Lämpöilmaisin - Lämpöilmaisin C50TB - Cofem
Tuotteeseen ei ole liitetty linkkejä...
| Sähkönumero | 71 134 04 |
|---|---|
| Yleisnimi | Lämpöilmaisin |
| Tuotesarja | - |
| Tekninen nimi | Lämpöilmaisin C50TB |
| Pitkä tuotenimi | Lämpöilmaisin C50TB 12-30VDC maksimaali (70 °C) patentoitu pölynsuoja |
| GTIN-koodi | - |
| Toimittajan tuotekoodi | C50TB |
| Toimittaja | Turap |
| Tuotemerkki | Cofem |
| Tuoteryhmä | 71 Turvajärjestelmät |
Konventionaalinen lämpöilmaisin C50TB
C50TB:n lämpötila-anturi on asetettu maksimaaliraja-arvoon 70 ºC.
C50-ilmaisimet perustuvat uuteen hienostuneeseen muotoiluun, joka yhdistää uusimman teknologian ja markkinoiden tehokkaimmat tunnistusalgoritmit. Patentoitu muotoilu tekee siitä entistäkin suojatumman pölyä ja epäpuhtauksia vastaan.
C50-tuoteperhe mahdollistaa useita yhdistelmiä savun ja lämmön havaitsemisen välillä.
Mallit C50T ja C50TB ovat lämpötila-anturilla varustettuja ilmaisimia.
Konventionaalinen lämpöilmaisin C50TB
C50TB:n lämpötila-anturi on asetettu maksimaaliraja-arvoon 70 ºC.
C50-ilmaisimet perustuvat uuteen hienostuneeseen muotoiluun, joka yhdistää uusimman teknologian ja markkinoiden tehokkaimmat tunnistusalgoritmit. Patentoitu muotoilu tekee siitä entistäkin suojatumman pölyä ja epäpuhtauksia vastaan.
C50-tuoteperhe mahdollistaa useita yhdistelmiä savun ja lämmön havaitsemisen välillä.
Mallit C50T ja C50TB ovat lämpötila-anturilla varustett...
| ETIM-luokka | Palovaroitin/-ilmaisin (EC001763) |
|---|---|
| Toimintaperiaate | lämpötilan maksimi (EV008388) |
| Vastelämpötila (°C) | 70 |
| Ketjutus kaapelilla | Kyllä |
| Ketjutus langattomasti (perustoiminto) | Ei |
| Ketjutus langattomasti (lisätoiminto) | Ei |
| Ketjutettavien enimmäismäärä | 32 |
| Ensisijainen jännitesyöttö | verkkovirta (EV002235) |
| Syöttöjännitteen tyyppi | DC (EV000461) |
| Jännitteenilmaisimella | Kyllä |
| Varakäyntiparisto | Ei |
| Sisältää pariston | ei ole (EV000494) |
| Asennustapa | pinta-asenteinen (EV000945) |
| Soveltuu kanava-asennukseen | Ei |
| Pituus (mm) | 110 |
| Leveys (mm) | 110 |
| Halkaisija (mm) | 110 |
| Väri | valkoinen (EV000202) |
| Testipainikkeen tyyppi | ei tiedossa (EV008336) |
| Kaapeliläpivienti | pohja ja sivu (EV010894) |
| Kotelointiluokka (IP) | IP20 (EV006405) |
| Räjähdystestattu versio | Ei |
| Itsestään liimautuva | Ei |
| Erillinen kanta tarvitaan | Kyllä |
| Apple HomeKit -yhteensopiva | Ei |
| Google Assistant -yhteensopiva | Ei |
| Amazon Alexa -yhteensopiva | Ei |
| Optinen ilmoitus | Kyllä |
| Akustinen ilmoitus | Ei |
| Syöttöjännite DC (V) | 12 - 30 |
| Avautuvien koskettimien lukumäärä | 0 |
| Sulkeutuvien koskettimien lukumäärä | 0 |
| Vaihtokoskettimien lukumäärä | 0 |
| Jännitetyyppi (käyttöjännite) | DC (EV000461) |
| VdS-hyväksyntä | Ei |
| Syöttöjännite (V) | 12 - 30 Poistettu |
| Ladattava varakäyntiparisto | Ei Poistettu |
| Äänenvoimakkuus (dB(A)) | 0 Poistettu |
| Sokkelilla | Ei Poistettu |
| Korkeus (mm) | 41,1 Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 46191502 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | T5605 , T6104 , T6204 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | - |
| Toimittajan tuotekoodi | C50TB |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Palovaroitin/-ilmaisin (EC001763) |
| Pituus (syvyys) | - |
|---|---|
| Korkeus | 41 mm |
| Leveys | 110 mm |
| Paino | 0,150 kg |
| Tilavuus | - |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | BX |
| Muunnoskerroin | 10 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 10 | - | 230 mm | 115 mm | 260 mm | 1,000 kg | 6,877 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 10 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 230 mm |
| Korkeus | 115 mm |
| Leveys | 260 mm |
| Paino | 1,000 kg |
| Tilavuus | 6,877 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 36 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | ES |
| Tullinimike | 8531103000 |
| Julkaisupäivämäärä | 26.04.2023 |
| Muutospäivä | 11.12.2024 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | Kyllä |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Temperature detector | Temperature Detector C50TB |
| Svenska | Värmedetektor | - |


