T-avain - 400 i Hex 4,0 / 5,0 Nm - Wera
| Sähkönumero | 64 663 28 |
|---|---|
| Yleisnimi | T-avain |
| Tuotesarja | - |
| Tekninen nimi | 400 i Hex 4,0 / 5,0 Nm |
| Pitkä tuotenimi | 400 i VDE Hex momentti-indikaattori, 4 x 90 mm |
| GTIN-koodi | 4013288206398 |
| Toimittajan tuotekoodi | 05004980001 |
| Toimittaja | Wera Werkzeuge GmbH verified |
| Tuotemerkki | Wera |
| Tuoteryhmä | 64 Työ-, turva- ja tunnusvälineet |
Weran VDE-vääntömomentti-indikaattori, jossa on kiinteä vääntömomentti kuusiokoloruuveille. Suojattu manipulaatiota vastaan. Vankka liukukytkin synnyttää selvästi kuultavan ja tuntuvan signaalin, kun asetettu vääntömomentti on saavutettu. Vääntömomenttia ei voi ylittää. Moninkertaisesti suurempi irrotusmomentti kuin asetettu kiristysmomentti, minkä vuoksi suurimmassa osassa tapauksia muita työkaluja ei tarvita ruuviliitäntöjen aukaisemiseen. Kahvan muoto sopii kädenmuotoihin hyvin, kun sormet osuvat pehmeisiin kuoppiin. Tämä takaa optimaalisen ja ergonomisen voimansiirron. Jokainen yksilö testattu standardin IEC 60900 mukaan 10000V:ssa, mikä takaa turvallisen työskentelyn sallitun jännitteen ollessa 1000V.
Weran VDE-vääntömomentti-indikaattori, jossa on kiinteä vääntömomentti kuusiokoloruuveille. Suojattu manipulaatiota vastaan. Vankka liukukytkin synnyttää selvästi kuultavan ja tuntuvan signaalin, kun asetettu vääntömomentti on saavutettu. Vääntömomenttia ei voi ylittää. Moninkertaisesti suurempi irrotusmomentti kuin asetettu kiristysmomentti, minkä vuoksi suurimmassa osassa tapauksia muita työkaluja ei tarvita ruuviliitäntöjen aukaisemiseen. Kahvan muoto sopii kädenmuotoih...
| ETIM-luokka | Ruuvitaltta, kuusiokolo (EC002154) |
|---|---|
| Avaimen leukaväli (mm) | 4 |
| Eristetty | Kyllä |
| Jännitesuojattu 1000 V | Kyllä |
| Pallopäinen | Ei |
| Kädensijan materiaali | muu (EV000154) |
| VDE testattu | Kyllä |
| VDE testattu | Kyllä Poistettu |
| Pallopää | Ei Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 27111700 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | - |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 4013288206398 |
| Toimittajan tuotekoodi | 05004980001 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Ruuvitaltta, kuusiokolo (EC002154) |
| Pituus (syvyys) | 155 mm |
|---|---|
| Korkeus | 28 mm |
| Leveys | 105 mm |
| Paino | 0,122 kg |
| Tilavuus | 0,456 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 155 mm | 28 mm | 105 mm | 0,122 kg | 0,456 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 155 mm |
| Korkeus | 28 mm |
| Leveys | 105 mm |
| Paino | 0,122 kg |
| Tilavuus | 0,456 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | - |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | CZ |
| Tullinimike | 84661038 |
| Julkaisupäivämäärä | 02.10.2020 |
| Muutospäivä | 20.05.2025 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | Kyllä |
| REACH-rekisteröity tuote | Kyllä |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | T-wrench | 400 i Hex 4,0 / 5,0 Nm |
| Svenska | T-Nyckel | 400 i Hex 4,0 / 5,0 Nm |

