Turvavalokeskus - TK2304 230V 4 x 120W - Teknoware
| Sähkönumero | 71 188 05 |
|---|---|
| Yleisnimi | Turvavalokeskus |
| Tuotesarja | - |
| Tekninen nimi | TK2304 230V 4 x 120W |
| Pitkä tuotenimi | TK2304 230V-turvavalokeskus, 4 ryhmää à 120 W |
| GTIN-koodi | 6438045003399 |
| Toimittajan tuotekoodi | TK2304 |
| Toimittaja | Teknoware Emergency Lighting Oy verified |
| Tuotemerkki | Teknoware |
| Tuoteryhmä | 71 Turvajärjestelmät |
TK23xx
TK23-sarja on toimiva ratkaisu pieniin ja keskisuuriin kiinteistöihin, joiden valaiÂsintarve on vähäinen. TK23-turvavaloÂkeskukset toimivat myös tiloissa, joissa keskusakustojärjestelmä halutaan hajautÂtaa useampiin itsenäisiin alueisiin. Hakkuritekniikkaan perustuvat konvertteÂrit mahdollistavat kompaktin 24V akuston käyttämisen 230V järjestelmässä.
Tekniset ominaisuudet
TK23-sarja on toimiva ratkaisu pieniin ja keskisuuriin kiinteistöihin, joiden valaiÂsintarve on vähäinen. TK23-turvavaloÂkeskukset toimivat myös tiloissa, joissa keskusakustojärjestelmä halutaan hajautÂtaa useampiin itsenäisiin alueisiin. Hakkuritekniikkaan perustuvat konvertteÂrit mahdollistavat kompaktin 24V akuston käyttämisen 230V järjestelmässä.
Tekniset ominaisuudet
- syöttöjännite 230 VAC
- lähtöjännite normaalikäytöllä 230 VAC
- lähtöjännite akkukäytöllä 230 VDC
- akkujännite 24 V, joka muodostetaan kahdella sarjaan kytketyllä 12 V akulla
- 1-8 ryhmälähtöä
- yhteensä max. 160 valaisinta
TK23xx
TK23-sarja on toimiva ratkaisu pieniin ja keskisuuriin kiinteistöihin, joiden valaiÂsintarve on vähäinen. TK23-turvavaloÂkeskukset toimivat myös tiloissa, joissa keskusakustojärjestelmä halutaan hajautÂtaa useampiin itsenäisiin alueisiin. Hakkuritekniikkaan perustuvat konvertteÂrit mahdollistavat kompaktin 24V akuston käyttämisen 230V järjestelmässä.
Tekniset ominaisuudet
TK23-sarja on toimiva ratkaisu pieniin ja keskisuuriin kiinteistöihin, joiden valaiÂsintarve on vähäinen. TK23-turvavaloÂkeskukset toimivat myös tiloissa, joissa keskusakustojärjestelmä halutaan hajautÂtaa useampiin itsenäisiin alueisiin. Hakkuritekniikkaan perustuvat konvertteÂrit mahdollistavat kompaktin 24V akuston käyttämisen 230V järjestelmässä.
Tekniset ominaisuudet
- syöttöjännite 230 VAC
- lähtöjännite normaalikäytÃ...
| ETIM-luokka | Turvavalokeskus (EC002678) |
|---|---|
| Teho (W) | 480 |
| Kytkentätapa | normaali kytkentä/turvasyöttökytkentä (EV009683) |
| Etäkytkimellä | Kyllä |
| Nimellisjännitealue (V) | 220 - 240 |
| Suojausluokka (IEC 61140) | I (EV000582) |
| Kotelointiluokka (IP) | IP20 (EV006405) |
| Pituus (mm) | 419 |
| Leveys (mm) | 244 |
| Korkeus (mm) | 601 |
| Valvontalaite | testipainike (EV008889) Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 46171604 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S6102 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 6438045003399 |
| Toimittajan tuotekoodi | TK2304 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Turvavalokeskus (EC002678) |
| Pituus (syvyys) | 419 mm |
|---|---|
| Korkeus | 601 mm |
| Leveys | 244 mm |
| Paino | 16,500 kg |
| Tilavuus | 61,444 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 420 mm | 610 mm | 245 mm | 18,000 kg | 62,769 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 420 mm |
| Korkeus | 610 mm |
| Leveys | 245 mm |
| Paino | 18,000 kg |
| Tilavuus | 62,769 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 24 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | FI |
| Tullinimike | 85044090 |
| Julkaisupäivämäärä | 05.10.1999 |
| Muutospäivä | 16.02.2026 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Safety lighting centre | TK2304 230V CBU |
| Svenska | Nödljus central | 230V Centralt batterisystem |




