Kiintolenkkiavain - 6001 Joker Switch 11 Set 1 - Wera
| Sähkönumero | 64 663 62 |
|---|---|
| Yleisnimi | Kiintolenkkiavain |
| Tuotesarja | - |
| Tekninen nimi | 6001 Joker Switch 11 Set 1 |
| Pitkä tuotenimi | 6001 Joker Switch 11 Set 1 -räikkälenkkiavainsarja, 11 kappaletta |
| GTIN-koodi | 4013288184160 |
| Toimittajan tuotekoodi | 05020091001 |
| Toimittaja | Wera Werkzeuge GmbH verified |
| Tuotemerkki | Wera |
| Tuoteryhmä | 64 Työ-, turva- ja tunnusvälineet |
Laadukas räikkälenkkiavainsarja Weralta: Jokeri-räikkälenkkiavain, jossa taitettu räikkäpää ja suunnanvaihtovipu. Kiintoavaimen metallilevyssä on pitotoiminto, joka pienentää ruuvien ja muttereiden häviämisriskiä. Integroitu päätyvastus estää ruuvien poisluiskahtamisen alaspäin ja mahdollistaa korkean vääntömomentin. Kiintoavaimen vaihdettava metallilevy puree pultteihin ja muttereihin erittäin kovilla hampaillaan ja vähentää poisluiskahtamisen vaaraa. Kaksinkertainen kuusikulmainen geometria varmistaa, että työkalu pysyy kiinni ruuvissa tai mutterissa, ja siten vähentää poisluiskahtamisen riskiä. Kiintoavainpään vain 30°:n palautuskulma poistaa aikaa vievän tarpeen kääntää avainta ruuvattaessa. Lenkkipuolen räikkämekanismi ja erityisen hienot hampaat, joita on 80 kappaletta, takaavat joustavan käytön myös ahtaissa tiloissa. Kuultavasti tarkka räikkämekaniikka. Kaksi vankkaa räikkäpalaa mahdollistaa äärimmäisen kestävyyden. 15° kulmaan taitettu räikkäpää takaa turvallisen työskentelyn korkeilla vääntömomenteilla. Erityinen taottu geometria takaa suuren vääntömomentin voimansiirron ja suuren taivutusjäykkyyden. Valmistettu laadukkaasta kromimolybdeeniteräksestä, pinnoitteena nikkeli-kromi, joka suojaa korroosiota vastaan. Take it easy -värikoodausjärjestelmä: Värikoodit koon mukaan.
Laadukas räikkälenkkiavainsarja Weralta: Jokeri-räikkälenkkiavain, jossa taitettu räikkäpää ja suunnanvaihtovipu. Kiintoavaimen metallilevyssä on pitotoiminto, joka pienentää ruuvien ja muttereiden häviämisriskiä. Integroitu päätyvastus estää ruuvien poisluiskahtamisen alaspäin ja mahdollistaa korkean vääntömomentin. Kiintoavaimen vaihdettava metallilevy puree pultteihin ja muttereihin erittäin kovilla hampaillaan ja vähentää poisluiskahtamisen vaaraa. Kaksinkertainen k...
| ETIM-luokka | Työkalusarja (EC000149) |
|---|---|
| Ruuvitalttojen määrä PH | 0 |
| Ruuvitalttojen määrä PZ | 0 |
| Ruuvitalttojen määrä ura | 0 |
| Ruuvitalttojen määrä Torx | 0 |
| Pihtien määrä | 0 |
| Lenkkiavaimien määrä | 0 |
| Hylsysavaimien määrä | 0 |
| Kiintolenkkiavaimien määrä | 11 |
| Hylsyjen määrä | 0 |
| Kuusiokoloavaimien määrä | 0 |
| Kiintoavaimien määrä | 0 |
| Jakoavaimien määrä | 0 |
| Räikkävääntimien määrä | 0 |
| Kärkihylsyjen määrä | 0 |
| Ruuvauskärkien määrä | 0 |
| Hylsynvääntimien määrä | 0 |
| Lyöntityökalujen määrä | 0 |
| Vasaroiden määrä | 0 |
| Sahojen määrä | 0 |
| Viilojen määrä | 0 |
| Puuporanterien määrä | 0 |
| Betoni- / kiviporanterien määrä | 0 |
| Metalliporanterien HSS määrä | 0 |
| Ohjausporanterien määrä | 0 |
| Kartioporanterien määrä | 0 |
| Upotusreunusten määrä | 0 |
| Reikäsahojen määrä | 0 |
| Kaapelileikkurien määrä | 0 |
| Monitoimityökalujen määrä | 0 |
| Koaksiaalikaapelityökalujen määrä | 0 |
| Kuitukaapelin viimeistelytyökalujen määrä | 0 |
| Mittaustyökalujen määrä | 0 |
| Testaustyökalujen määrä | 0 |
| Työkalujen kokonaismäärä | 11 |
| Sähköasentajan työkalusarja | Ei |
| Lämmitys- / LVI-asentajan työkalusarja | Ei |
| Pakkaustyyppi | pussi (EV000442) |
| UNSPSC-koodi | 27111743 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | - |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 4013288184160 |
| Toimittajan tuotekoodi | 05020091001 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Työkalusarja (EC000149) |
| Pituus (syvyys) | 325 mm |
|---|---|
| Korkeus | 75 mm |
| Leveys | 150 mm |
| Paino | 2,327 kg |
| Tilavuus | 3,656 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 325 mm | 75 mm | 150 mm | 2,327 kg | 3,656 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 325 mm |
| Korkeus | 75 mm |
| Leveys | 150 mm |
| Paino | 2,327 kg |
| Tilavuus | 3,656 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | - |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | CZ |
| Tullinimike | 82041100 |
| Julkaisupäivämäärä | 02.10.2020 |
| Muutospäivä | 20.05.2025 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | Kyllä |
| REACH-rekisteröity tuote | Kyllä |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Combination spanner | 6001 Joker Switch 11 Set 1 |
| Svenska | Blocknyckel | 6001 Joker Switch 11 Set 1 |


