GSM-paketti - Celotron FLEXi Ultra - Celotron
Tuotteeseen ei ole liitetty linkkejä...
| Sähkönumero | 71 998 59 |
|---|---|
| Korvaa arkistoidun tuotteen | 71 637 46 |
| Yleisnimi | GSM-paketti |
| Tuotesarja | - |
| Tekninen nimi | Celotron FLEXi Ultra |
| Pitkä tuotenimi | Celotron FLEXi hälytys- ja ohjausjärjestelmä WIFI (WLAN) yhteydellä ja gsm modeemilla |
| GTIN-koodi | 6410071999082 |
| Toimittajan tuotekoodi | FLEXi-Ultra-4G |
| Toimittaja | Celotron Oy |
| Tuotemerkki | Celotron |
| Tuoteryhmä | 71 Turvajärjestelmät |
Celotron FLEXi
UUTUUS: Jopa 128 kanavaiseksi laajennettava automaatio ja hälytyskeskus, 4G (LTE) ja WIFI yhteyksin
Vakiovarusteina tässä malliston parhaassa ULTRA- paketissa:
- Laajennettavissa lukuisilla erilaisilla kanavakorteilla, sekä: RJ45 ja 868MHz langattomilla lisälaitteilla, sekä antureilla.
- Mahdollisuus laajentaa myös täysin langattomalla LoRa yhteydellä, jolloin antureiden ja ohjausreleiden etäisyys keskuslaitteesta voi olla jopa: 5 KM.
- Itse muokattava puhelinsovellus, web käyttö, PC käyttö, ym.
- Vakuutusyhtiöiden hyväksynnät, Grade: 2 ja 3.
- Helppo ja nopea asentaa myös minkä tahansa, vanhan: Celotron Home Controller, Centro, Kotivahti, DSC, Paradox, Jablotorn, Ouman, Fercs, ym. valmistajien vanhojen kaapeloitavien keskusten tilalle.
Tuki mm. erilaisille vastussilmukoille (ohjelmallisesti helposti asetettavissa), sekä erilaisille ohisulkijoille.
Tämä järjestelmä on tilattavissa useana erihintaisena versiona, pyydä tarvittaessa tarkemmat tiedot:
Katso lisää oheisesta esitteestä!
WWW.CELOTRON.COM
UUTUUS: Jopa 128 kanavaiseksi laajennettava automaatio ja hälytyskeskus, 4G (LTE) ja WIFI yhteyksin
Vakiovarusteina tässä malliston parhaassa ULTRA- paketissa:
- GSM, WIFI, Wiegand ja RS485 yhteydet
- 10 Sisääntuloa / Lähtöä, erilaisille antureille ja ohjausreleille (itse määriteltävissä tulojen/lähtöjen suhde)
- 8 Digitaalista sisääntuloa tarkoille lämpöantureille
- Termostaattitoiminto, liukusäätimellä - 4 kpl erikseen toimivia
- 1 "Tila" merkkivalon ohjausrele
- 1 Sireeni ohjauslähtö
- 1 Ulkoinen näppäimistö LCD näytöllä
- Suuri 7Ah varakäyntiakku
- Ylimitoitettu, laadukas virtalähde
- Valkoinen, tukeva metallikotelo
- Laajennettavissa lukuisilla erilaisilla kanavakorteilla, sekä: RJ45 ja 868MHz langattomilla lisälaitteilla, sekä antureilla.
- Mahdollisuus laajentaa myös täysin langattomalla LoRa yhteydellä, jolloin antureiden ja ohjausreleiden etäisyys keskuslaitteesta voi olla jopa: 5 KM.
- Itse muokattava puhelinsovellus, web käyttö, PC käyttö, ym.
- Vakuutusyhtiöiden hyväksynnät, Grade: 2 ja 3.
- Helppo ja nopea asentaa myös minkä tahansa, vanhan: Celotron Home Controller, Centro, Kotivahti, DSC, Paradox, Jablotorn, Ouman, Fercs, ym. valmistajien vanhojen kaapeloitavien keskusten tilalle.
Tuki mm. erilaisille vastussilmukoille (ohjelmallisesti helposti asetettavissa), sekä erilaisille ohisulkijoille.
Tämä järjestelmä on tilattavissa useana erihintaisena versiona, pyydä tarvittaessa tarkemmat tiedot:
- FLEXI-CEN-UPG Edullinen päivityspaketti vanhoille Centro CE-006 laitteillemme. Tämä paketti soveltuu kaikille "valkoiseen muovikoteloon" valmistetuille vm. 2008 ja sitä uudemmille Centro laitteille. Sis. Metallisen asennusrungon, Flexi piirilevyn, akkukaapelin, 1,3Ah akun ja ulkoisen virtalähteen + RU-04 adapterin. Ei näppäimistöä
- FLEXI-LITE-4G Sis. Muovikoteloidun 4G keskusyksikön, 1,3Ah akulla ja ulkoisella virtalähteellä. Ei näppäimistöä
- FLEXI-LITE-4G-IP55 Sis. Muovikoteloidun IP55- luokitellun 4G keskusyksikön, 1,3Ah akulla ja ulkoisella virtalähteellä. Ei näppäimistöä
- FLEXI-ENTRY-4G Sis. Muovikoteloidun 4G keskusyksikön, 1,3Ah akulla ja ulkoisella virtalähteellä + valkoisen "perus" käyttönäppäimistön
- FLEXI-BASIC-4G Sis. Muovikoteloidun 4G keskusyksikön, 1,3Ah akulla ja ulkoisella virtalähteellä + sormenjälkitunnistimella varustetun, tyylikkään mustan "hipaisu" näppäimistön
- FLEXI-COMFORT-4G Sis. Muovikoteloidun 4G keskusyksikön, 1,3Ah akulla ja ulkoisella virtalähteellä + LCD näytöllisen, valkoisen "kannellisen" käyttönäppäimistön jossa fyysiset näppäimet
- FLEXI-PLUS-4G Sis. Muovikoteloidun 4G keskusyksikön, 1,3Ah akulla ja ulkoisella virtalähteellä + LCD näytöllisen, valkoisen "hipaisu" käyttönäppäimistön
- FLEXI-PRO-4G Sis. Metallikoteloidun 4G keskusyksikön, 5Ah akulla ja sisäisellä virtalähteellä + sormenjälkitunnistimella varustetun, tyylikkään mustan "hipaisu" näppäimistön
- FLEXI-ULTRA-4G ( Tämä tuote / Snro. 7163746 ) Sis. Metallikoteloidun 4G keskusyksikön, 7Ah akulla ja sisäisellä virtalähteellä + LCD näytöllisen, valkoisen "hipaisu" käyttönäppäimistön
Katso lisää oheisesta esitteestä!
WWW.CELOTRON.COM
Celotron FLEXi
UUTUUS: Jopa 128 kanavaiseksi laajennettava automaatio ja hälytyskeskus, 4G (LTE) ja WIFI yhteyksin
Vakiovarusteina tässä malliston parhaassa ULTRA- paketissa:
UUTUUS: Jopa 128 kanavaiseksi laajennettava automaatio ja hälytyskeskus, 4G (LTE) ja WIFI yhteyksin
Vakiovarusteina tässä malliston parhaassa ULTRA- paketissa:
- GSM, WIFI, Wiegand ja RS485 yhteydet
- 10 Sisääntuloa / Lähtöä, erilaisille antureille ja ohjausreleille (itse määriteltävissä tulojen/lähtöjen suhde)
- 8 Digitaalista sisääntuloa tarkoille lämpöantureille
- Termostaattitoiminto, ...
| ETIM-luokka | Modeemi (EC000740) |
|---|
Tuotteella ei ole ETIM-tietoja
| UNSPSC-koodi | 43223101 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | T5302 , T5602 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 6410071999082 |
| Toimittajan tuotekoodi | FLEXi-Ultra-4G |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Modeemi (EC000740) |
| Pituus (syvyys) | - |
|---|---|
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 355 mm | 215 mm | 255 mm | 3,000 kg | 19,463 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 355 mm |
| Korkeus | 215 mm |
| Leveys | 255 mm |
| Paino | 3,000 kg |
| Tilavuus | 19,463 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 24 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | FI |
| Tullinimike | - |
| Julkaisupäivämäärä | 10.01.2024 |
| Muutospäivä | 16.03.2026 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | GSM-set | - |
| Svenska | GSM-set | - |



