Ilmavirtamittari Extech - AN300 Termoanemometri - Extech
| Sähkönumero | 67 076 09 |
|---|---|
| Yleisnimi | Ilmavirtamittari |
| Tuotesarja | Extech |
| Tekninen nimi | AN300 Termoanemometri |
| Pitkä tuotenimi | Extech AN300 Termoanemometri suurella siipipyörällä |
| GTIN-koodi | 0793950453001 |
| Toimittajan tuotekoodi | AN300 |
| Toimittaja | Infradex Oy verified |
| Tuotemerkki | Extech |
| Tuoteryhmä | 67 Mittarit, laskurit ja mittalaitteet |
Extech AN300 Ilmavirtamittari on suurella siipipyörällä varustettu CFM/CMM lämpötila/ilmavirtamittari. AN300 mittaa ilmavirtauksen, ilmamäärän ja lämpötilan. Suuren siipipyörän ansiosta suurten ilmakanavien mittaus on tarkempaa.
Ominaisuudet:
Ominaisuudet:
- 4" (10 cm) siipipyöräanturi mittaa tarkasti myös suuret ilmakanavat
- Ilmavirtauksen, ilmamäärän ja lämpötilan mittaus
- Sisäänrakennettu lämpötila-anturi ilmanlämpötilan mittaamiseen
- Minimi/maksimi ja Data Hold tominnot
- Automaattinen virrankatkaisu
- Sisältää 4 kpl AAA (1.5V) paristoa ja suojakotelon
Extech AN300 Ilmavirtamittari on suurella siipipyörällä varustettu CFM/CMM lämpötila/ilmavirtamittari. AN300 mittaa ilmavirtauksen, ilmamäärän ja lämpötilan. Suuren siipipyörän ansiosta suurten ilmakanavien mittaus on tarkempaa.
Ominaisuudet:
Ominaisuudet:
- 4" (10 cm) siipipyöräanturi mittaa tarkasti myös suuret ilmakanavat
- Ilmavirtauksen, ilmamäärän ja lämpötilan mittaus
- Sisäänrakennettu lämpötila-anturi ilmanlämpötilan m...
| ETIM-luokka | Ympäristömittari (EC001190) |
|---|---|
| Näyttötapa | digitaalinen (EV005572) |
| Sähkökentän mittaus | Ei |
| Sähkömagneettikentän mittaus | Ei |
| Salamavirran mittaus | Ei |
| Ilmannopeuden mittaus | Kyllä |
| Äänitason mittaus | Ei |
| Äänen voimakkuuden mittaus | Ei |
| Mittausarvojen tallennus | Ei |
| Käyttöliittymä | Ei |
| RF-signaalin mittaus | Ei |
| Radioaktiivisen säteilyn mittaus | Ei |
| UNSPSC-koodi | 41111917 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | - |
| RYTJ-koodi | T-SAH-04-07-999 - MUU - Mittarit - SÄH |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 0793950453001 |
| Toimittajan tuotekoodi | AN300 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Ympäristömittari (EC001190) |
| Pituus (syvyys) | 269 mm |
|---|---|
| Korkeus | 107 mm |
| Leveys | 51 mm |
| Paino | 0,200 kg |
| Tilavuus | 1,460 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 360 mm | 75 mm | 230 mm | 1,451 kg | 6,210 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 360 mm |
| Korkeus | 75 mm |
| Leveys | 230 mm |
| Paino | 1,451 kg |
| Tilavuus | 6,210 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 24 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | TW |
| Tullinimike | 90268040 |
| Julkaisupäivämäärä | 19.03.2015 |
| Muutospäivä | 17.03.2025 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Air flow meter | LARGE VANE THERMO-ANEMOMETER |
| Svenska | Luftflödesmätare | - |





