Kuusiokoloavain - 950/9 Hex-Plus Multicolour HF1 - Wera
| Sähkönumero | 64 663 76 |
|---|---|
| Yleisnimi | Kuusiokoloavain |
| Tuotesarja | - |
| Tekninen nimi | 950/9 Hex-Plus Multicolour HF1 |
| Pitkä tuotenimi | 950/9 Hex-Plus Multicolour HF 1 L-avainsarja, metrinen, BlackLaser, pitotoiminto, 9 kappaletta |
| GTIN-koodi | 4013288188403 |
| Toimittajan tuotekoodi | 05022210001 |
| Toimittaja | Wera Werkzeuge GmbH verified |
| Tuotemerkki | Wera |
| Tuoteryhmä | 64 Työ-, turva- ja tunnusvälineet |
Laadukas Weran L-avainsarja, jossa on värikoodattu, miellyttävä päällyste. Sen avulla työkalu on nopeasti käsillä. Ergonominen ja miellyttävä kahva säästää käsiä myös alhaisissa lämpötiloissa. Kulumattomasta materiaalista valmistettu pidike, jonka ansiosta L-avaimet säilyvät hyvin ja ne on helppo ottaa käyttöön. Hex-Plus-profiilin ansiosta kontaktipinnat ruuvinkannan sisällä ovat normaalia suuremmat. Tämän ansiosta voima välittyy tasaisemmin ja ruuvinkannan tai työkalun vaurioitumiselta vältytään. Pallopää pitkässä varressa mahdollistaa tarkan työskentelyn myös vaikeissa asennussijainneissa. Pitotoiminto pitää ruuvit tukevasti kiinni työkalussa. BlackLaser-pintakäsittely tarjoaa erinomaisen pintasuojan, myös korroosiota vastaan, ja pidentää käyttöikää.
Laadukas Weran L-avainsarja, jossa on värikoodattu, miellyttävä päällyste. Sen avulla työkalu on nopeasti käsillä. Ergonominen ja miellyttävä kahva säästää käsiä myös alhaisissa lämpötiloissa. Kulumattomasta materiaalista valmistettu pidike, jonka ansiosta L-avaimet säilyvät hyvin ja ne on helppo ottaa käyttöön. Hex-Plus-profiilin ansiosta kontaktipinnat ruuvinkannan sisällä ovat normaalia suuremmat. Tämän ansiosta voima välittyy tasaisemmin ja ruuvinkannan tai työk...
| ETIM-luokka | Kuusiokoloavainsarja (EC002210) |
|---|---|
| Koot (mm) | 1,5 - 10 |
| Avainten määrä | 9 |
| Malli / Tyyppi | kääntökahva (EV008835) |
| Vääntimen tyyppi | suorakulmainen (EV003873) |
| Väri | sarja, jossa on useita värejä (EV009397) |
| Pallopäinen | Kyllä |
| Pallopää | Kyllä Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 27111710 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | - |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 4013288188403 |
| Toimittajan tuotekoodi | 05022210001 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Kuusiokoloavainsarja (EC002210) |
| Pituus (syvyys) | 241 mm |
|---|---|
| Korkeus | 31 mm |
| Leveys | 95 mm |
| Paino | 0,655 kg |
| Tilavuus | 0,710 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 241 mm | 31 mm | 95 mm | 0,655 kg | 0,710 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 241 mm |
| Korkeus | 31 mm |
| Leveys | 95 mm |
| Paino | 0,655 kg |
| Tilavuus | 0,710 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | - |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | CZ |
| Tullinimike | 82054000 |
| Julkaisupäivämäärä | 02.10.2020 |
| Muutospäivä | 20.05.2025 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | Kyllä |
| REACH-rekisteröity tuote | Kyllä |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Hex head wrench | 950/9 Hex-Plus Multicolour HF1 |
| Svenska | Insexnyckel | 950/9 Hex-Plus Multicolour HF1 |


