Kuusiokoloavain - 950 PKL Hex-Plus 12,0 - Wera
| Sähkönumero | 64 663 72 |
|---|---|
| Yleisnimi | Kuusiokoloavain |
| Tuotesarja | - |
| Tekninen nimi | 950 PKL Hex-Plus 12,0 |
| Pitkä tuotenimi | 950 PKL L-avain, metrinen, runko kromattu, 12 x 248 mm |
| GTIN-koodi | 4013288038708 |
| Toimittajan tuotekoodi | 05022067001 |
| Toimittaja | Wera Werkzeuge GmbH verified |
| Tuotemerkki | Wera |
| Tuoteryhmä | 64 Työ-, turva- ja tunnusvälineet |
Laadukas L-avain kuusiokoloruuveille. Hex-Plus-profiilin ansiosta kontaktipinnat ruuvinkannan sisällä ovat normaalia suuremmat. Tämän ansiosta voima välittyy tasaisemmin ja ruuvinkannan tai työkalun vaurioitumiselta vältytään. Pallopää pitkässä varressa mahdollistaa tarkan työskentelyn myös vaikeissa asennussijainneissa. Huolellisesti kromattu runko takaa hyvän korroosiosuojan. L-avaimeen laseroidun ja siksi kulutusta kestävän kokomerkinnän avulla oikea työkalu löytyy nopeasti.
Laadukas L-avain kuusiokoloruuveille. Hex-Plus-profiilin ansiosta kontaktipinnat ruuvinkannan sisällä ovat normaalia suuremmat. Tämän ansiosta voima välittyy tasaisemmin ja ruuvinkannan tai työkalun vaurioitumiselta vältytään. Pallopää pitkässä varressa mahdollistaa tarkan työskentelyn myös vaikeissa asennussijainneissa. Huolellisesti kromattu runko takaa hyvän korroosiosuojan. L-avaimeen laseroidun ja siksi kulutusta kestävän kokomerkinnän avulla oikea työkalu löytyy nopeas...
| ETIM-luokka | Kuusiokoloavain (EC000818) |
|---|---|
| Avaimen leukaväli (mm) | 12 |
| Malli / Tyyppi | suorakulmainen (EV003873) |
| Lyhyen osan pituus (mm) | 45 |
| Pitkän osan pituus (mm) | 248 |
| Kokonaispituus (mm) | 248 |
| Kohdistinkärki | Ei |
| Reiällä | Ei |
| Sopii varkaudenestomuttereille | Ei |
| Eristetty | Ei |
| Jännitesuojattu 1000 V | Ei |
| Pallopäinen | Kyllä |
| VDE testattu | Ei |
| Pallopää | Kyllä Poistettu |
| VDE testattu | Ei Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 27111710 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | - |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 4013288038708 |
| Toimittajan tuotekoodi | 05022067001 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Kuusiokoloavain (EC000818) |
| Pituus (syvyys) | 248 mm |
|---|---|
| Korkeus | 14 mm |
| Leveys | 45 mm |
| Paino | 0,273 kg |
| Tilavuus | 0,156 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 5 | - | 294 mm | 43 mm | 80 mm | 1,422 kg | 1,011 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 5 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 294 mm |
| Korkeus | 43 mm |
| Leveys | 80 mm |
| Paino | 1,422 kg |
| Tilavuus | 1,011 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | - |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | CZ |
| Tullinimike | 82054000 |
| Julkaisupäivämäärä | 02.10.2020 |
| Muutospäivä | 20.05.2025 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | Kyllä |
| REACH-rekisteröity tuote | Kyllä |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Hex head wrench | 950 PKL Hex-Plus 12,0 |
| Svenska | Insexnyckel | 950 PKL Hex-Plus 12,0 |
