Lämpökamera E - E1L 160x120, 25 Hz, 550°C - HIKMICRO
Tuotteelle ei enää tarvita sähkönumeroa, se on poistunut toimittajan valikoimasta tai sillä on uusi sähkönumero.
| Sähkönumero |
67 721 01
Arkistoitu 17.02.2025 |
|---|---|
| Korvaava tuote | 67 025 05 |
| Yleisnimi | Lämpökamera |
| Tuotesarja | E |
| Tekninen nimi | E1L 160x120, 25 Hz, 550°C |
| Pitkä tuotenimi | E1L 160x120, 25 Hz, -20…+550°C, 40 mK |
| GTIN-koodi | 6974004640132 |
| Toimittajan tuotekoodi | HM-TP31-3AUF-E1L |
| Toimittaja | Infradex Oy verified |
| Tuotemerkki | HIKMICRO |
| Tuoteryhmä | 67 Mittarit, laskurit ja mittalaitteet |
HIKMICRO E1L on kevyt ja helppokäyttöinen lämpökamera, joka on helppo kuljettaa mukana ja se soveltuu monipuolisesti vianetsintään. Radiometrinen 160 x 120 resoluution lämpökuva on täysin jälkianalysoitavissa HIKMICRO Analyzer ohjelmistolla. Laaja -20°C…+550°C lämpötila-alue riittää useimpiin sovelluksiin ja 25 Hz kuvataajuus tekee kuvaamisesta sulavaa.
Tärkeimmät ominaisuudet:
Tärkeimmät ominaisuudet:
- IR-Resoluutio: 160 x 120
- NETD: < 40 mK
- Lämpötila-alue: -20°C…+550°C
- Tarkkuus: Maks. ± 2°C, ± 2%
- Laserosoitin
- Kuvataajuus: 25 Hz
- Mittaukset: Keskipiste, kuuma/kylmä piste
- 2,4” LCD näyttö
- Jopa 8 tunnin akunkesto
HIKMICRO E1L on kevyt ja helppokäyttöinen lämpökamera, joka on helppo kuljettaa mukana ja se soveltuu monipuolisesti vianetsintään. Radiometrinen 160 x 120 resoluution lämpökuva on täysin jälkianalysoitavissa HIKMICRO Analyzer ohjelmistolla. Laaja -20°C…+550°C lämpötila-alue riittää useimpiin sovelluksiin ja 25 Hz kuvataajuus tekee kuvaamisesta sulavaa.
Tärkeimmät ominaisuudet:
Tärkeimmät ominaisuudet:
- IR-Resoluutio: 160 x 120
- NETD: < 40 mK
- L...
| ETIM-luokka | Lämpökamera (EC003530) |
|---|---|
| Lämpöherkkyys lämpötilassa 30 °C (°C) | 0,04 |
| Lämpötilamittausalue (°C) | -20 - 550 |
| Automaattinen tarkennus | Ei |
| Automaattinen näytön kierto | Ei |
| Kosketusnäyttö | Ei |
| Lämpökuva | Kyllä |
| Visuaalinen kuva | Ei |
| Suhteellinen mittaustarkkuus (%) | 2 |
| Muistitoiminto | Kyllä |
| Sisäinen muisti | Ei |
| Videotallennus | Ei |
| USB-liitäntä | Kyllä |
| Bluetooth-liitäntä | Ei |
| Wi-Fi-yhteensopiva | Ei |
| Lämpökuva ja visuaalinen kuva samassa kuvassa | Ei |
| SD-korttipaikka | Ei |
| MiniSD-korttipaikka | Ei |
| MicroSD-korttipaikka | Kyllä |
| CompactFlash (tyyppi 1) korttipaikka | Ei |
| CompactFlash (tyyppi 2) korttipaikka | Ei |
| Ilmaisimen jäähdytys | Ei |
| Taajuusalue (µm) | 8 - 14 |
| Vaakasuuntainen erottelukyky (FOV) (°) | 37,2 |
| Pystysuuntainen erottelukyky (FOV) (°) | 50 |
| Spatiaalinen erottelukyky (IFOV) (mrad) | 5,48 |
| Näytön koko (inch) | 2,4 |
| Käyttölämpötila (°C) | -20 - 50 |
| Akun kesto (h) | 8 |
| Paino (kg) | 0,35 |
| Laserilla | Kyllä |
| Taskulamppu | Ei |
| Jalustatuki | Kyllä |
| Analoginen videoulostulo | Ei |
| HDMI-liitäntä | Ei |
| Ethernet | Ei |
| Gigabit Ethernet | Ei |
| FireWire-liitäntä (IEEE1394) | Ei |
| Focus stacking | Ei |
| Kuvanparannus | Ei |
| Kosteussensori | Ei |
| Laseretäisyysmittari | Ei |
| Kuvia per sekunti | 25 |
| Akkutoiminen | Kyllä |
| Ulkoinen virtalähde tarpeellinen | Ei |
| Energiankulutus (W) | 1,2 |
| Soveltuu vaihdettaville linsseille | Ei |
| Kuvakoon suurennus | Ei |
| Kotelointiluokka (IP) | IP54 (EV006419) |
| Digitaalinen hälytys | Ei |
| Anturin tarkkuus (vaaka) (px) | 160 |
| Anturin tarkkuus (pystysuora) (px) | 120 |
| Näytön tarkkuus (vaaka) (px) | 320 |
| Näytön tarkkuus (pystysuora) (px) | 240 |
| RS-232 -liitäntä | Ei |
| RS-485 liityntä | Ei |
| Anturin resoluutio | 160 x 120 (EV013224) Poistettu |
| Näytön resoluutio | 320 x 240 px (EV013792) Poistettu |
| RS-232 liitäntä | Ei Poistettu |
| RS-485 liitäntä | Ei Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 41111917 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | - |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 6974004640132 |
| Toimittajan tuotekoodi | HM-TP31-3AUF-E1L |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Lämpökamera (EC003530) |
| Pituus (syvyys) | 196 mm |
|---|---|
| Korkeus | 117 mm |
| Leveys | 59 mm |
| Paino | 0,350 kg |
| Tilavuus | 1,353 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 265 mm | 160 mm | 96 mm | 0,990 kg | 4,070 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 265 mm |
| Korkeus | 160 mm |
| Leveys | 96 mm |
| Paino | 0,990 kg |
| Tilavuus | 4,070 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 24 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | CN |
| Tullinimike | 90251900 |
| Julkaisupäivämäärä | 03.08.2021 |
| Muutospäivä | 18.02.2025 |
| Arkistointipäivä | 17.02.2025 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Thermal camera | - |
| Svenska | Värmekamera | - |





