Rele - Laajennusrele 2 K/Läm. CEG177 - Celotron
Tuotteeseen ei ole liitetty tiedostoja...
| Sähkönumero | 71 998 54 |
|---|---|
| Yleisnimi | Rele |
| Tuotesarja | - |
| Tekninen nimi | Laajennusrele 2 K/Läm. CEG177 |
| Pitkä tuotenimi | Laajennusrele 2:lla kärjellä. Voidaan asentaa CEG177-006 laitteen sisälle, tai CEG177-005, ym. malleissa erilliseen koteloon / seinään |
| GTIN-koodi | - |
| Toimittajan tuotekoodi | RU-02 |
| Toimittaja | Celotron Oy |
| Tuotemerkki | Celotron |
| Tuoteryhmä | 71 Turvajärjestelmät |
CEG177-006 / CEG177-CABIN laitteiden sisälle helposti asennettava 2:n releen laajennuskortti, lämpöanturiliitännöin.
Huomio:
1. Kortti voidaan asentaa helposti "painamalla" valmiisiin kiinnikkeisiin CEG177-006 mallissa.
2. Tämä laajennuskortti löytyy "vakiona" CEG177-EVO mallista = et voi asentaa siihen toista.
3. Kortti voidaan muissa CEG177 malleissa asentaa joko erilliseen koteloon (lisävaruste) tai esim. seinälle, mukana toimitettavalla asennuslevyllä.
4. Mikäli sinulla on CEG177-006/CABIN mallissa jo käytössä I/O-8 laajennuskortti, et silloin voi asentaa tätä korttia vakiokotelon sisään, vain sen ulkopuolelle.
5. Mikäli sinulla on CEG177-006/CABIN mallissa tämä kortti jo käytössä, et silloin voi asentaa I/O-8 laajennuskorttia vakiokotelon sisään, vain sen ulkopuolelle.
Tällä 2:n releen lajjennuskortilla voit helposti ohjata suurempia releitä ja esimerkiksi DC jännitteellä toimivia valoja, ym. laitteita.
Tällä kortilla on lisäksi ylimääräiset 2x 3-johdin lämpöantureiden liittimet, joihin mahtuu helposti maksimi määrä 8:n anturin johdot = helpottaa huomattavasti kytkemistä. Lisäksi lämpöanturiliitokselle on integroituna ns. häiriösuodin joka mahdollistaa normaalia hieman pidemmät kaapelivedot.
- Asennetaan helposti "painamalla kiinni" valmiisiin muovikiinnikkeisiin, vakiokotelon sisään.
- Max: 2x 5A / 50VDC
- Potentiaalivapaat (NO/NC) vaihtokärjet.
- Voidaan kytkeä suoraan CEG177- sisääntulo/lähtö kanaviin (myös I/O8 laajennuskorttiin)
Mikäli toteutat kiinteistön lämmönsäädön tämän relekortin avulla, tarvitset lisäksi oikein mitoitetun, 12VDC toimisen apukontaktorin.
(UUTUUS, oheinen kuva viitteellinen)
Huomio:
1. Kortti voidaan asentaa helposti "painamalla" valmiisiin kiinnikkeisiin CEG177-006 mallissa.
2. Tämä laajennuskortti löytyy "vakiona" CEG177-EVO mallista = et voi asentaa siihen toista.
3. Kortti voidaan muissa CEG177 malleissa asentaa joko erilliseen koteloon (lisävaruste) tai esim. seinälle, mukana toimitettavalla asennuslevyllä.
4. Mikäli sinulla on CEG177-006/CABIN mallissa jo käytössä I/O-8 laajennuskortti, et silloin voi asentaa tätä korttia vakiokotelon sisään, vain sen ulkopuolelle.
5. Mikäli sinulla on CEG177-006/CABIN mallissa tämä kortti jo käytössä, et silloin voi asentaa I/O-8 laajennuskorttia vakiokotelon sisään, vain sen ulkopuolelle.
Tällä 2:n releen lajjennuskortilla voit helposti ohjata suurempia releitä ja esimerkiksi DC jännitteellä toimivia valoja, ym. laitteita.
Tällä kortilla on lisäksi ylimääräiset 2x 3-johdin lämpöantureiden liittimet, joihin mahtuu helposti maksimi määrä 8:n anturin johdot = helpottaa huomattavasti kytkemistä. Lisäksi lämpöanturiliitokselle on integroituna ns. häiriösuodin joka mahdollistaa normaalia hieman pidemmät kaapelivedot.
- Asennetaan helposti "painamalla kiinni" valmiisiin muovikiinnikkeisiin, vakiokotelon sisään.
- Max: 2x 5A / 50VDC
- Potentiaalivapaat (NO/NC) vaihtokärjet.
- Voidaan kytkeä suoraan CEG177- sisääntulo/lähtö kanaviin (myös I/O8 laajennuskorttiin)
Mikäli toteutat kiinteistön lämmönsäädön tämän relekortin avulla, tarvitset lisäksi oikein mitoitetun, 12VDC toimisen apukontaktorin.
(UUTUUS, oheinen kuva viitteellinen)
CEG177-006 / CEG177-CABIN laitteiden sisälle helposti asennettava 2:n releen laajennuskortti, lämpöanturiliitännöin.
Huomio:
1. Kortti voidaan asentaa helposti "painamalla" valmiisiin kiinnikkeisiin CEG177-006 mallissa.
2. Tämä laajennuskortti löytyy "vakiona" CEG177-EVO mallista = et voi asentaa siihen toista.
3. Kortti voidaan muissa CEG177 malleissa asentaa joko erilliseen koteloon (lisävaruste) tai esim. seinälle, mukana toimitettaval...
Huomio:
1. Kortti voidaan asentaa helposti "painamalla" valmiisiin kiinnikkeisiin CEG177-006 mallissa.
2. Tämä laajennuskortti löytyy "vakiona" CEG177-EVO mallista = et voi asentaa siihen toista.
3. Kortti voidaan muissa CEG177 malleissa asentaa joko erilliseen koteloon (lisävaruste) tai esim. seinälle, mukana toimitettaval...
Tuotteella ei ole ETIM-luokkaa
| UNSPSC-koodi | 39121514 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S6102 , T1501 , T1503 , T1504 , T5201 , T5302 , T5402 , T5502 , T5602 , T6102 , T6202 , T6301 , T6401 , T6501 , T6601 , T6701 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | - |
| Toimittajan tuotekoodi | RU-02 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | - |
| Pituus (syvyys) | 80 mm |
|---|---|
| Korkeus | 30 mm |
| Leveys | 18 mm |
| Paino | 0,050 kg |
| Tilavuus | 0,042 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 80 mm | 40 mm | 60 mm | 0,100 kg | 0,192 l |
| Pakkauskoko 2 | - | 10 | - | - | - | - | - | - |
| Pakkauskoko 3 | - | 20 | - | - | - | - | - | - |
| Pakkauskoko 4 | - | 50 | - | - | - | - | - | - |
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 80 mm |
| Korkeus | 40 mm |
| Leveys | 60 mm |
| Paino | 0,100 kg |
| Tilavuus | 0,192 l |
Pakkauskoko 2
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 10 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | - |
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
Pakkauskoko 3
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 20 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | - |
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
Pakkauskoko 4
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 50 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | - |
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 24 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | FI |
| Tullinimike | - |
| Julkaisupäivämäärä | 24.03.2023 |
| Muutospäivä | 24.03.2023 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Relay | - |
| Svenska | Relä | - |


