Turvavalokeskus - TKT4188 24V 16 x 120W - Teknoware
| Sähkönumero | 71 188 48 |
|---|---|
| Yleisnimi | Turvavalokeskus |
| Tuotesarja | - |
| Tekninen nimi | TKT4188 24V 16 x 120W |
| Pitkä tuotenimi | TKT4188 24V-turvavalokeskus, 16 x 120 W |
| GTIN-koodi | 6438045004389 |
| Toimittajan tuotekoodi | TKT4188 |
| Toimittaja | Teknoware Emergency Lighting Oy verified |
| Tuotemerkki | Teknoware |
| Tuoteryhmä | 71 Turvajärjestelmät |
TKT31/41xx
TKT31/41-sarja on helppo ja edullinen ratkaisu, kun halutaan syöttää suhteellisen pientä määrää valaisimia rajoitetulla alueella. 24 V -keskukset sopivat erityisesti pieniin kiinteistöihin, ja tiloihin joissa keskusjärjestelmä halutaan hajauttaa useampiin itsenäisiin alueisiin.
TKT3122-keskuksessa on 4 ryhmälähtöä. TKT41xx-keskuksissa on tyypistä riippuen joko 8 tai 16 ryhmälähtöä, jotka voidaan asettaa kahden ryhmän portain joko jatkuvatoimiviksi tai ajoittain toimiviksi.
Tekniset ominaisuudet
TKT31/41-sarja on helppo ja edullinen ratkaisu, kun halutaan syöttää suhteellisen pientä määrää valaisimia rajoitetulla alueella. 24 V -keskukset sopivat erityisesti pieniin kiinteistöihin, ja tiloihin joissa keskusjärjestelmä halutaan hajauttaa useampiin itsenäisiin alueisiin.
TKT3122-keskuksessa on 4 ryhmälähtöä. TKT41xx-keskuksissa on tyypistä riippuen joko 8 tai 16 ryhmälähtöä, jotka voidaan asettaa kahden ryhmän portain joko jatkuvatoimiviksi tai ajoittain toimiviksi.
Tekniset ominaisuudet
- syöttöjännite 230 VAC
- lähtöjännite normaalikäytöllä 24 VAC
- lähtöjännite akkukäytöllä 24 VDC
- akkujännite 24 V, joka muodostetaan kahdella sarjaan kytketyllä 12 V akulla
- TKT3122:ssa on 4 ryhmälähtöä
- TKT41xx:ssa on 8 tai 16 ryhmälähtöä, riippuen keskustyypistä
TKT31/41xx
TKT31/41-sarja on helppo ja edullinen ratkaisu, kun halutaan syöttää suhteellisen pientä määrää valaisimia rajoitetulla alueella. 24 V -keskukset sopivat erityisesti pieniin kiinteistöihin, ja tiloihin joissa keskusjärjestelmä halutaan hajauttaa useampiin itsenäisiin alueisiin.
TKT3122-keskuksessa on 4 ryhmälähtöä. TKT41xx-keskuksissa on tyypistä riippuen joko 8 tai 16 ryhmälähtöä, jotka voidaan asettaa kahden ryhmän portain joko jatkuvato...
TKT31/41-sarja on helppo ja edullinen ratkaisu, kun halutaan syöttää suhteellisen pientä määrää valaisimia rajoitetulla alueella. 24 V -keskukset sopivat erityisesti pieniin kiinteistöihin, ja tiloihin joissa keskusjärjestelmä halutaan hajauttaa useampiin itsenäisiin alueisiin.
TKT3122-keskuksessa on 4 ryhmälähtöä. TKT41xx-keskuksissa on tyypistä riippuen joko 8 tai 16 ryhmälähtöä, jotka voidaan asettaa kahden ryhmän portain joko jatkuvato...
| ETIM-luokka | Turvavalokeskus (EC002678) |
|---|---|
| Teho (W) | 1370 |
| Kytkentätapa | normaali kytkentä/turvasyöttökytkentä (EV009683) |
| Etäkytkimellä | Kyllä |
| Nimellisjännitealue (V) | 220 - 240 |
| Suojausluokka (IEC 61140) | I (EV000582) |
| Kotelointiluokka (IP) | IP20 (EV006405) |
| Pituus (mm) | 420 |
| Leveys (mm) | 244 |
| Korkeus (mm) | 602 |
| Valvontalaite | testipainike (EV008889) Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 46171604 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S6102 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 6438045004389 |
| Toimittajan tuotekoodi | TKT4188 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Turvavalokeskus (EC002678) |
| Pituus (syvyys) | 420 mm |
|---|---|
| Korkeus | 602 mm |
| Leveys | 244 mm |
| Paino | 24,500 kg |
| Tilavuus | 61,693 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 420 mm | 602 mm | 244 mm | 27,000 kg | 61,693 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 420 mm |
| Korkeus | 602 mm |
| Leveys | 244 mm |
| Paino | 27,000 kg |
| Tilavuus | 61,693 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 24 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | FI |
| Tullinimike | 85044090 |
| Julkaisupäivämäärä | 11.12.2003 |
| Muutospäivä | 16.02.2026 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Emergency lighting centre | TKT4188 24V CBU |
| Svenska | Nödljus central | 24V Centralt batterisystem |




