Tehomittari - ES-32L kWh MITTARI 230V 32A - ENTES
| Sähkönumero | 67 740 27 |
|---|---|
| Yleisnimi | Tehomittari |
| Tuotesarja | - |
| Tekninen nimi | ES-32L kWh MITTARI 230V 32A |
| Pitkä tuotenimi | ES-32L kWh MITTARI 1-VAIHE 230V 32A |
| GTIN-koodi | 6410067740278 |
| Toimittajan tuotekoodi | ES-32L |
| Toimittaja | Hedtec Oy Ab verified |
| Tuotemerkki | ENTES |
| Tuoteryhmä | 67 Mittarit, laskurit ja mittalaitteet |
| ETIM-luokka | Energiamittari (EC001506) |
|---|---|
| Mittarin tyyppi | elektroninen (EV000101) |
| Mitoitusvirta (In) (A) | 32 |
| Maksimivirta (Imax) (A) | 32 |
| Taajuus (Hz) | 50 - 60 |
| Tarkkuusluokka | B (EV000074) |
| Napaisuus | yksivaiheinen (EV008524) |
| Malli / Tyyppi | suoramittaus (EV010942) |
| Energiamuoto | pätöteho (EV010944) |
| Soveltuu | hankinta (EV011029) |
| Tariffityyppi | 1-tariffi (EV009223) |
| Tariffin ohjaus | ulkoinen (EV000358) |
| Hyväksyntä | mittalaitedirektiivi (EV010950) |
| Pulssilähtö | optinen (EV000428) |
| Pulssin tyyppi | S0 (EV010952) |
| Ilmaisun muoto | digitaalinen (EV005572) |
| Asennustapa | DIN-kiskosovitin (EV006471) |
| Leveys (moduulipaikkojen määrä) | 1 |
| Väyläliitäntä | ei ole (EV000494) |
| EEC40-merkintä | Ei |
| Lukituskoodi | Ei |
| Numeroiden lukumäärä (laskuri) | 6 |
| Kotelointiluokka (IP) | IP20 (EV006405) |
| Kotelointiluokka (NEMA) | 2 (EV000600) |
| UNSPSC-koodi | 41111917 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2222M , S2228M |
| RYTJ-koodi | T-SAH-04-07-999 - MUU - Mittarit - SÄH |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 6410067740278 |
| Toimittajan tuotekoodi | ES-32L |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Energiamittari (EC001506) |
| Pituus (syvyys) | - |
|---|---|
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | 0,120 kg |
| Tilavuus | - |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | 8699421409732 | 22 mm | 72 mm | 100 mm | 0,120 kg | 0,158 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | 8699421409732 |
| Pituus (syvyys) | 22 mm |
| Korkeus | 72 mm |
| Leveys | 100 mm |
| Paino | 0,120 kg |
| Tilavuus | 0,158 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 0 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | TR |
| Tullinimike | 90303100 |
| Julkaisupäivämäärä | 24.09.2008 |
| Muutospäivä | 27.03.2026 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Power meter | ES-32L |
| Svenska | Strömmätare | ES-32L |


