Dataloggeri Extech - RHT10 Lämpö-/kosteusloggeri - Extech
| Sähkönumero | 67 076 40 |
|---|---|
| Yleisnimi | Dataloggeri |
| Tuotesarja | Extech |
| Tekninen nimi | RHT10 Lämpö-/kosteusloggeri |
| Pitkä tuotenimi | Extech RHT10 USB Lämpötila-/ilmankosteusdataloggeri |
| GTIN-koodi | 0793950440100 |
| Toimittajan tuotekoodi | RHT10 |
| Toimittaja | Infradex Oy verified |
| Tuotemerkki | Extech |
| Tuoteryhmä | 67 Mittarit, laskurit ja mittalaitteet |
Extech RHT10 Lämpö- ja kosteusloggeri USB liitännällä: RHT10 Dataloggeri tallentaa yhteensä 32.000 lukemaa (16.000 lämpötila- ja kosteustietoa). Ohjelmoitavissa oleva näytteenottotiheys 2 sekunista 24 tuntiin yhden vuorokauden, viikon tai kuukauden seurantajaksolle. USB liitännän avulla tiedot on helppo ja nopea ladata tarkastusta ja analysointia varten. Ohjelmoitavissa oleva raja-arvojen ylitys/alitushälytys.
Ominaisuudet:
Ominaisuudet:
- 32.000 arvon tallennus (16.000 lämpötila ja 16.000 kosteustietoa)
- Asetettavissa oleva näytteenottotiheys: 2s, 5s, 10s, 30s, 1m, 5m, 10m, 30m, 1h, 2h, 3h, 6h, 12h, 24h
- Kastepisteen indikaatio Windows ohjelmiston avulla (sisältyy pakkaukseen)
- Sisältää 3.6V Litium akun, USB-liittimen suojakorkin, asennustelineen sekä Windows yhteensopivan analysointiohjelmiston
Extech RHT10 Lämpö- ja kosteusloggeri USB liitännällä: RHT10 Dataloggeri tallentaa yhteensä 32.000 lukemaa (16.000 lämpötila- ja kosteustietoa). Ohjelmoitavissa oleva näytteenottotiheys 2 sekunista 24 tuntiin yhden vuorokauden, viikon tai kuukauden seurantajaksolle. USB liitännän avulla tiedot on helppo ja nopea ladata tarkastusta ja analysointia varten. Ohjelmoitavissa oleva raja-arvojen ylitys/alitushälytys.
Ominaisuudet:
Ominaisuudet:
- 32.000 arvon tallennu...
| ETIM-luokka | Lämpötilan mittalaite (EC000601) |
|---|---|
| Näyttötapa | ei ole (EV000494) |
| Useita näyttöjä | Ei |
| Mittausalue (°C) | -40 - 70 |
| Termoelementti tyyppi B | Ei |
| Termoelementti tyyppi E | Ei |
| Termoelementti tyyppi J | Ei |
| Termoelementti tyyppi K | Ei |
| Termoelementti tyyppi N | Ei |
| Termoelementti tyyppi R | Ei |
| Termoelementti tyyppi S | Ei |
| Termoelementti tyyppi T | Ei |
| Termoelementti tyyppi RTD | Ei |
| Lämpötilaeromittaus | Ei |
| Suhteellisen ilmankosteuden mittaus | Kyllä |
| Materiaalin kosteuspitoisuuden mittaus | Ei |
| Mittausarvojen tallennus | Kyllä |
| Käyttöliittymä | Kyllä |
| Erillinen anturi | Ei |
| Infrapunamittaus | Ei |
| UNSPSC-koodi | 41111917 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | T8401 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 0793950440100 |
| Toimittajan tuotekoodi | RHT10 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Lämpötilan mittalaite (EC000601) |
| Pituus (syvyys) | 28 mm |
|---|---|
| Korkeus | 130 mm |
| Leveys | 23 mm |
| Paino | 0,100 kg |
| Tilavuus | 0,083 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 205 mm | 50 mm | 120 mm | 0,160 kg | 1,230 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 205 mm |
| Korkeus | 50 mm |
| Leveys | 120 mm |
| Paino | 0,160 kg |
| Tilavuus | 1,230 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 24 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | CN |
| Tullinimike | 90251980 |
| Julkaisupäivämäärä | 19.03.2015 |
| Muutospäivä | 17.03.2025 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Datalogger | - |
| Svenska | Datalogger | - |







