |
| Tuoteryhmä | 64 Työ-, turva- ja tunnusvälineet |
Leica ROD EYE 120 Laservastaanotin
Luotettava vastaanotin päivittäiseen laservaaitukseen – selkeä näyttö ja helppo käyttö
Leica ROD EYE 120 on kestävä ja helppokäyttöinen laservastaanotin punaisille pyöriville lasereille, joka soveltuu erityisesti rakennus- ja maarakennusmittauksiin. Vastaanotin tunnistaa laserin nopeasti ja tarkasti ja mahdollistaa vaaituksen myös silloin, kun lasersädettä ei näy paljaalla silmällä.
Laite toimii yhteen Leica Rugby -sarjan tasolasereiden ja muiden yleisten punaisen säteen pyörivien lasereiden kanssa. ROD EYE 120 on suunniteltu kestämään työmaan rasitukset ja tuottamaan varmoja mittaustuloksia kaikissa sääolosuhteissa.
Ominaisuudet:
Soveltuu:
Toimitussisältö: Leica ROD EYE 120 -vastaanotin, Kiinnitysteline mittalattalle, 2 x AA-paristo, Käyttöohjeet, Kuljetuspussi tai -kotelo
Takuu: 2 vuoden valmistajan takuu
Luotettava vastaanotin päivittäiseen laservaaitukseen – selkeä näyttö ja helppo käyttö
Leica ROD EYE 120 on kestävä ja helppokäyttöinen laservastaanotin punaisille pyöriville lasereille, joka soveltuu erityisesti rakennus- ja maarakennusmittauksiin. Vastaanotin tunnistaa laserin nopeasti ja tarkasti ja mahdollistaa vaaituksen myös silloin, kun lasersädettä ei näy paljaalla silmällä.
Laite toimii yhteen Leica Rugby -sarjan tasolasereiden ja muiden yleisten punaisen säteen pyörivien lasereiden kanssa. ROD EYE 120 on suunniteltu kestämään työmaan rasitukset ja tuottamaan varmoja mittaustuloksia kaikissa sääolosuhteissa.
Ominaisuudet:
- Tarkka vastaanotto – toimii jopa 200 metrin etäisyydellä (säde)
- Mittatarkkuus valittavissa – hieno, keskitaso ja karkea (Fine, Medium, Coarse)
- Äänimerkit – kolme äänenvoimakkuutta: korkea, matala ja mykistetty
- Pitkä akunkesto – jopa 50 tuntia 2 x AA-paristoilla
- Selkeä näyttö – LCD-näytöt etu- ja takapuolella helpottavat käyttöä
- Tukeva kiinnitys – vastaanotin voidaan kiinnittää mittalattaan mukana tulevalla kiinnikkeellä
Soveltuu:
- Rakennus- ja maarakennusmittauksiin
- Korkoerojen mittaamiseen
- Laserin vastaanottoon vaikeissa valo-olosuhteissa tai pitkillä etäisyyksillä
Toimitussisältö: Leica ROD EYE 120 -vastaanotin, Kiinnitysteline mittalattalle, 2 x AA-paristo, Käyttöohjeet, Kuljetuspussi tai -kotelo
Takuu: 2 vuoden valmistajan takuu
Leica ROD EYE 120 Laservastaanotin
Luotettava vastaanotin päivittäiseen laservaaitukseen – selkeä näyttö ja helppo käyttö
Leica ROD EYE 120 on kestävä ja helppokäyttöinen laservastaanotin punaisille pyöriville lasereille, joka soveltuu erityisesti rakennus- ja maarakennusmittauksiin. Vastaanotin tunnistaa laserin nopeasti ja tarkasti ja mahdollistaa vaaituksen myös silloin, kun lasersädettä ei näy paljaalla silmällä.
Laite toimii yhteen Leica...
Luotettava vastaanotin päivittäiseen laservaaitukseen – selkeä näyttö ja helppo käyttö
Leica ROD EYE 120 on kestävä ja helppokäyttöinen laservastaanotin punaisille pyöriville lasereille, joka soveltuu erityisesti rakennus- ja maarakennusmittauksiin. Vastaanotin tunnistaa laserin nopeasti ja tarkasti ja mahdollistaa vaaituksen myös silloin, kun lasersädettä ei näy paljaalla silmällä.
Laite toimii yhteen Leica...
| ETIM-luokka | Mittalaitetarvike (EC003009) |
|---|---|
| Tarvikkeen/varaosan tyyppi | vastaanotin (EV006591) |
| Lisätarvike | Kyllä |
| Varaosa | Ei |
| UNSPSC-koodi | 41111917 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | - |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 7640110693315 |
| Toimittajan tuotekoodi | 789922 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Mittalaitetarvike (EC003009) |
| Pituus (syvyys) | 187 mm |
|---|---|
| Korkeus | 32 mm |
| Leveys | 81 mm |
| Paino | 0,650 kg |
| Tilavuus | 0,487 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | - | 1 | - | 220 mm | 75 mm | 175 mm | 0,650 kg | 2,888 l |
| Pakkauskoko 1 | BX | 1 | 7640110693315 | 220 mm | 75 mm | 175 mm | 0,650 kg | 2,888 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 220 mm |
| Korkeus | 75 mm |
| Leveys | 175 mm |
| Paino | 0,650 kg |
| Tilavuus | 2,888 l |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | BX |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | 7640110693315 |
| Pituus (syvyys) | 220 mm |
| Korkeus | 75 mm |
| Leveys | 175 mm |
| Paino | 0,650 kg |
| Tilavuus | 2,888 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 36 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | Kyllä |
| Alkuperämaa | CN |
| Tullinimike | 9015900000 |
| Julkaisupäivämäärä | 06.06.2025 |
| Muutospäivä | 16.06.2025 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | Kyllä |
| REACH-rekisteröity tuote | Kyllä |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Measuring instrument accessory | ROD EYE120 |
| Svenska | Mätinstrumentstillbehör | ROD EYE120 |



